دکوراسیون
طراحی دکوراسیون داخلی مهم ترین رکن در دیزاین منزل می باشد که برای اصولی ساختن آن نیاز است نکاتی را بدانیم.

نکات مهم برای دکوراسیون آشپزخانه

 طراحی دکوراسیون داخلی خانه ها این روزها دغدغه خیلی از خانم های خانه دار شده است و برای اینکه طراحی دکوراسیون داخلی خانه ها در قسمت های مختلف بتواند منحصر به فرد و زیبا باشد لازم است که نکات مختلفی را در رابطه با آن ها رعایت کنید و برای داشتن بهترین دیزاین دکوراسیون آشپزخانه و اتاق خواب پیشنهاد می کنیم که این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا از مواردی که لازم است در این زمینه بدانید آگاه شوید.

هنگامی که وارد هر خانه ای می شوید، اولین قسمتی که به چشم می آید قسمت پذیرایی و نشیمن خانه ها است. وقتی که تصمیم می گیرید دکوراسیون کلی خانه را تعیین کنید، باید از نشیمن و پذیرایی شروع کنید و وقتی که تصمیم گرفتید سبک مشخصی را برای تزیین دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن در نظر بگیرید باید با پیروی از همین سبک، طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه و طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب را انجام دهید.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

  بهتر است در گام اول سبک اصلی دکوراسیون خانه را تعیین کنید و تمامی وسایل مورد نیاز برای آشپزخانه و اتاق خواب را با توجه به سبکی که انتخاب کرده اید خریداری کنید. گاهی اوقات پیش می آید که خیلی از افراد برای خرید وسیله خانه هزینه های زیادی را هم خرج می کنند و وقت زیادی را برای انتخاب وسیله های زیبا می گذرانند، اما در نهایت به علت عدم تناسبی که بین وسیله ها وجود دارد، هدف اصلی که زیبایی ظاهری و کارایی وسیله ها است حاصل نمی شود.
 خرید وسیله ها باید دقیقا مطابق با سبک دکوراسیون خانه انجام شود و نحوه چینش آن ها می تواند تاثیر زیادی در این زیبایی داشته باشد.
دیزاین آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

در رابطه با چیدمان دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها باید به نکات مختلفی توجه کنید و یکی از مهم ترین آن ها که در چیدمان دکوراسیون داخلی آشپزخانه تاثیرگذار است، کابینت آشپزخانه است و اینکه برای آشپزخانه خود کدام مدل کابینت را انتخاب کنید اهمیت زیادی در این زیبایی خواهد داشت، زیرا کابینتی که در آشپزخانه شما قرار می گیرد، باید با سبک کلی آشپزخانه و خانه شما هماهنگی داشته باشد.
 
به طور مثال اگر تصمیم گرفتید که سبک خانه خود را، سبک مدرن انتخاب کنید باید ویژگی اصلی سبک مدرن که سادگی ظاهری است در طراحی کابینت ها هم رعایت شود و هر چه کابینت ها ساده تر و خلوت تر باشند به سبک مدرن نزدیکتر خواهند بود و کابینت هایی که دارای نقش و نگار هستند و یا پایه های کنده کاری شده دارند برای دکوراسیون مدرن مناسب نخواهند بود و عدم تناسب بین قسمت های مختلف دکوراسیون می تواند باعث جلوگیری از زیبایی بصری دکوراسیون شما شود.
 
همانطور که گفته شد کابینت آشپزخانه یکی از مهمترین فاکتورهایی است که در زیبایی ظاهری آشپزخانه تاثیر گذار است و کابینت علاوه بر زیبایی، باید طوری باشد که وسایل را به خوبی در خود جای دهد و چون آشپزخانه جایی است که مدام با آب و حرارت و روغن سر و کار دارد، بهتر است جنس کابینت های شما طوری باشد که به راحتی بتوانید آنها را شستشو دهید و سطح آنها را پاک کنید.
آشپزخانه شیک

مدل کابینت آشپزخانه

مدل کابینت آشپزخانه با توجه به سبک کلی دکوراسیون و میزان هزینه ای که شما توان پرداخت آن را دارید تعیین می شود و علاوه بر مدل کابینت آشپزخانه، رنگ آن هم در این زیبایی و هماهنگی تاثیرگذار است و بهتر است در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه دقت زیادی به خرج دهید تا یکدستی و هماهنگی در قسمت های مختلف خانه مشهود باشد.

کابینت های گلاس

کابینت های مختلفی در طرح های متفاوت ساخته شده اند و در بازار عرضه می شوند و رنج قیمت وسیعی دارند که از بین آنها اخیراً کابینت های هایگلاس به علت قیمت مناسبی که دارند در بین خانم های خانه دار طرفداران زیادی پیدا کرده اند و سطح شفاف و براق آنها جلوه زیبایی به خانه شما می بخشد.
آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

برای طراحی آشپزخانه نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که در کنار تمام وسایلی که در آشپزخانه قرار می گیرد، بهتر است چیدمان وسایل کاربردی و دم دستی طوری باشد که هم زیبایی ظاهری حفظ شود و هم یک ظاهر به هم ریخته و نامنظم در فضای آشپزخانه ایجاد نشود و هر چه فضا منظم تر باشد تاثیر بیشتری در زیبایی آن خواهد داشت.

آشپزخانه مدرن

اگر تصمیم دارید که در خانه خود یک آشپزخانه مدرن داشته باشید، باید دقت کنید که اصلی ترین ویژگی آشپزخانه مدرن خلوت بودن آشپزخانه و استفاده از رنگ های روشن و خنثی، مثل سفید و طوسی و غیره است و بهتر است از وسیله های خیلی ساده در چیدمان دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید. استفاده از وسیله های استیل می تواند زیبایی آشپزخانه های مدرن شما را چند برابر کند.
 
دکور شیک آشپزخانه

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب ها همیشه قسمتی از خانه هستند که افراد بعد از پشت سر گذاشتن یک روز پر تنش، تصمیم دارند تا در اتاق خواب به آرامش برسند و اتاق خواب یک فضایی برای استراحت و آرامش است. پس بهتر است طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب و وسیله هایی که داخل آن قرار می گیرد طوری باشد که این آرامش را برای شما فراهم کند.

دیزاین و طراحی اتاق خواب

برای دیزاین و طراحی اتاق خواب، علاوه بر سرویس خوابی که داخل اتاق خواب قرار می گیرد، فرش و پرده تکمیل کننده این چیدمان هستند و بهتر است هماهنگی خوبی با سایر وسیله های اتاق خواب داشته باشند. به طور مثال اگر سرویس خواب شما از نوع سرویس خواب مدرن است، بهتر است از پرده هایی که با این سبک هماهنگی دارد استفاده کنید.

پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب باید در تناسب با سایر وسیله های اتاق خواب باشد و اگر اتاق خواب شما نور گیر است و شما تمایلی ندارید که در ابتدای صبح نور خورشید روی صورت شما بیافتد، می توانید از پرده های ضخیم برای اتاق خواب استفاده کنید. اما در انتخاب نوع پرده های ضخیم هم باید دقت کنید که برای سرویس خواب مدرن، استفاده از پرده های مخمل و مجلل که مناسب سبک اشرافی و کلاسیک می باشند نمی تواند گزینه خوبی باشد.
اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب هم می تواند کاملا مطابق با سلیقه شما باشد، چون اهمیت اتاق خواب بعلت وابستگی آن به آرامش شما است پس شما از هر طرحی از کاغذ دیواری که حس خوبی به شما بدهد می توانید در اتاق خواب خود استفاده کنید. اگر اتاق خواب شما دیوارهای قناسی دارد و یا سقف کوتاهی دارد، می توانید با استفاده از کاغذ دیواری هایی که طرح های مناسب این پوشش نقص ها را دارند استفاده کنید.
دکور اتاق خواب

رنگ اتاق خواب

در رابطه با رنگ اتاق خواب باید توجه داشته باشید که این قضیه کاملا سلیقه ای است و اگر رنگی وجود دارد که باعث آرامش شما می شود، می توانید از همان رنگ در اتاق خواب خود استفاده کنید و توجه داشته باشید که رنگ های روشن می تواند باعث بزرگتر نشان دادن فضا شود.
اتاق خواب

تزیین اتاق خواب

برای تزیین اتاق خواب می توانید از گلدان ها و قاب عکس طبیعت یا قاب های عکس شخصی استفاده کنید و علاوه بر قاب ها می توانید از وسایل تزیینی دیگری مثل شمع ها و مجسمه ها هم استفاده کنید. البته اکسسوری ها باید کاملاً با سبک اتاق هماهنگی داشته باشند.
اتاق خواب

راهنمای دکوراسیون در مجله دکوراسیون آف دکور

مجله آف دکور offdecor.com/decormag برای راحتی افراد امکانی را فراهم کرده تا آن ها بتوانند آخرین مطالب دکوراسیون را از طریق مجله آف دکور مطالعه کنند در طراحی دکوراسیون داخلی منزل بهترین چیدمان را داشته باشند.

بهترین دیزاین دکوراسیون اتاق خواب و آشپزخانه + مدل و عکس

3.118
این مطلب مفید بود ؟117
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی