قدرت وای فای
قطع و وصل شدن اینترنت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که باید بررسی شود و با دانستن نحوه افزایش سرعت وای فای، اینترنت قوی و پرسرعت داشته باشید.

آموزش نحوه افزایش سرعت وای فای

یکی از مشکلاتی که ممکن است در طول روز برای هر یک از ما رخ دهد و در روند انجام گیری کارهایمان موثر واقع شود، قطع و وصلی و یا کاهش ناگهانی سرعت وای فای می باشد که قطعا می تواند منجر به عصبانیت هر یک از ما شود. با این حال اولین اقدامی که می بایست در مقابل این مشکل انجام دهید، این است که با شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنتی که استفاده می کنید، ارتباط برقرار کنید.

در حین برقراری ارتباط مشاوران شرکت ارائه دهنده اینترنت می توانند اینترنت دریافتی شما را آنالیز و بررسی نمایند و اگر مشکل از سمت آنها باشد، فورا برطرف کنند و بتوانید از اینترنت استفاده کنید. با این حال اگر مشکل برطرف شد می توانید به راحتی به کارهایتان رسیدگی کنید و در غیر اینصورت می بایست برخی اقدامات را انجام دهید تا مشکل برطرف شود.

از این رو ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک شما را با روش های مختلفی برای حل کردن مشکل وای فای و ترفندهای افزایش سرعت اینترنت آشنا سازیم که قطعا با انجام دادن این ترفندها می توانید مشکل قطع و وصلی سرعت اینترنت را برطرف کنید و به راحتی از اینترنت استفاده کنید.

نحوه افزایش سرعت وای فای

حل مشکل قطع و وصل شدن وای فای

ترفندهای افزایش سرعت وای فای

1- سرعت پهنای اینترنت خود را تست کنید.

اولین گامی که می بایست انجام دهید، این است که سرعت اینترنت خود را نسبت به بسته ای که از شرکت ارائه دهنده اینترنت خریداری کرده اید، تست کنید که در طی این بررسی و آنالیز می توانید سرعت دانلود و آپلود را به خوبی مشاهده کنید. 

روش افزایش سرعت وای فای

روش هایی برای افزایش سرعت وای فای

برای بررسی و نحوه آنالیز کردن سرعت دانلود و آپلود می توانید با استفاده از این لینـــــــــک از نمناک با نحوه صحیح تست و آنالیز سرعت وای فای آشنا شوید. از این رو اگر سرعت دانلود و آپلود شما به اندازه استانداردی که خریداری کرده اید، بود نشان از مشکلی است که می تواند حاکی از این موارد باشد ؛

  1. استفاده و دانلود حجم بالا یوزر دیگر
  2. روشن بودن آپدیت اتوماتیک ویندوز

در این صورت توصیه می شود روتر یا همان مودم خود را بوت کنید و سپس با استفاده کابل لن به کامپیوتر وصل کنید و مجددا رمز و نام کاربری جدیدی را تعریف کنید و اجازه دسترسی و شناخته شدن را از داشبورد باز شده، بردارید تا نام مودم شما در جستجو لیست وایفای های روشن در هر دستگاهی رویت نشود.

اما اگر سرعت دانلود و آپلود بسیار کمتر از حد استاندارد بود، باید با سرویس ارائه دهنده اینترنت تماس برقرار کنید تا هر چه بهتر مشکل شما را بررسی کنند و در صورت خرابی، آنرا تصحیح نمایند.


2- خاموش کردن آپشن وای فای و استفاده از کابل لن

اگر با استفاده از برنامه Speedtest متوجه مطابقت سرعت دانلود و آپلود قرار دادی خود شدید، اما از طرفی سرعت استفاده از اینترنت شما کاهش یافته است و نمی توانید با سرعت مدنظرتان کارهای روزمره را انجام دهید، می توانید از پشت مودم خود، قابلیت و یا آپشن وای فای را خاموش کنید و سپس با استفاده از کابل لن مودم را به کامپیوتر خود متصل کنید و از اینترنت استفاده کنید.

کابل لن مودم و کامپیوتر

استفاده از کابل لن برای دریافت سرعت بیشتر اینترنت

در این صورت که آپشن وای فای را خاموش می کنید و از طریق کابل لن شروع به استفاده از اینترنت می کنید، تنها کاربر اینترنتی که خریداری کرده اید، خودتان هستید و جز شما کس دیگری نمی تواند از مودم استفاده کند. با این حال بعد از اتمام یافتن کار روزمره خود و برای استفاده سایر کاربران از مودم، می توانید با فشردن دکمه وای فای از پشت مودم، این قابلیت را برای آنها فراهم سازید.


3- بررسی روشن بودن آپدیت ویندوز

اگر شما به وسیله کامیپوتر و یا لپ تاپی که به سیستم عامل ویندوز مجهز است در حال استفاده از اینترنت هستید و به هیچ وجه سرعت اینترنت با چند روز گذشته مطابقت ندارد، می توان احتمال روشن بودن آپدیت خودکار ویندوز را داد چرا که حجم بالایی در حال دانلود می باشد و نمی توانید از آن استفاده کنید. از این رو حتما با مراجعه به کنترل پنل و یا جستجوی " Windows Update " فورا اقدام به بستن آپدیت خودکار کنید تا حجم اینترنت شما به همراه سرعت دانلود کاهش پیدا نکند.

افزایش سرعت اینترنت

آموزش افزایش سرعت وای فای در منزل


4- مودم نسل قدیم یا نسل جدید؟!

 یکی دیگر از مواردی که در سرعت اینترنت شما موثر است و می توانید با استفاده از آن سرعت اینترنت را افزایش دهید، " مودم " می باشد که آخرین استاندارد تعریف شده " Wi-Fi 802.11ac " می باشد و اگر مودم شما از نسخه های قدیمی می باشد، توصیه می شود آنرا تغییر دهید و مودم نسل جدید خریداری کنید.

نحوه افزایش سرعت وایفای

نسل های قدیم و جدید مودم

اما از مهم ترین مزیت های مودم های نسل جدید می توان به پهنای باند بیشتر آنها به همراه پاسخگویی به تعداد یوزر وای فای بیشتر نسبت به مودم های قدیمی می باشد که از این رو می توانید به سادگی تمام مشکل اصلی را برطرف کنید. بنابراین این یکی از روش هایی است که می توانید از آن برای افزایش سرعت اینترنت و وای فای استفاده کنید.


5- به روز رسانی نرم افزار روتر " مودم "

نرم افزار مودم یک توصیه ساده می باشد که اغلب ما ممکن است آنها را فراموش کنیم. از این رو اگر سرعت اینترنت دریافتی شما از مودم کم شده است، توصیه می شود تا نسخه جدید نرم افزار مربوط به مودم را از طریق سایت شرکت سازنده مودم دانلود و استفاده نمایید.

سرعت مودم

نحوه افزایش سرعت وای فای مودم

با نصب آپدیت نرم افزار مودم، پهنای باند و یا حتی انعطاف پذیری سیگنال ها افزایش می یابد که به طبع می تواند تاثیرگذار باشد و به شما در این زمینه کمک کند.


6- بررسی دانگل وای فای و یا کابل لن متصل به کامپیوتر

داگل کامپیوتر

بررسی دانگل وایفای متصل به کامپیوتر

 شاید علت اصلی قطع و وصلی اینترنت و یا کاهش سرعت اینترنت بنابر مشکلات مودم نباشد و عامل چیز دیگر باشد! برای مثال اگر شما با استفاده دانگل یا کابل لن از مودم استفاده می کنید، شاید ایراد اصلی دانگل و یا کابل لن باشد که بنابر دلایل مختلف ممکن است آسیب دیده باشند و نتوانند همانند گذشته در دریافت داده ها فعالیت نمایند.

بنابراین اینک دانگل و یا کابل لن خود را بررسی کنید تا مشکل را کمی بیشتر درک کنید.


7- جایی مناسب برای روتر یا مودم خود انتخاب کنید

هر جایی در خانه مناسب مودم یا روتر نیست و شاید مشکل اصلی قطع و وصلی اینترنت شما بنابر جایگاه نامناسب روتر می باشد که توصیه می شود روتر را از اشیاء فلزی دورتر بگذارید تا امواج منتشر شده توسط روتر بتوانند در پهنای مدنظر انتشار یابند. 

بهترین موقعیت مودم در خانه

بهترین موقعیت روتر در خانه

از این رو برای آنکه سیگنال های وای فای هر چه بهتر و سریع تر به دیگر نقاط خانه برسد، می توانید مودم را در مرکز خانه قرار دهید که این گونه به یک اندازه در هر نقطه از خانه می توانید از سرعت مودم استفاده نمایید.

راههای افزایش قدرت و پوشش وای فای در منزل

2.953
این مطلب مفید بود ؟3122
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی