نیکی کریمی

سلبریتی هایی که اینجا کار میکنند و آنجا زندگی! + تصاویر

تاریخ انتشار : 21 آذر 1396کد مطلب : 61173زمان مطالعه : 6 دقیقه
نیکی کریمی یکی از سلبریتی هایی است که برای اقامت دوم انگلیس را انتخاب کرده و بیشتر سال را در آنجا میگذراند و گاهی برای بازی یا تهیه فیلم یا کارگردانی به ایران می آید.

زندگی متفاوت سلبریتی ها در خارج از کشور

سلبریتی ها یکی از مورد توجه ترین اقشار جامعه هستند که تمام جزئیات زندگیشان برای مردم حائز اهمیت است. یکی از مسائلی که درباره سلبریتی ها مطرح میشود سبک زندگی آنهاست. زندگی هنرمندان و چهره های شناخته شده جامعه با مردم عادی اندکی تفاوت دارد. برخی از این هنرمندان و چهره ها دو وطن را برای زندگی خود انتخاب کرده اند و به عبارتی دیگر میتوان گفت که این سلبریتی ها اینجا کار میکنند و آنجا زندگی!

سلبریتی های وطنی و زندگی شان در اروپا و آمریکا

محسن تنابنده، فیلم نامه نویس و بازیگر خوش ذوق و خلاقی است. او با مجموعه تلویزیونی پایتخت و نقش نقی معمولی بین عموم مردم به شهرت رسید و حالا تقریبا همه مردم او را می شناسند البته بیشتر با نام نقی تا محسن تنابنده!

محسن تنابنده و همسرش

سلفی محسن تنابنده و همسرش در کنار آبشار نیاگارا

قدیم ها می گفتند هر کسی نان بازوی خود را می خورد و بیراه نیست اگر بگوییم که تنابنده نان خلاقیت و هوش خود را می خورد و نوش جانش اگر حالا به یکی از سلبریتی های پولدار تبدیل شده و باز هم بیراه نیست اگر بگوییم او مختار است که با پول خود هر جور دوست دارد و هر کجا که میل اش می کشد، زندگی کند. آنهایی که محسن تنابنده را در اینستاگرام دنبال می کنند، می دانند که روز شنبه او ویدیویی از آبشار نیاگارا به اشتراک گذاشت و نوشت که هفته خود را با دیدن زیبایی های بی پایان این آبشار آغاز کنید.

بله! در دنیای مجازی تماشا کردیم و لذت بردیم اما واقعیت این است که به هرحال زندگی مردم عادی با زندگی یک سلبریتی فرق های زیادی دارد. یکی از این فرق ها این است که حدود 96درصد مردم در همین کشور خودمان همه زندگی را جمع و جور می کنند و واقعیت این است که یک سرزمین دارند؛ در همین جا متولد شده، بزرگ می شوند، ازدواج می کنند، بچه دار می شوند و... فقط چهار درصد هستند که در ایران کار می کنند و در سرزمین دیگری زندگی! مثلا در تورتنوی کانادا؛ در شهری که زیبایی های منحصر به فرد خود را دارد و خب بهتر است بچه آنها در کانادا متولد شود و شناسنامه کانادایی داشته باشد، شهروند ایرانی – کانادایی! حتما محاسنی دارد که ما از آن شاید که بی خبر باشیم. تنابنده پدر می شود و قاعدتا دوست ندارد که فرزندش زندگی شبیه دخترهای نقی معمولی را تجربه کند. محسن تنابنده با نقی معمولی تفاوت هایی دارد که یکی اش همین است که نقی یک آدم معمولی با زندگی معمولی است اما تنابنده آدم معمولی نیست او حالا در ایران آنقدر اسم و رسم به دست آورده که برای کارهایش دستمزد زیادی بگیرد و برود در کنار نیاگارا از زندگی حالش را ببرد و پدر شدن را تجربه کند! به هرحال دریای کاسپین کجا و آبشار نیاگارا کجا.

آمریکا، انگلیس ما داریم می آییم!

روزی روزگاری یا بهتر بگوییم تا همین ده، پانزده سال قبل دو، سه تا سلبریتی بودند که این طرف کار می کردند و آن طرف زندگی. معروف ترینشان فریبرز عرب نیا بود که مقیم آمریکاست و گاهی برای بازی در فیلم یا سریالی به ایران می آید که البته طبق شنیده ها بعد از بازی در سریال مختارنامه و نقش مختار سقفی و دستمزدی که برای این سریال دریافت کرد، آمدنش به ایران خیلی کمتر شده است. او و پسرش جانیار در آمریکا زندگی می کنند. به هرحال با ماهی بیست میلیون تومانی که آن زمان عرب نیا برای چند سال کار از تلویزیون گرفت می توان سال ها بدون دغدغه خاصی در آمریکا زندگی کرد، بخصوص اگر سرمایه گذاری هم کرده باشی که دیگر دغدغه ای نداری! حالا هم که اوضاع دستمزد در سینما و تلویزیون کساد است و آمدن و نقش گرفتن و بازی کردن دیگر به صرفه نیست.

