مدیر خوب
یک مدیر خوب باید تصمیم گیری قوی داشته باشد و با کارکنانش مشارکت داشته باشد و به آنها فرصت تجربه و یادگیری بدهد همچنین به تیم خود قدرت ببخشد و از آن ها حمایت کند.

ویژگی های یک مدیر خوب و آنچه مدیران باید در مورد رفتار مناسب خود بدانند

حتما برای این که یک مدیر خوب باشید تا به حال مطالب زیادی در مورد بایدهای رفتاری یک مدیر خوانده اید و می دانید که نقش یک مدیران مهم هستند. اداره یک صندلی قدرت می تواند کاری سخت باشد و عملکرد درست مدیریت همیشه ساده نیست براساس اینکه شما مدیر هستید یا مدیر دارید، گوگل تحقیقی کرده است که مطالعه گوگل در مورد ویژگی های یک مدیر خوب است و درس های مهم در مورد مدیریت می باشد.

ما در این بخش از نمناک بایدهای رفتاری زیادی را به شما در مورد یک مدیر خوب خواهیم گفت. طبق آنچه کارشناسان می گویند یک مدیر خوب باید مثل یک رهبر ارکستر باشد و درست مانند او قدم به قدم به گروهش آموزش دهد و با آنان تمرین کند.

چه اشکالی دارد اگر یک مدیر از دیگران ایده بگیرد و آن را اجرا کند؟ شما به عنوان یک مدیر فقط در شرکت مینشینید و از بالا کارمندانتان را ارزیابی میکنید در صورتی که این کافی نیست قطعا این مدل محیط کاری خسته کننده خواهد بود یک مدیر خوب باید ایده های خوب داشته باشد.

مدیر موفق

ویژگی رفتاری و اخلاقی یک مدیر خوب

مدیر خوب آرامش کاری دارد:

یک مدیر خوب بایستی درجه اول آرامش کاری داشته باشد این یکی از عوامل بسیار مهم است که او باید بتواند انتظارات کارمندانش را به خوبی درک کند و برای همراه شدن با آنها خود دارای آرامش باشد. 

یک مدیر بزرگ یک مربی خوب است:

مدیر و رئیس خوب به جای حل مسائل برای تیم خود و یا بدتر، آنها را بدون هیچ گونه راهنمائی ترک کردن ، یک رئیس بزرگ مشکلات را به چشم تجربه نگاه می کند و از آن یاد می گیرد.

مدیر خوب بودن

مدیر خوب تیم را قدرت میبخشد و میکرومنیج نمیکند:

هر کس دوست دارد با قدرت و اعتماد به نفس بهترین تصمیم را بگیرد ؛ رئیس خوب به افراد آزادی می دهد تا همه چیز را تجربه و ریسک کنند و در این راه آنها را حمایت می کند.

یک محیط محرمانه ایجاد می کند و هم تیمی ها باید تشویق شوند که در میان همتایان خود صحبت کنند. وقتی همسالان خود هم همین کار را می کنند، باید از آنها حمایت کنند یا انتقاد سازنده ارائه دهند و هیچ کس در تیم نباید از یک ایده خجالت بکشد و یا از ریسک کردن بترسد.

 ویژگی رئیس خوب

یک مدیر خوب تولید کننده و نتایج محور است: 

کارفرمایان دوست دارند اطرافیان به این باور برسند که آنها قادر به انجام هر کاری هستند ، آنها می دانند چگونه انگیزه تیم خود را برای تولید با کیفیت بالا ببرند. 

مدیر خوب یک ارتباط دهنده خوب است:

افرادی که به افکار دیگران گوش می دهند و به طور موثر اطلاعات را انتقال می دهند، بهترین مدیران هستند. وقتی همه چیز خوب پیش می رود از همه تشکر می کنند، اما از بازخورد منفی هم ترسی ندارند.

ویژگی مدیر خوب

پشتیبانی از توسعه حرفه ای و بحث های اجرایی در مدیریت خوب:

کارفرمایان بزرگ به اعضای تیم خود به عنوان یک سرمایه، نه یک ابزار برای سود شخصی نگاه میکنند به این ترتیب، آنها به مردم کمک می کنند تا شغل خود را توسعه دهند و آنچه را که در توان دارند انجام دهند تا به اهداف خود برسند. 

مدیر خوب دارای چشم انداز روشن و استراتژی برای تیم است:

آنها می دانند تیم یا شرکت به کجا هدایت می شود و مطمئن می شود که همه افراد در یک مسیر حرکت میکنند ؛ آنها همچنین اهداف مشخصی را نسبت به این مقصد ارائه می دهند و انتظارات واقع بینانه ای را نسبت به آن دارند.

آینده نگری مدیر خوب

مدیران خوب دارای مهارت های فنی کلیدی برای نصیحت کردن تیم هستند:

آنها باید صحبت کنند و عمل کنند. این یک اصل در مدیریت است، اما قبل از آن باید تجربه کسب کنند به عنوان مثال، اگر شما در یک شرکت فناوری اطلاعات کار می کنید، رئیس باید دانش گسترده ای در مورد فناوری اطلاعات داشته باشد حتی اگر یک رئیس پس زمینه دیگری داشته باشد، باید با وظایف روزانه تیم آشنا شوند. 

مشارکت مدیر خوب در شرکت:

هیچ منی در گروه وجود ندارد ! مدیران عالی،این قدرت را دارند تا فضایی ایجاد کنند که افراد حس برابری داشته باشند، نه اینکه افراد را به گروه های مختلف تقسیم کند و رو در روی هم قرار دهد.

مشارکت مدیر خوب

مدیر خوب یک تصمیم گیر قوی است:

واقعیت این است که کارفرماها باید تصمیمات دشوار بگیرند گاهی اوقات در یک شرکت دو تصمیم اتخاذ می شود اما این مدیر است که باید تصمیم نهایی را بگیرد.تصمیم گیرنده قوی به این معنی است که تصمیمی بگیرد که برای شرکت بهتر است و اطمینان حاصل شود که همه افراد دلیل آن را بدانند.

چگونه می توانیم مدیر خوبی باشیم؟ + ویژگی های رئیس خوب و موفق

4.336
این مطلب مفید بود ؟315
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی