سامانه بارشی جدید

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

تاریخ انتشار : 26 بهمن 1398کد مطلب : 2747زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی جدیدی طی فردا (27 بهمن ماه) به کشور وارد می شود.

سامانه بارشی جدید

ایسنا:صادق ضیاییان با بیان این که امروز (26 بهمن ماه) در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان بارش پراکنده، وزش باد و کاهش محسوس دما پیش بینی می شود، اظهار کرد:همچنین در استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و شرق کرمان وزش باد شدید، گاهی همراه با گرد و خاک خواهیم داشت. 

وی ادامه داد:فردا (27 بهمن ماه) به تدریج سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور می شود و در دامنه های زاگرس مرکزی واقع در غرب و شمال غرب بارش برف و در ارتفاعات البرز در استان های قزوین، البرز و دامنه های زاگرس مرکزی در جنوب غرب بارش پراکنده را به دنبال دارد. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که در اواخر وقت فردا با شمالی شدن جریان ها روی غرب دریای خزر بارش باران، وزش باد و کاهش نسبی دما در گیلان و اردبیل رخ می دهد، تصریح کرد:طی روز دوشنبه (28 بهمن ماه) این سامانه بارشی علاوه بر مناطق مذکور در دامنه های زاگرس مرکزی واقع در جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز، مرکز و شمال شرق فعال است و بارش باران کل سواحل شمالی را در بر می گیرد. 

به گفته ضیاییان این سامانه در اواخر وقت روز دوشنبه از شمال شرق کشور خارج می شود و طی این روز بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه و جنوب لرستان شدت بیشتری دارد. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد:طی روز سه شنبه (29 بهمن ماه) در نوار شمالی و شمال غرب کشور و در دامنه های زاگرس مرکزی واقع در جنوب غرب بارش پراکنده و وزش باد دور از انتظار نیست و طی روز چهارشنبه (30 بهمن ماه) در نیمه شرقی کشور جوی آرام خواهیم داشت و به تدریج با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور بارش در استان های واقع در جنوب غرب و غرب شروع می شود و طی بعد از ظهر شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران را فرا می گیرد. 

وی با اشاره به این که طی بعد از ظهر این روز بارش برف در جنوب لرستان، چهارمحال و بختیاری، غرب کردستان و جنوب آذربایجان غربی شدت بیشتری دارد، اظهار کرد:این سامانه بارشی نیز طی روز پنج شنبه (1 اسفندماه) در کل کشور فعال خواهد بود و به تدریج در اواخر وقت این روز از فعالیت آن در نیمه غربی کاسته می شود و فقط در شمال شرق و شرق کشور سبب ابرناکی و بارش خواهد شد. 

ضیاییان در پایان درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد:آسمان تهران فردا (27 بهمن ماه) کمی ابری در بعد از ظهر افزایش ابر در اواخر وقت بارش پراکنده و گاهی وزش باد با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (28 بهمن ماه) ابری، نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و بارش پراکنده همراه با وزش باد با حداقل دمای دو و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی