اسکوچیچ

واکنش علی دایی به انتخاب اسکوچیچ

تاریخ انتشار : 20 بهمن 1398کد مطلب : 2278زمان مطالعه : 5 دقیقه
سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران درباره سپردن سکان هدایت این تیم به دراگان اسکوچیچ، عنوان کرد که این مربی کروات، خارج از فدراسیون فوتبال انتخاب شده است.

دایی:انتخاب اسکوچیچ بی احترامی به مربیان ایرانی بود

ایسنا:علی دایی درباره انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، اظهار کرد:برای تیم ملی آرزوی موفقیت می کنم. مطمئنا آروزی همه ما است که تیم ملی دوباره به جام جهانی صعود کند اما متأسفانه انتصاب ها بر اساس مسائل غیرفوتبالی صورت می گیرد و مسائل فنی، مقبول و اینگونه موضوعات نقشی در انتخاب ها ندارد. 

آقازاده ها در انتصاب ها نقش دارند 

وی افزود:متاسفانه در برخی از انتصاب ها، بعضی از آقازاده ها دخیل هستند. درباره ویلموتس هم یک نفر باید ورود کند که مشخص شود ویلموتسی که آخرین قراردادش ٧5٠ یا ٨5٠ هزار یورو بوده است، چطور به یکباره قرارداد ٢میلیون و ٧5٠هزار یورویی برای یک سال منعقد می کند؟ این مربی با دستیارانش ٣میلیون یورو در این وضعیت اقتصادی، خرج روی دست فوتبال ایران گذاشت. ٣میلیون یورو حدود 45 تا 5٠ میلیارد تومان می شود. او به تازگی مبلغ 6 میلیون یورو هم غرامت خواسته که اگر یک حساب ساده انجام بدهید متوجه می شوید برای ویلموتس فدراسیون فوتبال باید ١4٠میلیارد تومان بپردازد. با این شرایط هیچکس هم پاسخگو نیست! 

اگر تیم ملی نتیجه نگرفت، چه کسی پاسخگو است؟ 

دایی در ادامه به انتخاب ویلموتس و دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی اشاره کرد و اضافه کرد:این انتخاب ها را چه کسی انجام داده است؟ اگر تیم ملی نتیجه نگرفت چه کسی پاسخگو است؟ مردم باید بدانند چه فردی این انتخاب را انجام داده است. ما که می دانیم، مردم هم باید بدانند. 

اسکوچیچ خارج از فدراسیون فوتبال انتخاب شده 

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید انتخاب اسکوچیچ، خارج از فدراسیون فوتبال انجام شده است، یا خیر، گفت:مطمئنا این انتخاب خارج از فدراسیون فوتبال انجام شده است. تا چند روز قبل قرار بود مربی ایرانی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود، اما به یکباره آقای اسکوچیچ، بعد از یک روز مذاکره انتخاب می شوند. اگر از تمام اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال بپرسید متوجه خواهید شد که نظر هیچ یک از این عزیزان، روی اسکوچیچ نبوده است. شما بروید و ببینید اسکوچیچ بعد از انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی، چه بازی ای را در لیگ، از نزدیک تماشا کرده است، بعد میفهمید چه کسانی او را به تیم ملی آوردند. آیا در تیم سایپا و پارس جنوبی، بازیکن ملی پوش داریم؟ باید دقت کنید ببینید این مسائل از کجا نشأت می گیرد. 

انتخاب اسکوچیچ، بی احترامی به مربیان ایرانی بود 

دایی در ادامه با بیان اینکه امیر قلعه نویی پرافتخارترین مربی ایرانی است، گفت:ما به غیر از آقای قلعه نویی، مربیان بسیار خوب زیادی در ایران داریم. برای من سوال است، اسکوچیچ با چه سابقه کاری و کارنامه ای به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شده است؟ واقعا برایم جای سوال است که چه کسی به این نتیجه رسیده که اسکوچیچ را انتخاب کند؟ این بی احترامی بزرگی بود که به تمام مربیان ایرانی شد. 

چرا مردم را از خوشحالی محروم می کنید؟ 

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال، در ادامه گفت:الان که تمام دلخوشی مردم ما فوتبال است و این مقوله می تواند به جامعه نشاط بدهد، چرا مردم را از خوشحالی محروم می کنید؟ اسکوچیچ در فوتبال ایران مربیگری کرده و نتایجش کاملا مشخص است. از نظر فنی، مربیان خیلی بهتری از او داریم. بروید کارنامه اسکوچیچ را با کارنامه مربیان ایرانی مقایسه کنید. انتخاب اسکوچیچ به هیچ عنوان فوتبالی نبوده است. چنین مسائلی در ورزش ما زیاد است. 

