افسردگی

تاثیر افسردگی روی بدن

کد مطلب : 75322زمان مطالعه : 4 دقیقه
هر ساله 17 میلیون نفر در ایالت متحده دچار افسردگی می شوند

تاثیرات مخرب افسردگی بر روی بدن

افسردگی یکی از شایع ترین بیماری های اعصاب و روان در ایالات متحده است و 26 درصد از بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می دهد. افسردگی از لحاظ فنی یک اختلال روانی است، اما بر سلامت و رفاه فیزیکی شما تاثیر می گذارد.

آناتومی مغز

در مورد برخی از نشانه های رایج افسردگی بیشتر بدانید و همچنین اینکه چگونه افسردگی می تواند بر تمام بدن شما تأثیر بگذارد، به خصوص اگر درمان نشود. احساس ناراحتی یا اضطراب در بعضی اوقات بخش عادی زندگی است، اما اگر این احساسات بیش از دو هفته طول بکشد، ممکن است علائم افسردگی باشند. برآورد شده است که در هر سال 17 میلیون بزرگسال آمریکایی دچار افسردگی خواهند شد. با این حال، افسردگی بالینی، به خصوص بدون درمان، می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. افسردگی بر احساس شما تاثیر می گذارد و همچنین می تواند باعث تغییر در بدن شما شود. افسردگی عمده (یک نوع پیشرفته افسردگی) یک بیماری جدی پزشکی است که ممکن است تاثیر قابل توجهی بر کیفیت زندگی شما داشته باشد.

تاثیر افسردگی بر سیستم قلبی عروقی و سیستم ایمنی بدن

افسردگی و استرس با هم مرتبط هستند. هورمون استرس باعث افزایش سرعت ضربان قلب و ایجاد رگ های خونی می شود، بدن شما را در شرایط اضطراری طولانی مدت قرار می دهد. با گذشت زمان، این می تواند به بیماری قلبی منجر شود.

عود بیماری های قلبی عروقی بیشتر بر اثر افسردگی با شرایط زیر مرتبط است:

سیگار کشیدن

دیابت

فشار خون بالا

کلسترول بالا
 
افسردگی درمان نشده خطر مرگ پس از حمله قلبی را افزایش می دهد. بیماری قلبی نیز عامل مهمی برای افسردگی است. کلینیک کلیولند تخمین می زند که حدود 15 درصد از افراد مبتلا به بیماری های قلبی نیز افسردگی عمده را تجربه می کنند.
افسردگی و استرس ممکن است تأثیر منفی بر سیستم ایمنی بدن داشته باشد، و شما را به بیماری ها آسیب پذیرتر می کند. یک مطالعه نشان داد که بین التهاب و افسردگی رابطه وجود دارد، اگر چه ارتباط دقیق مشخص نیست. التهاب به بیماری های بسیاری مانند استرس مرتبط است. برخی از عوامل ضد التهاب نشان داده اند که برای برخی از افراد مبتلا به افسردگی مفید هستند.

سیستم عصبی مرکزی

افسردگی می تواند علائم زیادی را در سیستم عصبی مرکزی ایجاد کند که بسیاری از آن ها به راحتی رد و یا نادیده گرفته می شوند.

سالمندان نیز ممکن است دچار تغییرات شناختی شوند، زیرا ممکن است نشانه های افسردگی را به دلیل "افزایش سن" داشته باشند. براساس گزارش انجمن روانشناسی آمریکا، افراد سالمند مبتلا به افسردگی با کاهش میزان حافظه و زمان واکنش در فعالیت های روزمره در مقایسه با با بزرگسالان جوان با افسردگی هستند.

علائم افسردگی شامل غم و اندوه زیاد و احساس گناه است. این ممکن است به عنوان احساس پوچی یا ناامیدی توصیف شود. بعضی از افراد ممکن است این احساسات را به کلمات تبدیل کنند. همچنین ممکن است برای آنها دشوار باشد زیرا علائم می توانند آشکار شوند و باعث واکنش های فیزیکی شوند.

شما هم ممکن است همیشه احساس خستگی کنید یا در شب به سختی به خواب رفته و خواب نا آرامی داشته باشید. علائم دیگر عبارتند از:تحریک پذیری، خشم، و از دست دادن علاقه به چیزهایی است که موجب لذت شما بوده است، از جمله رابطه جنسی. افسردگی می تواند باعث سردرد، درد مزمن بدن که ممکن است به دارو پاسخ ندهد. همچنین گاهی اوقات تأثیر برخی بیماری های عصبی مانند بیماری آلزایمر، صرع و مولتیپل اسکلروزیس می شود.

افراد مبتلا به افسردگی ممکن است مشکلی در حفظ یک برنامه کاری طبیعی یا انجام وظایف اجتماعی داشته باشند. این امر می تواند به دلیل نشانه هایی مانند عدم توانایی تمرکز، مشکلات حافظه و مشکل تصمیم گیری باشد.

برخی از افرادی که افسرده هستند ممکن است به الکل یا مواد مخدر گرایش پیدا کنند، که ممکن است نمونه هایی از رفتار بی پروا یا سوء استفاده را افزایش دهد. کسی که افسردگی دارد ممکن است آگاهانه از صحبت در مورد آن جلوگیری کند یا سعی کند مشکل را پنهان کند. افراد مبتلا به افسردگی نیز ممکن است خود را در معرض افسردگی و یا در معرض آسیب قرار دهند.

در حالی که حتی در طی فرایند بهبودی خطر ابتلا به خودکشی 25 برابر بیشتر است، ، مطالعات نشان می دهد که درمان افسردگی 60 تا 80 درصد در پیشگیری از آن موثر است.

علائم افسردگی در کودکان

افسردگی ممکن است در کودکان که نمیتوانند علائم خود را بیان کنند، دشوارتر باشد. رفتارهایی که ممکن است بخواهید به دنبال آن بگردید عبارتند از:لجاجت مداوم، نگرانی و عدم تمایل به حضور در مدرسه بدون بهبود در طول زمان. کودکان نیز ممکن است بیش از حد تحریک پذیر و منفی گرا باشند.
افسردگی

تاثیر افسردگی بر دستگاه گوارش

در حالی که افسردگی اغلب به عنوان یک بیماری روحی در نظر گرفته می شود، همچنین نقش مهمی در اشتها و تغذیه ایفا می کند. بعضی از مردم با پرخوری و یا نوشیدن آب میجنگند. این می تواند به افزایش وزن و بیماری های مرتبط با چاقی، مانند دیابت نوع 2 منجر شود.

شما حتی می توانید اشتها را به طور کامل از دست بدهید یا غذای مغذی مناسب را بخورید. از دست دادن ناگهانی علاقه به غذا خوردن در افراد مسن تر می تواند منجر به یک بیماری نامطلوب در سالمندان شود.

مشکلات غذا خوردن می تواند به علائمی که شامل:
  • دل درد
  • گرفتگی عضلات
  • یبوست
  • سوء تغذیه
اگر فرد رژیم صحیح نداشته باشد، این علائم ممکن است با دارو بهبود نیافته باشد. شیرینی ها و غذاهایی با کربوهیدرات بالا ممکن است تسکین فوری را فراهم کنند، اما اثرات اغلب موقت هستند.
مهم است که رژیم غذایی سالم را برای افسردگی حفظ کنید. مواد مغذی ضروری برای اطمینان از انتقال نوروترانسمیات بدن به سمت راست است. بر اساس یک مطالعه، شایع ترین کمبود ویتامین و مواد مغذی است.
  • اسیدهای چرب امگا 3
  • ویتامین B
  • مواد معدنی
  • آمینو اسید
درمان افسردگی

 

تاثیر افسردگی روی بدن

56
این مطلب مفید بود ؟60
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی