بیماری دیابت
برای افراد مبتلا به بیماری دیابت حس منزوی شدن می تواند بسیار راحت شکل بگیرد، برای مقابله با این شرایط با افرادی که دوستشان دارید در ارتباط باشید.

نحوه مدیریت بیماری دیابت

دلسردی یکی از بزرگترین دلایلی است که افراد را از مسیر مدیریت درست دیابت خارج می کند. به طور معمول، زمانی شاهد این مساله هستیم که بیمار مبتلا به دیابت تمام تلاش خود را انجام می دهد، اما به نتایج مثبت و دلخواه دست نمی یابد.

مدیریت دیابت نوع 2 وظیفه آسانی نیست زیرا فرد بیمار نیازمند برنامه ریزی وعده های غذایی سالم، اختصاص زمان برای ورزش، آزمایش منظم قند خون، مراجعه منظم به پزشک، و بسیاری موارد دیگر است. احساس ناتوانی و خستگی به واسطه مراقبت مداوم که دیابت نیازمند آن است می تواند به لغزش های گاه و بیگاه منجر شود و به عنوان مثال برخی روزها هر آنچه را که دوست دارید، مصرف می کنید و یا در جلسات ورزش خود حاضر نشوید. حتی افرادی که بیماری خود را برای سال ها به خوبی مدیریت کرده اند نیز تجربه خروج از مسیر درست را داشته اند.

به گزارش اوریدی هلث"، دلسردی یکی از بزرگترین دلایلی است که افراد را از مسیر مدیریت درست دیابت خارج می کند. به طور معمول، زمانی شاهد این مساله هستیم که بیمار مبتلا به دیابت تمام تلاش خود را انجام می دهد، اما به نتایج مثبت و دلخواه دست نمی یابد.

اما تنها یک دلیل موجب نمی شود تا بیماران مبتلا به دیابت از مسیر مدیریت بیماری خود خارج شوند. شاید آنها به اندازه کافی از سوی پزشک خود به واسطه تلاش سختی که انجام داده اند مورد تشویق قرار نگرفته باشند. شاید آنها یک مانع مانند مواجهه با عوارض در حال گسترش دیابت را تجربه کرده و این شرایط منجر به ناامیدی آنها شده است. و یا شاید فقط با فرسودگی و خستگی مواجه شده و از این رو، مدیریت بیماری خود را نادیده گرفته اند.

 

بیماری دیابت

دلسردی یکی از بزرگترین دلایلی است که افراد را از مسیر مدیریت درست دیابت خارج می کند

 


روش هایی برای کنترل مجدد و درگیر شدن کامل در مدیریت بیماری دیابت


چگونه به مسیر درست باز گردیم؟

نخست، به این نکته توجه داشته باشید که تلاش و تقلای روزانه برای مدیریت دیابت عادی است و احساس خستگی در میان افراد مبتلا به این بیماری شایع است. نکته مهم باقی نماندن در این وضعیت است. به خاطر داشته باشید نیازی نیست بی نقص و عالی باشید و اگر از مسیر خارج شده اید، روش هایی برای در اختیار گرفتن کنترل دوباره مدیریت دیابت وجود دارند. این راهبردها را امتحان کنید:

به خود آموزش دهید

بنابر گزارشی که در سال 2014 توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا منتشر شد، افرادی که در زمینه خودمدیریت دیابت آموزش و تعلیم دیده اند، کنترل بهتری بر سطوح قند خون و خطر کاهش یافته برای عوارض این بیماری دارند. با مراجعه به پزشک می توانید درباره برنامه مدیریت دیابت خود صحبت کرده و پرسش های احتمالی خود را با وی مطرح کنید.

اهدافی قابل دسترس تعیین کنید

گاهی اوقات مردم انتظاراتی غیر معقول درباره چگونگی مدیریت دیابت دارند. هنگامی که قصد دارید بار دیگر به مسیر کنترل دیابت باز گردید، از طریق مشورت با پزشک می توانید اهداف پیشین خود را مورد بازبینی قرار داده و برنامه جدیدی که منطقی به نظر می رسد را شکل دهید. تبدیل اهداف بلند مدت به گام های کوچک تر و واقع گرایانه می تواند مفید باشد. اگر قصد دارید فعالیت بیشتری داشته باشید، با پیاده روی 15 دقیقه ای پس از ناهار آغاز کنید. اگر قصد دارید آزمایش خون A1C خود را پایین بیاورید، کاهش یک درصدی به جای سه درصدی که می تواند طاقت فرسا باشد را مد نظر قرار دهید.


برای پیشگیری از شکست ها برنامه داشته باشید

گاهی اوقات لغزش ها رخ می دهند، اما داشتن راهبردی برای رسیدگی به آنها می تواند تعهد شما به برنامه میدریت دیابت را حفظ کند. در وهله نخست، آگاهی از این که چه چیزی ممکن است شما را از مسیر خارج سازد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هنگامی که به رستوران می روید احتمال این که از برنامه غذایی سالم خود منحرف شوید، بیشتر می شود و یا هنگامی که مشغول کار هستید، ممکن است آزمایش قند خون را فراموش کنید. با پزشک خود درباره چگونگی رسیدگی به این موقعیت ها و کارهایی که در صورت وقوع آنها باید انجام دهید صحبت کنید.

حمایت اضافی دریافت کنید

برای افراد مبتلا به دیابت حس منزوی شدن می تواند بسیار راحت شکل بگیرد. برای مقابله با این شرایط با افرادی که دوستشان دارید در ارتباط باشید، به یک گروه پشتیبانی ملحق شوید، و یا برای آگاهی از نکته ها و کسب انگیزه به منابع آنلاین مراجعه کنید.

 

بیماری دیابت

دلسردی یکی از بزرگترین دلایلی است که افراد را از مسیر مدیریت درست دیابت خارج می کندبا پزشک خود درباره برنامه درمان صحبت کنید

همه قادر نیستند تا به صورت موفقیت آمیز قند خون را تنها از طریق رژیم غذایی و ورزش کنترل کنند. اگر بدن شما به دارو نیاز داشته باشد و شما در عوض بر ورزش کردن متمرکز شوید، همانند آن است که سر خود را به دیوار بکوبید. به طور مرتب به پزشک مراجعه کرده تا نسبت به این که برنامه درمانی شما از کارایی لازم برخوردار است، اطمینان حاصل شود و در صورت نیاز تغییراتی در آن اعمال شود.

به برچسب هایی که دیگران می زنند، توجه نکنید

در بسیاری از موارد، مردم بر این باورند که ابتلا به دیابت نوع 2 به معنای آن است که فرد مبتلا به بیماری انسانی تنبل و پرخور بوده است. اما این باوری اشتباه است. نتایج مطالعه پژوهشگران هلندی در سال 2015 نشان داد که ارتباطی قوی بین درک مردم مبنی بر این که می توانند دیابت را مدیریت کنند و توانایی آنها در حفظ یک رژیم غذایی سالم و در نهایت کنترل بیماری وجود دارد. با رها کردن احساسات و تفکرات منفی هرچه بیشتر می توانید در مسیر تقویت خوشبینی نسبت به توانایی های خود گام بردارید.

چکونه بیماری دیابت را کاملا کنترل کنیم؟

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز/ی
وبگردی