فیسبوک اسپیرز

رونمایی از پروژه جدید فیسبوک اسپیرز

تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1396کد مطلب : 48311زمان مطالعه : 2 دقیقه
در پروژه جدید فیسبوک اسپیرز که یک اپلیکیشن واقعیت مجازی اجتماعی است کاربران می توانند از طریق آن با دوستان خود به صورت رو در رو صحبت کنند.

فیسبوک اسپیرز پروژه جدید فیسبوک است

زاکربرگ معتقد است در آینده فناوری تلفن های هوشمند جایی نخواهند اشت و یک فناوری جدید جایگزین خواهد شد. یک فناوری که در آن خبری از اسکرین های هوشمند چه در گوشی، چه تبلت و چه در تلویزیون های هوشمند نخواهد بود. فیسبوک قصد دارد تا سال 2026 در تمام نقاط زمین پوشش اینترنتی ایجاد کند. فناوری های هوش مصنوعی را گسترش داده و عینک های هوشمندی تولید کند که می تواند محتویات فکر شما را بفهمد!

مایکال آبراش یکی از دانشمندان سازمان تحقیقاتی اوکولوس که زیر نظر فیسبوک فعالیت می کند اعلام کرده که تنها پنج سال زمان برای تولید عینک های فوق هوشمند فیسبوک زمان لازم است. یکی از پروژه هایی که فیسبوک از آن رونمایی کرده "فیسبوک اسپیرز" نام دارد.

 

فیسبوک اسپیرز

پایان کار گوشی های هوشمند نزدیک است

 

این پروژه یک اپلیکیشن واقعیت مجازی اجتماعی است که کاربران می توانند از طریق آن با دوستان خود به صورت رو در رو صحبت کنند و بعلاوه کاربران می توانند با شخصیت های مجازی و ربات ها هم صحبت کنند.

برای مثال کاربران می توانند با یک شخصیت مجازی که پشت پیشخوان رستوران نشسته صحبت کنند و غذا سفارش دهند.

پیش از این کاربران تجربه خوبی از کار با ربات های فیسبوکی فعال در چت ها نداشته اند اما با استفاده از عینک هوشمند و زمانی که کاربر یک ارتباط کاملا دوطرفه را با تمام وجود خود احساس می کنند تجربه کاربران متفاوت خواهد بود.

 

فیسبوک اسپیرز

پایان کار گوشی های هوشمند نزدیک است

مطمئنا زندگی در این دنیای نیمه مجازی ویژگی ها، جذابیت ها و آسیب های متفاوتی خواهد داشت.

باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی قرار است در دنیای فناوری واقعیت مجازی با سردمداری غول های بزرگی همچون فیسبوک و گوگل رخ دهد.

رونمایی از پروژه جدید فیسبوک اسپیرز

51
این مطلب مفید بود ؟10
برگرفته از شریان نیوز/ی
برچسب : فیسبوک
وبگردی