نیکی کریمی

نیکی کریمی سالهاست که اقامت انگلیس را دارد

نیکی کریمی هم که خب از سلبریتی های قدیمی است و برای اقامت دوم انگلیس را انتخاب کرده و باز هم آنهایی که در اینستاگرام او را دنبال می کنند، می دانند که او بیشتر سال را آن طرف است و گاهی برای بازی یا تهیه فیلم یا کارگردانی به ایران می آید.

پارسا پیروزفر هم از بازیگرانی است که چند سالی مقیم آمریکا بود. او بعد از بازی در سریال در چشم باد و نقش بیژن به این کشور رفت و چند سالی در آنجا ماند اما برگشت و ترجیح داد خیلی آرام و با تئاتر زندگی در ایران را ادامه دهد.

نسرین مقانلو هم از آن بازیگران عشق وطن است. همسر فوتبالیست او سال هاست که در آمریکا زندگی می کند و پسرهایش هم در آمریکا اقامت دارند اما خودش گاهی می رود، خانواده را می بیند و برمی گردد سر کار و کاسبی و البته زندگی در ایران. او علاوه بر بازیگری، مزون هم دارد و چنان که معلوم است ترجیح می دهد در ایران در کمال شهرت و اعتبار کار کند و از زندگی لذت ببرد تا در کشوری غریب فقط زندگی کند.

این آمد و رفتن ها آدم را یاد کسانی می اندازد که در تهران کار می کنند و در کرج زندگی. در واقع کرج برایشان حکم خوابگاه را دارد. آنها چون پول کافی ندارند، نمی توانند در تهران خانه بگیرند. البته در مورد سلبریتی های این ور آب و آن ور آب قضیه فرق می کند. آنها چند ماهی سختی زندگی در ایران را به جان می خرند و کار می کنند و پول درمی آورند و بعد برای زندگی و استراحت به آن طرف می روند!

مستقیم؛ کانادا

البته الان دیگر آن دوره گذشته که برخی از سلبریتی های خاص در دو یا سه سرزمین زندگی می کردند الان با دستمزدهایی که می گیرند و راحتی گرفتن ویزا از کانادا خیلی از هنرمندان ترجیح می دهند بین ایران و کانادا در رفت و آمد باشند. خانه ای در آنجا بخرند و خانه ای هم در این جا داشته باشند و بیایند کاری بکنند و پولی بگیرند و بروند آن طرف تمدید اعصاب کنند. آن طور که معلوم است بازیگرانی مانند حامد بهداد، بهرام رادان رضا عطاران، پیمان قاسمخانی و... در کانادا خانه و زندگی دارند. البته علیرضا کاظمی پور، فیلم نامه نویسی که اثار به اصطلاح ماورایی و اجتماعی مانند گمگشته، او یک فرشته بود، کمکم کن، غریبانه، از نفس افتاده، زمانه، خوش نشین ها، پنچری و ... را دارد نیز مقیم کاناداست.او در سال دو، سه مرتبه ای به ایران می آید و سفارش کار می گیرد و برمی گردد کنار آبشار نیاگارا.

رزیتا غفاری

رزیتا غفاری در کنار همسر و دخترش که در کانادا به دنیا آمد

اما ماجرای بازیگران زن و زندگی در دو سرزمین جالب تر است. آنها معمولا به آن طرف مرز می روند تا فرزند خود را مثلا در کانادا به دنیا بیاورند و بعد برمی گردند ایران و به کار خود ادامه می دهند و گاهی می روند سری به آن طرف می زنند که ویزای اقامتشان دچار مشکل نشود. مثل همین رزیتا غفاری که برای به دنیا آوردن دخترش به کانادا رفت و چند سالی هم آنجا زندگی کرد و یا شبنم قلیخانی، بازیگر نقش مریم مقدس که او هم فرزندش را در کانادا به دنیا آورد و بعد از این که بچه از آب و گل درآمد برگشت ایران!

بازگشته ها و نرفته ها...

اما در میان همه این سلبریتی هایی که سودای زندگی در آن طرف را دارند و برای فرزندان خود در کانادا و آمریکا برنامه ریزی می کنند، هستند بازیگرانی که بعد از پیروزی انقلاب رفتند آمریکا چون فکر می کردند که دیگر نمی شود در ایران ماند و کار و زندگی کرد اما بعد از سال ها برگشتند به وطن و ماندند و ماندند تا به امروز. یکی از آنها سعید راد است و دیگری چنگیز جلیلوند. حبیب خواننده پاپ را هم که یادمان هست، برگشت و در همین جا درگذشت و در شمال به خاک سپرده شد. آهو خرمند هم سال ها در کانادا زندگی کرد اما برگشت و چند سالی در تلویزیون و سینما مقابل دوربین رفت و الان هم می آید و می رود. انگار بخش از روانش آنجاست و بخشی از دلش اینجا.

خیلی ها هم اصلا خانه دومی آن طرف مرز برای خود دست و پا نکردند، شاید بروند گشتی بزنند دنیا را ببینند اما خانه اول و آخرشان همین جاست؛ مثل علی نصیریان، عزت الله انتظامی، جمشید مشایخی، ثریا قاسمی، رویا نونهالی و ... که همیشه سلبریتی بوده و خواهند بود.

سلبریتی هایی که اینجا کار میکنند و آنجا زندگی! + تصاویر

4.372
این مطلب مفید بود ؟6210
وبگردی