دختر مدلینگ
روی سن یکی یکی می آیند و می روند. انگار همه شبیه هم هستند با لباس هایی متفاوت ،اما پشت پرده زندگی یک دختر مدلینگ چه میگذرد؟

نگاهی به زندگی دختران مدلینگ

 با دختران مدلینگ که از لوازم اصلی فشن شوهای خارجی هستند آشنا هستید. گاهی برای شما هم پیش می آید که مشتاق باشید درباره زندگی این دسته از دختران جوان بیشتر بدانید. بدانید که چگونه وارد این حرفه می شوند و در انتهای کار به کجا می رسند.

زندگی واقعی دختران مدلینگ

اشلی میرز که رشته جامعه شناسی را در دانشگاه تدریس می کند، بیش از هر کس از سرگردانی و آشفتگی دختران زیبارویی که از سراسر جهان به امید رسیدن به آرزوهای بزرگ به این صنعت می پیوندند، خبر داشت. وی در کتابش نوشته که در اغلب موارد، دختران مدل مبالغ هنگفتی را از جیب خود هزینه می کنند تا بتوانند عکسی از خود در مجلات زنانه منتشر کنند.
 
تنها تعداد معدودی از مجلات به مدل های خود پول می دهند . آن ها 150 دلار به مدل ها پرداخت می کردند که این رقم حتی گوشه ای از مخارج مسافرت آن ها را پوشش نمی داد. فرض کنید دختری برزیلی به اروپا آمده و تنها 150 دلار دریافت می کند.
دختر مدلینگ

زندگی واقعیت یک دختر مدلینگ

 نویسنده کتاب «قیمت زیبایی» به این نکته اشاره می کند که از اواخر قرن بیستم، صنعت مد و آژانس های مربوطه به ناگهان با موج وسیع دختران زیبا از سراسر جهان روبه رو شده اند و به هم خوردن تناسب عرضه و تقاضا باعث افول آشکار نرخ پرداخت به مدل ها شده است. دختران مدل که از کشورهای دیگر به امید نقش بستن تصویرشان روی اجناسی با مارک های معروف به مراکز اصلی مد می آیند، چاره ای ندارند جز آن که ده ها هزار دلار خرج کنند تا هرطور شده در مراکز فوق شانس خود را آزمایش کنند. 
اکثر این دختر ها اگر خوش شانس باشند تبدیل به «مدلِ پولکی» می شوند و کارشان این خواهد بود که به گونه ای طاقت فرسا در طی ساعات طولانی در مجلات دست دوم و سوم و سایت های بی نام و نشان برای مبلغی ناچیز ژست بگیرند تا امورات روزانه شان بگذرد. 
دختران مدل تاریخ مصرف بسیار کوتاهی داشته و این نوع دید در محیط شغلی مد تقریبا رایج است. نمایندگان آژانس های مدل ساز به دختران بالای 20 سال می گویند:«بگویید 19 ساله هستید. چه کسی پاکت شیری را می خرد که زمان مصرف آن به زودی به سر می آید؛ آنهم وقتی که پاکت های تازه تر شیر هر لحظه وارد بازار می شود.» 
در این بین عواملی نظیر تنهایی، بی تجربگی، فشار مالی و تحقیر باعث فشار آوردن بر بسیاری از دختران مدل شده است. برهنه شدن در مجلات مردانه و شرکت در ویدئوهای نابهنجار از اولین پیشنهاداتی است که با آن مواجهه می شوند. خطر اعتیاد، بیماری های رفتاری و روانی و حتی تن فروشی نیز از جمله ناهنجاری های گسترده است که در پیرامون این شغل وجود دارد. 
اشلی میرز از تاثیر روانی بسیار قوی رسانه ها روی دختران جوان و خودش می گوید و اقرار می کند که با وجود این که دانشجوی رشته جامعه شناسی بوده، نتوانسته از دامِ رویاهای شغل پر زرق و برق مدل ها بگریزد و به این ترتیب بود که استادیار دانشگاه نیویورک و نویسنده کتاب «قیمت زیبایی» در سال های اولیه دانشگاه، جذب این صنعت می شود. 

واقعیت هایی از زندگی دختر های مدلینگ

4.342
این مطلب مفید بود ؟366
برگرفته از فرادید /ن
برچسب : مدلینگ
وبگردی