مقایسه مرسدس بنز s600
در ادامۀ این مطلب به بررسی و مقایسه دو خودروی مرسدس بنز s600 و بنتلی مولسان از نظر توانایی های حرکتی و نقاط قوت و چگونگی سیستم داخلی و خارجی این خودروها پرداخته ایم.

تفاوت های مرسدس بنز s600 با بنتلی مولسان

شرکت خودروسازی مرسدس یکی از بزرگترین کمپانی های خودرو که با تولید قدرتمندترین و جذاب ترین محصولات شناخته شده است این شرکت دوباره با می باخ موج جدیدی را در دنیای خودروهای لوکس به راه انداخته است.با ما همراه باشید تا یک بار دیگر مرور کوتاهی بر تاریخ داشته باشیم.

در مورد کیفیت رانندگی، می باخ نقاط قوتی دارد. وقتی با خودرو سخت رفتار می کنید می باخ خیلی خوب عمل می کند. “کنترل جادویی بدنه” (Magic Body Control) هرچه قدر هم که مسخره به نظر برسد ولی واقعا نامگذاری دقیقی دارد. هرچه باشد این یک مرسدس است.

با تغییر شرایط در اواخر سال 2014 دایملر تصمیم گرفت تا نبض می باخ را برگرداند و یک محصول جدید را به جهانیان نشان دهد:مرسدس می باخ S600.

مرسدس بنز s600

آن طرف در انگلیس اصلا عجیب نیست که بگوییم از سال 1931 (که رولز آن را خرید) تا حالا، بنتلی رفتاری شبیه یک زامبی داشته است. تا وقتی که فردیناند پچ، مدیرعامل فولکس واگن در دوره ریاست جمهوری کلینتون آن را به کلکسیون برندهای این غول آلمانی اضافه کرد.

غول های اشرافی!

خوب برای شروع ابعاد دو خودرو را با هم مقایسه می کنیم. هر دو هیولا اند. آن قدر هیولا که مولسان با 559 سانتی متر طول تنها 25 سانتی متر از یک وانت فورد F-150 دوکابین کوتاه تر است. می باخ S600 نزدیک 12٫7 سانتی متر کوتاه تر از مولسان است با این حال فاصله بین دو محورش نزدیک به 10 سانتی متر بیشتر است.

مرسدس بنز s600

در مورد توانایی های حرکتی یا حداقل پتانسیل توانایی های حرکتی هر دو خودرو تنبل اند. می باخ ورژن “ضد تقویت شده” پیشرانه دست ساز M275 6.2 لیتری AMG را زیر کاپوت خود دارد. پیشرانه دوازده سیلندری که حالا به جای 621 اسب بخار قدرت و 1000 نیوتون متر گشتاور، 523 اسب بخار توان و 830 نیوتون متر گشتاور تولید می کند. اما در مورد بخش های هیجان انگیزتر قضیه:می باخ با شتاب صفر تا 96 کیلومتر 4٫8 ثانیه ای، خودرو سریع تر این رقابت است در حالی که مولسان به 5 ثانیه زمان احتیاج دارد تا به همین سرعت برسد. این چابکی در تست 400 متر هم حفظ شد و می باخ با 13٫2 ثانیه و حداکثر سرعت 178 کیلومتر بر ساعت، رکورد بهتری نسبت به 13٫6 ثانیه و 166 کیلومتر بنتلی کسب نمود.

چرا باید به توانایی ها حرکتی یک فوق لوکس توجه کرد؟

در مورد کیفیت رانندگی، می باخ نقاط قوتی دارد. وقتی با خودرو سخت رفتار می کنید می باخ خیلی خوب عمل می کند. “کنترل جادویی بدنه” (Magic Body Control) هرچه قدر هم که مسخره به نظر برسد ولی واقعا نامگذاری دقیقی دارد. هرچه باشد این یک مرسدس است. اما بنتلی در نقطه مقابل اتوکشیده تر است، بیشتر آنالوگ است و بگذارید جرات کنیم و بگوییم که خصلت هایش انگلیسی است.
مولسان بی احساس نیست. هر حرکتی احساس مخصوص به خودش را به وجود می آورد. مولسان راننده را بیشتر به راندن تشویق می کند.

مرسدس بنز s600

نگاهی به داخل…

در نگاه اول وقتی بر روی صندلی می باخ لم می دهید این آلمانی است که خودش را برنده رقابت نشان می دهد. می باخ از فاصله بین دو محور بیشترش استفاده فوق العاده ای کرده:درست مثل صندلی هواپیماها صندلی عقب می باخ هم می تواند به عقب خم شود. فضای پا واقعا خیره کننده است. حتی کسی با قد نزدیک به 180 سانتیمتری هم وقتی روی صندلی عقب می باخ نشست، پایش به زیرپایی نصب شده زیر صندلی جلو نرسید. یک حفره مخصوص قرادادن نوشیدنی هم که 5000 دلار می ارزد روی میز آلومینیومی مقابل سرنشین قرار داده شده. ضمن این که در فریزر تعبیه شده امکان ذخیره سه بطری هم فراهم گشته و البته هرچیزی که به آن تکیه می دهید برقی است، گرم و خنک شونده است، ماساژور دارد و با ریموت قابلیت کنترل شدن دارد.

مرسدس بنز s600

بخش عقب مولسان بی روح و کسل به نظر می رسد. اما کافی است شروع به ور رفتن با بخش های مختلف خودرو بکنید تا متوجه شوید بنتلی هم به ریموت کنترل مانیتورها و صندلی های گرم شونده و برقی و با قابلیت ماساژ دادن مجهز است. همه چیز در بنتلی هست اما به شکل مخفی! دکمه کوچکی را روی پشتی صندلی ها جلو فشار دهید تا ببینید میزهای چرم پوش زیبایی به آرامی و به شکلی جادویی جلویتان پهن می شوند.

مرسدس بنز s600

در جواب این که صندلی های عقب کدام یکی بهتر است باید بگوییم بنتلی. بله بنتلی، هرچند که تاشدن صندلی ها یک آپشن محسوب می شود ما واقعا چه فایده دارد؟ گذشته از نگرانی های مربوط به ایمنی (به خاطر عملکرد کمربندها) افقی درازکشیدن یک روش غیرمعمول برای سواری است. حتی بعد از مدتی احساس می کنید که فضای داخلی مولسان شما را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد. و به کیفیت بهتر آن فکر کنید. این نمونه خاص مولسان اسپید کمربندهای فیبرکربنی داشت و تا دلتان بخواهد از چوب برای ساخت فضای داخلی اش استفاده شده بود. زیر چرم ها S600 پلاستیک خوابیده، گرچه فوق العاده مونتاژ شده است. مولسان اما هیچ چیز نیست جز مولسان.

بنتلی مولسان

برنده؟…شاید نه آن قدرها واضح اما مشخص!
می باخ از تکنولوژی ها خیره کننده ای بهره می برد، اما برخلاف اندازه نزدیکش به مولسان شاید بهتر است که با بنتلی Flying Spur مقایسه شود. مولسان در نقطه مقابل یک لوکس کهنه کار است. شما می توانید با استفاده از دکمه ای نشانه های دیجیتالی مثل مانیتورها و سرعت سنج را مخفی کنید تا حال و هوای نوستالژیک بیش از پیش قوت بگیرد.

مقایسه مرسدس بنز s600 با بنتلی مولسان + تصاویر

522
این مطلب مفید بود ؟220
برگرفته از داغ نیوز - / ل
وبگردی