آباژور قدیمی
در این مطلب آموزش بازسازی و نو کردن آباژورهای قدیمی را به شما آموزش میدهیم, برای این کار به مقداری پارچه نیاز دارید.

بازسازی و نو کردن آباژر قدیمی

اگر شما هم در منزل تان آباژور قدیمی و ساده ای دارید که از مد افتاده است با ما همراه باشید تا روش نو کردن آن را به شما بگوییم.

در گوشه اغلب خانه هایی که بیش از 10 سال عمر دارند، آباژور رنگ و رو رفته ای پیدا می شود که کسی دل دور انداختن آن را ندارد ولی این آباژور دیگر زیبایی و جذابیت روزهای اول را هم ندارد. شما به راحتی می توانید آباژور قدیمی و دوست نداشتنی گوشه خانه تان را با یک کار یک ساعته تبدیل به آباژوری تازه کنید.

وسایل لازم:
  • یک متر پارچه ای که برای بدنه انتخاب کرده اید
  • 15 سانت پارچه ای که برای حاشیه انتخاب کرده اید
  • قالب فلزی آباژور رومیزی
  • چسب نواری دو طرفه
  • نخ و سوزن
  • قیچی

آباژور قدیمی

روش تغییر آباژور قدیمی به جدید

طرز تهیه:
1- از پارچه ای که برای بدنه آباژور انتخاب کرده اید، نوارهای سه سانتی متری ببرید. حاشیه نوارهای بریده شده را مرتب کنید که نخ اضافی نداشته باشد و در صورت لزوم اتو بزنید.

2- اولین نوار را در قسمت بالایی فریم فلزی آباژور قرار دهید و با نخ و سوزن همرنگ پارچه دو طرف پارچه را به هم بدوزید. این کار را به گونه ای انجام دهید که پارچه روی نوار فلزی محکم شود.
آباژور قدیمی

آباژور قدیمی را به جدید تبدیل کنید

3- نوار را صاف تا نوار فلزی پایین آباژور بیاورید؛ از زیر فلز پایینی رد کنید، با نخ محکم کنید و از پشت به سمت بالا برگردانید. در این مرحله باید نوار را کج کنید، به نحوی که در بالا دو پارچه حدود یک سانتی متر روی هم قرار بگیرند.

4- این کار را ادامه دهید تا تمام سطح آباژور کامل شود. این کار را با حوصله و سر فرصت انجام دهید چون همه زیبایی آباژور تازه شما به ظرافت کار است. اگر برای اولین بار است که این کار را انجام می دهید، شاید مجبور باشید چند بار به عقب بازگردید.
آباژور قدیمی

نو کردن آباژور قدیمی

5- نوار هفت سانتی متری از پارچه ای که برای حاشیه انتخاب کرده اید، ببرید. نوار به دست آمده را از وسط تا و اتو کنید تا دو لایه کاملا روی هم قرار بگیرند. نوار چسب دو طرفه را روی نوار پارچه ای بچسبانید به گونه ای که در وسط پارچه قرار بگیرد.

آباژور قدیمی

بازسازی آباژور قدیمی 

6- نوار را دور آباژور بچسبانید. این کار را خیلی آ رام و با دقت انجام دهید چون کندن و جابه جا کردن نوار چسب ممکن است به اصل کار آسیب برساند. حواس تان باشد در جایی که دو نوار فلزی همدیگر را قطع می کنند، باید برشی روی پارچه ایجاد کنید.

آباژورهای قدیمی را نو نوار کنید + تصاویر

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برگرفته از برترین ها -/ح
برچسب : مدل آباژور
وبگردی