تابلوی جدید مونالیزا
کپی جدیدی از اثر هنری معروف مونالیزا که معروف به لبخند ژکون نیز می باشد در کشور سوئیس رونمایی شد و مورد بازدید عموم قرار گرفت.

مونالیزا که به لبخند ژوکوند نیز معروف است نام یکی از معروف ترین تابلو های نقاشی لئوناردو داوینچی هنرمند ایتالیایی می باشد و500 سال از خلقش میگذرد.

کپی جدید از تابلوی لبخند ژکون

تابلوی قدیمی مونالیزا


واقعا رازی در چهره این زن ناشناس وجود دارد که لبخندش را تا 500 سال پس از مرگ خالقش زنده نگه داشته است و با این لبخند رازآلودش قرن ها تاریخدانان و دوستداران هنر را مسحور خود کرده و معروف ترین نقاشی در تاریخ هنر جهان محسوب می شود.حتی افرادی که سررشته ای از هنر نقاشی ندارند، «مونالیزا» را می شناسند و از سرّ «لبخند ژکوند» شنیده اند.اخیرآ نیز کپی جدیدی از این اثر هنری معروف " مونا لیزا" در کشور سوئیس رونمایی شده است.
 

کپی جدید از تابلوی لبخند ژکون

تابلوی جدید مونالیزا

کپی جدید از تابلوی لبخند ژکون

تابلوی جدید مونالیزا

کپی جدید از تابلوی لبخند ژکون

بازدید از تابلوی جدید مونالیزا


کارشناسان آثار هنری با اصل خواندن این تابلوی نقاشی اعلام کرده اند با توجه به یکسان بودن ژست و جزئیات مدل نقاشی احتمال میرود این اثر هنری یک دهه زودتر از تابلوی مشهور خلق شده است. مدت زمان زیادی است که ابهامات بی شماری در مورد شخصیت این زن معروف در دنیای هنر مطرح شده است که هنوز پاسخ قطعی در مورد آنها وجود ندارد.
تابلوی مذکور در زمان جنگ جهانی اول کشف شده و تا امروز در بانک امانات کشور سوئیس نگهداری می شده است. اصالت این تابلو برای اولین بار در سال 2012 توسط کارشناسان بسیاری مورد آزمایش و تایید قرار گرفت.

تابلوی جدید مونالیزا رونمایی شد + تصاویر

4.320
این مطلب مفید بود ؟173
برگرفته از روز گار نو - / ل
وبگردی