دوره فریب دادن گذشته است 

دایی درباره اینکه گفته می شود معیار مثبت اسکوچیچ، شناخت از فوتبال ایران است، گفت:مربی ایرانی که بیشتر از اسکوچیچ فوتبال ایران را می شناسند. او آیا تا به حال بازی های تیم ملی فوتبال ایران را تماشا کرده است؟ مربی ای که با آب و خاک این مملکت بزرگ شده، از اسکوچیچ کمتر فوتبال ایران را می شناسد؟ متاسفانه چند کارشناس را می آوردند و هرچه دوست دارند می گویند تا این مسائل را به خورد مردم بدهند اما مردم ما همه چیز را می دانند و می فهمند. دوره آن زمان گذشته که مردم را با چنین اصطلاحاتی (شناخت از فوتبال ایران) فریب بدهیم. 

وی تاکید کرد:بروید و از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال و سرپرست این فدراسیون برسید و ببینید آیا اسکوچیچ را به آنها تحمیل کرده اند یا خیر؟. خیلی از ما، پستی که داریم را بیشتر از هر چیز دیگر دوست داریم و می خواهیم به هر نحوی شده بمانیم. 

صلاحیت من را رد کردند 

دایی با بیان این که صلاحیتش برای حضور در رأس کادر فنی تیم ملی را وزارت ورزش رد کرده است، گفت:وقتی صلاحیت فردی مثل من را حراست رد می کند و نمی خواهند من در تیم ملی باشم، دیگر نمی دانم چه بگویم. البته دلایل این رد صلاحیت را خودم می دانم. 

او در پاسخ به این سوال که آیا برای هدایت تیم ملی با فدراسیون فوتبال به توافق رسیده بود یا خیر، گفت:چند نفر از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال، با من صحبت کرده بودند اما توافقی نکردیم. البته مخالف اصلی حضور من در تیم ملی، وزارت ورزش بود. نهادهایی که باید صلاحیت من را تایید کنند، نهادهای اطلاعاتی رسمی کشور هستند که از فدراسیون فوتبال می خواهم از این نهادها صلاحیت من را بگیرند. این مسائل دخیل نیست بلکه مسائل پشت پرده وجود دارد. 

آقایانی که خوردند و بردند، صلاحیت دارند اما من نه! 

وی همچنین به عملکرد ویلموتس در تیم ملی فوتبال ایران اشاره کرد و گفت:ما دو بازی برابر هنک کنگ و کامبوج را با پیروزی پشت سر گذاشتیم که هر ملی ایرانی روی نیمکت بود، آن دو بازی را با پیروزی به پایان می رساند. ما برای دو بازی برابر بحرین و عراق که با شکست هم روبه رو شد، ٣ میلیون یورو به ویلموتس دادیم. چه کسی جوابگو است؟ الان هم که اسکوچیچ آمده، چه کسی پاسخگوی نتایج او است؟ وقتی نتایج خوبی کسب نشود، هر یک از اعضای هیات رییسه می خواهند بگویند که اسکوچیچ را آنها انتخاب نکردند. متاسفانه فدراسیون فوتبال آزادی عمل ندارد و نمی تواند خودش مربی تیم ملی را انتخاب کند. البته مسائل دیگر هم در انتخاب ها دخیل است که واقعا «واویلا» است. آقایانی که خوردند و بردند، صلاحیت دارند اما، صلاحیت من را تایید نکردند. این موضوع است که آدم را ناراحت می کند. شاید اگر با فدراسیون فوتبال هم صحبت های نهایی را هم انجام می دادم، به توافق نمی رسیدیم اما این که می گویند صلاحیتت تایید نشد، فشار به آدم می آورد. 

دایی با تاکید بر اینکه مربیان ایرانی زیادی توانایی نشستن روی نیمکت تیم ملی را داشتند، گفت:مربیان جوان و بزرگی داریم که خوب کار می کنند. وقتی اسکوچیچ به عنوان اولین بازی، دیدار سایپا و پارس جنوبی را تماشا می کند باید بفهمیم چه کسانی در انتخاب او نقش داشتند. در آینده خیلی مسائل اتفاق می افتد و گذشت زمان همه مسائل را روشن می کند. زمانی من را از تیم ملی کنار گذاشتند و از روز اول گفتم رئیس جمهور من را از تیم ملی کنار گذاشت. چون که او در بازی با عربستان می خواست به رختکن تیم ملی بیایید اما من اجازه ندادم. رییس جمهور چرا باید به رختکن تیم ملی بیایید. بعد از این اتفاق من را برکنار کردند. بعدها هم دوستان فدراسیون گفتند رئیس جمهور وقت، علی دایی را برکنار کرد. الان هم مشخص است چه اتفاقی رخ خواهد داد و زمان همه چیز را مشخص می کند.

انتهای پیام/م

واکنش علی دایی به انتخاب اسکوچیچ

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
وبگردی