افزایش سرعت گوگل کروم

ترفند افزایش سرعت گوگل کروم

کد مطلب : 12761زمان مطالعه : 2 دقیقه
آیا مرورگر کامپیوتر شما به کندی کار می کند؟برخی دلایل می توانند باعث کاهش سرعت گوگل کروم (مرورگر) شما شوند که به راحتی می توان از بروز چنین مشکلی با توجه به قابلیت های کروم جلوگیری کرد.

آموزش ترفند بالا بردن سرعت گوگل کروم

مرورگر کروم بی شک جزء سریع ترین و برترین مرورگرهای حال حاضر در جهان است که می توان آنرا در هر سیستمی با پایین مشخصات نیز اجرا نمود. از این رو این می تواند نقطه مثبت آن نسبت به سایر مرورگرهای جهان باشد. اما گاها برای هر یک از ما رخ داده است که در حال کار کردن در محیط این مرورگر هستیم، اما متاسفانه با کندی عذاب آوری روبرو می شویم که از انجام سریع کار ما خود داری می نماید. علت این مشکل می تواند به دلیل پر شدن حافظه رم در اثر باز کردن تب های متعددی باشد که نتیجه حاصله آن کند شدن مرورگر و انجام نشدن کارهای روزمره ما باشد.

به همین دلیل ما قصد داریم در این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک، شما را با روش هایی ساده برای برطرف کردن این مشکل آشنا سازیم. همراه ما باشید.

ترفندهای فوری برای رفع کندی مرورگر کروم

1- ابتدا مرورگر خود را باز کنید و به داخل صفحه Home مراجعه کنید. اینک بر روی 3 نقطه عمودی در سمت راست مرورگر خود کلیک کنید. از منو باز شده بر روی Settings کلیک کنید.

مرورگر کروم

2- اینک صفحه ای جدید برای شما باز خواهد شد. در این صفحه باید با استفاده از اسکرول موس به پایین بیایید و بر روی Advanced کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری برای شما به نمایش گذاشته شود. در انتهای صفحه شما بخش System خواهید رسید.

ترفندهای مرورگر کروم

3- دراین مرحله باید چراغ گزینه دوم " Use hardware acceleration when available " را خاموش کنید و بر روی " Relaunch " بفشارید تا مرورگر مجددا اجرا شود.

تنظیمات گوگل کروم
 

چگونه تبی که باعث کندی مرورگر شده است را پیدا کنیم و آنرا ببندیم ؟

جالب است بدانید که مرورگر کروم همانند ویندوز دارای گزینه " Task Manager " است که همانند ویژگی و خاصیت این گزینه می توانید در کروم نیط استفاده نمایید. برای مثال شما می توانید سایت هایی باعث کندی مرورگر شما شده اند را شناسایی کنید و آنها را با کلید " End process " بطور کامل ببندید.

بالا بردن سرعت کروم

توجه : برای اجرای گزینه " Task Manager " باید دو کلید " Shift + Esc" را با یکدیگر بفشارید. 

ترفند افزایش سرعت گوگل کروم

4.1124
این مطلب مفید بود ؟10222
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی