کابینت ممبران
صنعت کابینت سازی همانند سایر صنایع با پیشرفت علم و ظهور تکنولوژی تحت تاثیر قرار گرفته است و هرروزه دستگاه ها ، ابزارآلات و تکنیک های جدیدی جهت تولید کابینت آشپزخانه ارائه میگردد.

کابینت ممبران شاهکار سبک کلاسیک

انتخاب رنگ کابینت ممبران
 
صنعت کابینت سازی همانند سایر صنایع با پیشرفت علم و ظهور تکنولوژی تحت تاثیر قرار گرفته است و هرروزه دستگاه ها ، ابزارآلات و تکنیک های جدیدی جهت تولید کابینت آشپزخانه ارائه میگردد . تولید انواع mdf  در ضخامت ها و تراکم های مختلف  ، تولید انواع روکش های مختلف مانند وکیوم ،هایگلاس ، لمی گلاس و ... ،کاربرد انواع دستگاه cnc  در زمینه تولید انواع منبت و حکاکی و همچنین تولید انواع سنگ مصنوعی مانند کوارتز و کورین و .... نشانه هایی از تنوع ایجاد شده در صنعت کابینت سازی به موازات پیشرفت تکنولوژی میباشد .کابینت ممبران  نیز یکی از انواع کابینت میباشد که ثمرهء ظهور تکنولوژی در صنعت کابینت سازی میباشد که در ادامه به معرفی بیشتر این کابینت خواهیم پرداخت.

کابینت ممبران چیست :

نکات کابینت ممبران
منظور از کابینت ممبران  نوعی کابینت است که روکش درب های آن از طریق فرآیند پرس وکیوم تولید میشود، در واقع اسم این نوع کابینت (ممبران) برگرفته از نام شرکت تولید کننده دستگاه پرس وکیوم میباشد .در فرآیند تولید درب های ممبران ، ورق mdf  خام پس از برش و اجرای حکاکی طرح درب مورد نظر توسط دستگاه cnc  ، به خوبی آغشته به چسب مخصوص میشود سپس توسط دستگاه پرس وکیوم روکش میشود . در گذشته جلوه نهایی کابینت سبک کلاسیک فقط مختص رنگ میشد که بر روی چوب ، روکش چوب و mdf  اجرا میگردید اما با تکنولوژی پرس وکیوم میتوان از روکش های pvc برای روی درب های حکاکی شده استفاده نمود.

سبک طراحی در کابینت ممبران :

راهنمای انتخاب کابینت ممبران
 
کابینت ممبران به دلیل حکاکی و منبت کاری روی درب آن پیرو سبک های کلاسیک و نئو کلاسیک (مدرن کلاسیک) میباشد ولی برای سبک مدرن به دلیل فقدان حکاکی و منبت کاری استفاده از درب های ممبران توجیه منطقی ندارد چرا که ورق های ام دی اف مات و براق جهت این کار به وفور در بازار یافت میشوند . در تصویر فوق تفاوت سبک مدرن و کلاسیک را در یک آشپزخانه مشاهده میفرمایید

معایب کابیت ممبران :

کابینت ممبران 
اگر تاکنون تصمیم به تعویض کابینت آشپزخانه خود گرفته اید و در بازار در خصوص کابینت ممبران تحقیق کرده باشد حتما در خصوص  معایب کابینت ممبران شنیده اید و اما این گفته ها تا چه حد درست میباشد ؟
یکی از ایراداتی که به کابینت ممبران گرفته میشود  بلند شدن روکش آن بعد از گذشت زمان یا بر اثر حرارت میباشد .اما در چه صورت روکش ممبران بلند میشود ؟ 

تماس دائم با آب و رطوبت :

همانطور  که میدانید آب اصلی ترین عامل تغییر شکل چوب و باد کردن آن میباشد اما روکش ممبران از جنس pvc  و ضد آب است و در صورت تماس با رطوبت در کوتاه مدت آب به مغز mdf  نفوذ نخواهد کرد ولی اگر این عمل ادامه داشته باشد قطعا آب به مغز چوب نفوذ میکند و بر اثر تغییر شکل چوب روکش ممبران نیز بلند خواهد شد . در واقع اگر این موضوع را یک ایراد تلقی کنیم ایرادی برای تمامی انواع کابینت های چوبی خواهد بود و مختص به کابینت ممبران نیست بلکه در کابینت ممبران به مراتب کمتر از سایر کابینت ها خواهد بود.
 
به عنوان مثال در کابینت های هایگلاس ، روکش چوب و حتی چوب طبیعی نیز تماس با رطوبت برای کابینت مخرب است و پیشنهاد میگردد اگر برای محیطی مرطوب تصمیم به اجرای کابینت دارید حتما از کابینت با مغز pvc  استفاده کنید .گروه کابینت و دکوراسیون گریت برای حل این مشکل برای مشتریان یونیت سینک که در معرض رطوبت و آب است را به صورت رایگان PVC در نظر میگیرد. 

رابطه حرارت و دوام کابینت ممبران :

قائدتا چسب مخصوص ممبران تا دمای 85 درجه سانتی گراد در برابر گرما مقاوت میکند اما این موضوع مشروط به دو نکته است 

1 - عملیات چسب کاری کاملا اجرا گردد و از چسب به اندازه کافی استفاده شود.

2 - از چسب مخصوص ممبران و نوع مرغوب آن استفاده شود .

موارد ذکر شده در واقع اصول ساخت درب ممبران میشود و کابینت ساز موظف به رعایت این نکات میباشد. اگر این دو نکته به درستی رعایت شود حرارات به هیچ عنوان نمیتواند بر روی روکش ممبران تاثیر بگذارد و باعث خراب شدن آن شود . در واقع تنها قسمتی که در آشپزخانه در معرض حرارت میباشد کابینت های اطراف اجاق گاز میباشند و یکی دیگر از نکاتی که در هنگام سفارش کابینت ممبران باید در نظر گرفته شود رعایت فواصل استاندارد از اجاق گاز در طرفین و بالا میباشد و این نکات در حین طراحی کابینت آشپزخانه میبایست در نظر گرفته شود.

قیمت کاببنت ممبران :

کابینت ممبران 
نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران کاملا مشابه به محاسبه سایر انواع کابینت میباشد و مواردی مانند گل های برجسته و ستون ها به صورت جداگانه محاسبه میگردند و به فاکتور اضافه میشود.جهت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران را مطالعه فرمایید. همچنین مواردی مانند مرغوبیت جنسmdf  بدنه کابینت ، مرغوبیت جنس روکش ممبران ،مرغوبیت چسب ممبران ،مرغوب بودن مغز درب ممبران (متناسب با حکاکی) بر روی قیمت تمام شده کابینت ممبران تاثیر گذار خواهند بود .
یک نکته دیگر که میبایست حتما در هنگام خرید کابینت ممبران در نظر بگیرید استعلام قیمت تمام شده کابینت قبل از عقد قرارداد میباشد و همچنین اگر قیمتی خیلی پایین تر از عرف بازار باشد پیشنهاد میکنیم که حتما قبل از قرارداد از نوع متریال مصرفی آن کابینت ساز اطمینان حاصل کنید. چرا که عمده قیمت کابینت ممبران مغز درب ها چسب و نوع وکیوم میباشد که کاهش کیفیت هرکدام نتیجه ای ایده آل برای شما نخواهد داشت

بهترین رنگ کابینت ممبران چیست ؟

رنگ آمیزی همیشه یکی از چالشی ترین موضوعاتی بوده که در دکوراسیون داخلی مطرح بوده است . اینکه چه رنگی در یک  محیط میتواند جلب نظر کند و ترکیب چه رنگ هایی با یکدیگر جذاب است و بعد از مدتی برای ما خسته کننده نمیشود،تصمیم گیری در این مورد ممکن است کار سختی به نظر برسد اما به هیچ عنوان اینگونه نیست . در ادامه به معرفی چند رنگ و ترکیب رنگ زیبا و خاص برای کابینت ممبران خواهیم پرداخت تا تصمیم گیری برای شما راحت تر از قبل باشد .

کابینت ممبران سفید :

کابینت ممبران 
قطعا و بدون شک پرطرفدارترین رنگ در بین کابینت های ممبران ، رنگ سفید است این رنگ علاوه بر زیبایی بی نظیر در محیط آشپزخانه باعث دلباز شدن محیط آشپزخانه میشود از این رو برای آشپزخانه های کوچک تا متوسط گزینه ای بسیار مناسب است همچنین به مرور زمان رنگ سفید قدیمی نشده و هیچگاه شما را پشیمان نخواهد کرد و خسته کننده نخواهد شد

کابینت ممبران طرح چوب :

کابینت ممبران 
رنگ های طرح چوب برای کابینت ممبران میتوانند در طیف های روشن و تیره مورد استفاده قرار بگیرند . اگر به سبک کلاسیک رنگ چوب علاقه دارید ، هرچقدر طیف تیره تری را برای آشپزخانه انتخاب کنید محیط تم کلاسیک بیشتری به خود خواهد گرفت که البته نباید از تناسب اندازه محیط و تیرگی رنگ غافل شوید چون رنگ های تیره برای محیط های کوچک و متوسط به هیچ عنوان توصیه نمیشود.
 
نکته :برای درک بهتر از اینکه آیا رنگ سفید باب میل شماست یا رنگ قهوه ای (طرح چوب ) از دو طرح یکسان رنگ های سفید و قهوه ای درج شده است تا از نظر انتخاب رنگ، سلیقه خود را بسنجید.

ترکیب رنگ سفید طلایی :

کابینت ممبران 
یکی از رنگ های پرطرفدار کابینت ممبران سفید طلایی است که درصد قابل توجهی از مشتریان ما در خواست اجرای کابینت با این رنگ را دارند . اگر شما طرفدار این نوع ترکیب رنگ هستید پیشنهاد میکنیم که از روکش سفید با تلفیق سرستون گل ها و پای ستون به همراه دستگیره های طلایی رنگ و یا گل های برجسته طلایی رنگ استفاده کنید . الیته میزان استفاده از رنگ طلایی در محیط میبایست از تناسب درستی برخوردار باشد که بعد از مدتی چشم نوازی خود را از دست ندهد .
گروه کابینت و دکوراسیون گریت با بیش از 15 سال سابقه در تولید انواع کابینت های مدرن و کلاسیک آماده ارائه خدماتی رایگان به شما عزیزان میباشد جهت اطلاع از این خدمات به وب سایت کابینت گریت مراجعه و فرم اعزام کارشناس رایگان جهت جانمایی و قیمت تمام شده را پر فرمایید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل در محل شما حضور به عمل برسانند.

نکات جالب و راهنمای انتخاب کابینت ممبران

4.719
این مطلب مفید بود ؟181
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی