سیامند رحمان

شوک بزرگ؛ سیامند رحمان درگذشت

تاریخ انتشار : 11 اسفند 1398کد مطلب : 41341زمان مطالعه : 2 دقیقه
سیامند رحمان قهرمان سنگین وزن پاراالمپیک و دارنده چندین عنوان قهرمانی جهان و آسیا درگذشت.

درگذشت سیامند رحمان

فارس:سیامند رحمان قهرمان پاراوزنه برداری پاراالمپیک و جهان و آسیا عصر امروز درگذشت و دنیای ورزش را در شوک فرو برد.

سیامند رحمان به صورت ناگهانی دچار ایست قلبی شد و پس از اعزام به بیمارستان و تلاش های پزشکان برای احیا جان به جان آفرین تسلیم کرد و جامعه ورزش ایران و جهان را در شوکی بزرگ فرو برد.

زمان برگزاری مراسم تدفین سیامند رحمان

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، مام عزیزی، فرماندار اشنویه ضمن تسلیت درگذشت این پهلوان وزنه برداری استان گفت:مراسم تدفین سیامند رحمان قهرمان جهان و پارالمپیک فردا صبح دوشنبه 12 اسفند در زادگاهش اشنویه برگزار می شود.

3 روز عزای عمومی در زادگاه سیامند رحمان

تسنیم: بنابر اعلام فرماندار شهرستان اشنویه، به مناسبت درگذشت مرحوم سیامند رحمان، از سوی محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، 2 روز در شهرستان اشنویه عزای عمومی اعلام شد.

پیام تسلیت وزیر ورزش و جوانان در پی درگذشت سیامند رحمان

به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در پیامی درگذشت سیامند رحمان، قهرمان جهان و پارالمپیک را تسلیت گفت. 

در پیام وزیر ورزش و جوانان آمده است:

خبر درگذشت قهرمان ارزنده و محبوب و مردمی سیامند رحمان موجب تأثر و تألم فراوان شد. مرحوم سیامند رحمان بارها عنوان قوی ترین مرد معلول جهان را به دست آورد و سال ها با کسب مدال طلا و رکوردشکنی، دل مردم را شاد و نام ایران عزیز را سربلند کرد.

ضایعه درگذشت ناگهانی سیامند رحمان برای بنده بسیار ناگوار و ناباورانه است. ضمن طلب مغفرت برای این قهرمان مردمی و دوست داشتنی، امیدوارم روح بلندش قرین شادی و رحمت واسعه الهی باشد.

واکنش بهداد سلیمی به درگذشت سیامند رحمان

برنا: بهداد سلیمی قهرمان سابق المپیک و جهان در رشته وزنه برداری در اینستاگرام نسبت به این ضایعه دردناک واکنش نشان داد و نوشت:

هنوز در شوک هستم، باورش برایم سخت است. سیامند قهرمان، پسر بااخلاق یادت همیشه زنده است.

بهداد سلیمی و سیامند رحمان

بیوگرافی کوتاه سیامند رحمان

سیامند رحمان در سال 1367 در شهرستان اشنویه آذربایجان غربی دیده به جهان گشود و در سال 1387 برای نخستین بار در اردوی وزنه برداری معلولان کشورمان حضور یافت.

سیامند رحمان

وی رکورددار بی چون و چرای پاراوزنه برداری در دسته فوق سنگین جهان و پاراالمپیک بود و یکی از شانس های قطعی کسب مدال طلای کاروان ایران در مسابقات پاراالمپیک توکیو 2020 به حساب می آمد.

شایان ذکر است مسابقات پاراوزنه برداری به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل بود و قرار بود مجدد آغاز شود که این حادثه ناگوار رخ داد و کام ورزش ایران را تلخ کرد.

مجله اینترنتی نمناک این ضایعه بزرگ را به خانواده سیامند رحمان و جامعه ورزش کشور تسلیت عرض مینماید.

انتهای پیام/م

علت فوت سیامند رحمان قهرمان وزنه برداری جهان

4.522
این مطلب مفید بود ؟202
برچسب : وزنه برداری
وبگردی