اهداف شغلی شما منعکس کننده بینش حرفه ایتان است در ادامه این مطلب با انواع مختلفی از اهداف شغلی آشنا می شوید که متناسب با خواسته ها و نیازهایتان می توانید آن ها را انتخاب کنید.

رپورتاژ آگهی : 6 مورد از مهم ترین اهداف کوتاه مدت

رضایت و پیشرفت شغلی از مهم ترین دغدغه های تمام آدم هاست؛ چراکه پیشرفت شغلی روی تمام ابعاد زندگی اثر می گذارند. با انتخاب اهداف شغلی درست در زندگی به مرور خواهید دید که چقدر تمام همه چیز بهتر می شود. اما، پیشرفت شغلی همیشه آسان نیست. بسیاری از مردم نمی دانند چه چیزی واقع بینانه و قابل دستیابی است یا چگونه می توانند یک برنامه استراتژیک برای دستیابی به هدف های شغلی خود را بریزند.
اهداف شغلی شما منعکس کننده بینش حرفه ایتان است و باید با دقت نسبت به آنچه می خواهید انجام دهید فکر کنید. در زیر لیستی از نمونه های اهداف شغلی که هم واقع گرایانه و هم قابل دستیابی هستند را معرفی خواهیم کرد.

1. عملکرد خود را افزایش دهید

افزایش معیارهای عملکرد شما بستگی به میزان کارآمد بودنتان دارد. اصلاً کار سختی نیست، مشتریان را بیشتر راضی کنید، پروژه ها را به موقع تحویل دهید، کاری کنید هزینه های شرکت کاهش یابد. این موارد به شما کمک می کند در محل کار شهرت داشته باشید و باعث می شود دستیابی به هدف بلندمدت مانند ترفیع شغلی آسان تر شود.

2. تحصیلات خود را ادامه دهید یا در دوره های آموزشی شرکت کنید

ادامه تحصیلات برای شغل امری مهم است؛ زیرا به شما کمک می کند در حرفه هایتان به روز بمانید و از مسائل جدید مربوطه آگاه شوید همان طور که با نگاهی به زندگی افراد موفق نیز متوجه می شویم که اغلب آن ها، دوره های حرفه ای، آموزشی ویدیویی و تحصیلات دانشگاهی را گذرانده اند. این کار همچنین مهارت های شما را بهبود می بخشد و شما ارزشمندتر می کند. اگر به ادامه تحصیل فکر می کنید، مطمئن شوید که در چیزی که واقعاً می تواند به بهبود هدف زندگی شما کمک می کند سرمایه گذاری کنید، تا هم رضایت شغلی شما بیشتر شود و درآمدتان هم افزایش یابد.
 

3. برای رضایت شغلی بیشتر گاهی می توانید شغل خود را عوض کنید

پیدا کردن هدف جدید و به تبع آن پیدا کردن یک شغل جدید ممکن است استرس زا باشد، اما اغلب لازم است که مهارت های خود را توسعه داده و دانش جدید به دست آورید. ماندن در یک شغل ثابت برای سال های طولانی شمارا دچار رکود و خستگی می کند، به خصوص زمانی که برای فعالیت هایتان پاداش دریافت نمی کنید. به یافتن شغل جدید و مصاحبه شغلی فکر کنید (در این صفحه با نکات و توصیه هایی برای یک مصاحبه شغلی موفق آشنا شوید)، زیرا این امر می تواند برای سلامت روان شما سودمند باشد.

4. یک وب سایت شخصی برای خود ایجاد کنید

برای حرفه ای ها مهم است که در نام تجاری شخصی خود سرمایه گذاری کنند. برای برندینگ نام شخصی تان هیچ راهی بهتر از نشان دادن آن از طریق یک وب سایت شخصی نیست. این که آیا شما علاقه مند به یافتن یک شغل هستید، می خواهید فالورهای خود را افزایش دهید و یا شغل خود را تغییر دهید، یک وب سایت می تواند به شما در دستیابی به تمام این اهداف واقعی و استخدام شما کمک کند، به خصوص هنگامی که آن را به عنوان نمونه کار ارائه می دهید.

5. شبکه ای از ارتباطات ایجاد کنید

برای رسیدن به هدف شغلی طولانی مدت، شما نیاز به شناختن یک یا دو نفر در این صنعت دارید، زیرا آن ها می توانند بازخورد ارزشمندی را ارائه دهند و فرصت های جدید را به شما معرفی کنند. بهبود مهارت های ایجاد شبکه یک نمونه از هدف شغلی عالی است، زیرا می تواند اهداف بلندمدت را به حداکثر برساند.

6. مهارت های ارتباطی خود را بهبود ببخشید

ارتقاء مهارت های ارتباطی امری ضروری در هر شغلی است. این مهارت درحالی که می تواند به توسعه شخصی شما نیز کمک کند، به عنوان پایه ای برای توسعه مهارت های دیگر مانند کار گروهی قرار می گیرد. چه بخواهید به شرکت در کلاسی فکر کنید، چه به سازمان های داوطلبانه و یا پیدا کردن سرگرمی جدید فکر کنید تقویت مهارت های ارتباطی، می تواند یک فعالیت جالب باشد.

 

پیشرفت خود را با انتخاب اهداف شغلی درست میسر کنید

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی