فرامرز قریبیان و پسرش

سام راز خداحافظی پدرش فرامرز قریبیان را فاش کرد

تاریخ انتشار : 1 خرداد 1397کد مطلب : 68308زمان مطالعه : 2 دقیقه
سام قریبیان پسر فرامرز قریبیان بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان با انتشار عکسی از پدرش ، ماجرای خداحافظی فرامرز قریبیان از سینما را فاش کرد.

خداحافظی غیررسمی فرامرز قریبیان از سینما

سام قریبیان پسر بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان صفحه اینستاگرامش را با انتشار عکسی از پدرش و صحبت درباره خداحافظی فرامرز قریبیان از دنیای بازیگری به روز کرد.

فرامرز قریبیان چهار سال است که از دنیای سینما به صورت غیررسمی خداحافظی کرده و آخرین بازی او در سینما فیلم سینمایی چهارشنبه خون به پا میشود ساخته حماسه پارسا بود.

دوری چهارساله فرامرز قریبیان از سینما

سام قریبیان با انتشار عکسی از پدرش نوشت :فرامرز قریبیان پس از برنده شدن جایزه بهترین بازیگر فستیوال فیلم مسکو برای فیلم رقص در غبار اصغر فرهادی، در کنار رقبایی چون جک نیکلسون برای فیلم درباره اشمیت ( که برایش کاندید اسکار هم شد) و مکس فون سیدو برای فیلم ایتالیایی بیخوابی.

آن موقع جوایز بین المللی بازیگری در داخل ایران مورد توجه قرار نمیگرفت. اهدا کننده جایزه به آقای قریبیان هم بازیگر زن محبوب دوران کودکی ایشان جینا لولو بریجیدا بود که در فیلم بند باز (یکی از محبوب ترین فیلمهای پدرم) مقابل برت لنکستر و تونی کرتیس ایفای نقش می کرد.

فرامرز قریبیان

جایزه بهترین بازیگر فیلم مسکو در دستان فرامرز قریبیان

عکس بلافاصله پس از دریافت جایزه در مسکو گرفته شده.

جایزه بهترین بازیگر زن هم به فانی آردان هنرپیشه معروف فرانسوی رسید.

پ.ن:ایشون دائم به من میگن از زمانی که سینما رو بوسیدن و گذاشتن کنار ( ٤ سالی میشه که غیر رسمی خداحافظی کردن) احساس آرامش و راحتی میکنن و اعصابشون راحت تره. چقدر بده که بعد از ٥٣ سال زحمت، آدم همچین حسی بهش دست بده که اگه حرفه مورد علاقه اش رو ترک کنه، برای آرامشش بهتره! به امید آشتی ایشون با سینما.

فرامرز قریبیان بازیگر پرافتخار سینما و تلویزیون

فرامرز قریبیان فعالیت سینمای اش را با دستیاری کارگردان و ایفای نقش کوتاهی در فیلم بیگانه بیا ساخته مسعود کیمیایی در سال 1347 آغاز کرد و در سال 1351 بار دیگر در فیلمی از مسعود کیمیایی به نام خاک بازی کرد و بازی خوب و روانش در فیلم گوزنها نام او را سر زبان ها انداخت.

فرامرز قریبیان

فرامرز قریبیان بازیگر پیشکسوت سینما 

فرامرز قریبیان در سال 1366 در فیلم ترن به کارگردانی امیر قویدل ایفای نقش کرد و توانست از ششمین دوره جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کند.
فرامرز قریبیان

فرامرز قریبیان بازیگر فیلم بندر مه آلود

این هنرمند کشورمان در یازدهمین دوره جشنواره فیلم فجر بخاطر بازی در فیلم بندر مه آلود در سال 1371 توانست جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خود کند.
فرامرز قریبیان

فرامرز قریبیان از دنیای سینما خداحافظی کرد

فرامرز قریبیان سومین سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد، در هجدهمین دوره جشنواره فیلم فجر را برای بازی درخشان خود در فیلم مرد بارانی به کارگردانی ابوالحسن داوودی بدست آورد.
فرامرز قریبیان

بازی فرامرز قریبیان در سریال تکیه بر باد

علت خداحافظی فرامرز قریبیان از سینما چیست؟

4.335
این مطلب مفید بود ؟305
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی