سیامند رحمان

جانشین سیامند رحمان مشخص شد

تاریخ انتشار : 20 خرداد 1399کد مطلب : 42539تعداد نظرات : 1 نظر
سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری کشورمان خبر از انتخاب جانشین برای مرحوم سیامند رحمان خبر داد.

ایسنا:علی اصغر رواسی، درباره وضعیت تیم ملی پاراوزنه برداری پس از یکسال و اندی دوری از این تیم اظهار کرد:به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی طولانی مدت اردوها، الان تیم شرایط خیلی مناسبی ندارد و رکوردها افت پیدا کرده است. در حال حاضر مجوز پارالمپیک توکیو توسط این تیم گرفته شده و امکان جوانگرایی و یا تغییرات در تیم وجود ندارد و باید با همین وزنه برداران در توکیو شرکت کنیم. 

وی گفت:بعد از فوت ناگهانی مرحوم سیامند رحمان ضربه سنگینی به تیم وارد شد، تلاش بر این است که ابتدا تیم از لحاظ روحی به حالت قبل برگردد و سپس با تقویت تیم وزنه برداران را برای پارالمپیک توکیو آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری خاطرنشان کرد:به جز پارالمپیک توکیو چون بازیهای پاراآسیایی 2022 چین را نیز پیش رو داریم هدف گذاری بر این است که تیم جوان و خوبی را نیز برای پاراآسیایی آماده کنیم. البته برای پاراآسیایی شرایطمان نسبت به توکیو بهتر و امکان جایگزینی نفرات جوانتر راحت است. بنابراین حضور موفق در توکیو و سپس پاراآسیایی چین دو هدف اصلی است که سعی خواهیم کرد در هر دو رویداد عملکرد قابل قبولی داشته باشیم. 

رواسی پیرامون این پرسش که آیا جایگزین مناسبی در فوق سنگین برای مرحوم سیامند رحمان در نظر گرفته اید یا خیر؟ گفت:در حال حاضر منصور پورمیرزایی که مجوز ورود به بازیهای پارالمپیک توکیو را کسب کرده بهترین گزینه برای جایگزینی مرحوم سیامند رحمان در فوق سنگین است و امید زیادی داریم که مدال طلای او را در توکیو تکرار کند. البته در گذشته وی رکورد خوبی را بین 270 تا 280 کیلوگرم ثبت می کرد اما الان تصور می کنم رکوردش تا حدودی افت کرده و از این شرایط دور شده است. سعی بر این است که دوباره رکورد وی را افزایش دهیم تا جایگزین مناسبی برای سیامند رحمان در توکیو باشد.

سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری درباره زمان تشکیل اردوی تیم ملی پاراوزنه برداری تصریح کرد:هر زمان فدراسیون جانبازان و معلولان و کمیته ملی پارالمپیک اجازه برگزاری اردو را بدهند، اولین اردو را برگزار خواهیم کرد. البته پیشنهاد من این است که اگر ستاد ملی مقابله با کرونای وزارت ورزش مجوز برگزاری اردوها را بدهد اولین اردو را در تابستان برپا کنیم. هر چند کمیته ملی پارالمپیک شروع اردوها را از مهرماه پیش بینی کرده است. 

وی درباره تغییرات در کادر فنی تیم پاراوزنه برداری افزود:تغییرات در کادر فنی و انتخاب کادر فنی جدید در حال بررسی است. البته سعی بر این است که بهترین مربیان را برای تیم ملی پاراوزنه برداری انتخاب کنیم.

رواسی در خصوص انتخاب حسین رضازاده به عنوان سرپرست انجمن پاراوزنه برداری و انتقادات صورت گرفته در خصوص وی اظهار کرد:وی از قهرمانان وزنه برداری است و دو مدال طلای المپیک را در کارنامه خود دارد. در جلسه ای که با او داشتم علاقه ی زیادی به پیشرفت وزنه برداری معلولان دارد و امیدوارم با حضور وی بتوانیم به موفقیت های خوبی در آینده دست پیدا کنیم. 

سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری در پایان پیرامون بازگشت برخی از وزنه برداران که از تیم ملی خداحافظی کرده اند، گفت:هر وزنه برداری که بخواهد دوباره به تیم ملی برگردد باید شرایطش را داشته باشد حتی اگر اعتقادی به کمک او نداشته باشیم. البته این بازگشت بعد از توکیو خواهد بود و این که از نظر رکوردی برای حضور در تیم ملی خود را ثابت کند.

انتهای پیام/م

جانشین سیامند رحمان مشخص شد

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برچسب : وزنه برداری
1 نظر به ثبت رسیده است
وبگردی