محمدرضا گلزار
اکران فیلم های ماه محرم در سینماهای کشور در حالی این هفته آغاز میشود که محمدرضا گلزار با فیلم خشکسالی و دروغ پس از 5 سال به سینما باز می گردد.

هیهات و خشک سالی و دروغ فیلم های اکران ماه محرم

با توجه به فراررسیدن ایام محرم و سوگواری سالار شهیدان امسال پرده نقره ای با یکی دو فیلم خوب و مناسبتی در این ایام همراه مردم خواهد بود.

از طرفی محمدرضا گلزار ستاره سال های نه چندان دور که مدتی جایش در اکران سینماها خالی بود از روز چهارشنبه با حضورش در یک فیلم و اکران آن می تواند طرفدارانش را دوباره در سینماها ببیند. 

 

غلامرضا فرجی ، سخنگوی شورای صنفی نمایش ظهر امروز پس از برگزاری آخرین جلسه این شورا از ثبت قرارداد 3 فیلم سینمایی و اکران3 فیلم جدید خبر داد.

اکران فیلم خشک سالی و دروغ با بازی محمدرضا گلزار

از آخرین باری که مردم تصویر محمدرضا گلزار را در پرده نقره ای تماشا کردند تقریبا 5 سال می گذرد ، مدتی این باریگر به دلایلی در فیلم ها حضور نداشت و پس از آن هم یکی دو فیلمی که بازی کرد هرکدام باز هم دچار مشکل شدند و راهی به اکران عمومی نیافتند اما بالاخره قرار است این طلسم از روز چهارشنبه با اکران فیلم سینمایی «خشکسالی و دروغ» به کارگردانی پدرام علیزاده و بازی محمدرضا گلزار شکسته شود.

محمدرضا گلزار و پگاه آهنگرانی

محمدرضا گلزار در فیلم خشکسالی و دروغ  

فیلم «خشکسالی و دروغ» به نویسندگی محمد یعقوبی اقتباسی از نمایشنامه «خشکسالی و دروغ» است محمدرضاگلزار، پگاه آهنگرانی، خاطره اسدی، علی سرابی، آیدا کیخایی، امیر سپهر مهرابی و... در این فیلم نقش آفرینی می کنند، داستان فیلم در فاصله زمانی 25 اردیبهشت 93 تا 25 اردیبهشت 94 روایت می شود و به همین دلیل در فلمبرداریز هر چهار فصل سال دیده می شود.

محمدرضا گلزار و پگاه آهنگرانی

محمدرضا گلزار و پگاه آهنگرانی در فیلم خشکسالی و دروغ

درباره محمدرضا گلزار جالب است که بدانیم او پس از این فیلم هم بلافاصله با فیلم «سلام بمبئی» دوباره در سینماها حضور خواهد داشت این فیلم هم که کارگردانی آن را قربان محمدپور بر عهده داشته است بعد از فیلم «سیانور» به کارگردانی بهروز شعیبی در گروه استقلال اکران خواهد شد . از دیگر خبرهای اکرانی باید به بسته شدن قرارداد فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» به کارگردانی اوبالقاسم طالبی هم اشاره داشت که بلافاصله بعد از اکران «هیهات» در گروه آزادی اکران می شود.

 

 

اکران فیلم هیهات

بر این اساس فیلم «هیهات» که نخستین فیلم 4 اپیزودی سینمای ایران است و توسط چهار هنرمند به طور مستقل ساخته و کارگردانی شده است از روز چهارشنبه به سینماها می آید.

این فیلم ابتدا «رند» نام داشت و بعد به «هیهات» تغییر نام داد و قرار است با نام بین المللی Never در برخی کشورها هم به نمایش درآید.

حمید فرخ نژاد

 فیلم هیهات با بازی حمید فرخ نژاد 

محمدرضا شفیعی تهیه کنندگی این اثر را بر عهده دارد و توسط دانش اقباشاوی، هادی نائیجی، هادی مقدم دوست و روح الله حجازی کارگردانی شده است. این فیلم در کشورهای ایران و عراق فیلمبرداری شده است، آبادان، خرمشهر، کربلا و نجف شهرهایی هستند که داستان فیلم در آنجا می گذرد و حمید فرخ نژاد، حامد بهداد، مینا ساداتی، بابک حمیدیان، آلا نجم، بهاران بنی احمد و ... در آن به ایفای نقش می پردازند.

این پروژه اپیزودیک با موضوعات اجتماعی و مفاهیم عاشورایی، محصول سازمان هنری و رسانه ای اوج است.

دیگر فیلمی که با همین حال و هوای محرم قرار است در سینماهای کشور اکران شود «کربلا جغرافیای یک تاریخ» نام دارد که به کارگردانی داریوش یاری ساخته شده است.

«کربلا جغرافیای یک تاریخ» مستندی سینمایی است که به روایت وقایع قیام امام حسین (ع) می پردازد.«کربلا جغرافیای یک تاریخ»، روایتی نو از عاشورا را به نمایش می گذارد.این فیلم با صدای شهاب حسینی، محصول حوزه هنری است که اکران آن در جشنواره فیلم فجر هم با استقبال خوب مخاطبان روبرو شد.

بازگشت محمدرضا گلزار بعد از 5 سال با خشک سالی و دروغ

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برگرفته از افکارنیوز - / ک
وبگردی