ماندانا سوری
ماندانا سوری بازیگر سریال قهوه تلخ این روزها با بیماری دست و پنجه نرم می کند. پوریا ذوالفقاری از کافی بودن کمک های مردمی به وی خبر داد.

کمک های مردم برای تامین هزینه های درمان بازیگر قهوه تلخ

ماندانا سوری بازیگری که اغلب مخاطبان تلویزیون او را با سریال قهوه تلخ و نقش قیصر السلطنه همسر بابا اتی می شناسند مدت هاست که درگیر بیماری ام اس است و این روزها با وخامت اوضاع بیماری و اضافه شدن مشکلات اقتصادی شرایط دشواری را سپری میکند.

پوریا ذوالفقاری منتقد سینما مدتی است که به یاری ماندانا سوری شتافته است و با انتشار پست هایی از وضعیت این روزهای این بازیگر قهوه تلخ از هنرمندان و مردم درخواست کمک برای تامین هزینه های درمان این بانوی هنرمند کرد.

تامین هزینه های درمان ماندانا سوری بازیگر قهوه تلخ

پوریا ذوالفقاری منتقد سینما با انتشار پستی خبر از جمع آوری 300 میلیون تومان کمک برای تامین هزینه های درمان ماندانا سوری بازیگر قهوه تلخ خبر داد.

ماندانا سوری

ماندانا سوری بازیگر سریال قهوه تلخ

این منتقد سینما با انتشار عکسی از ماندانا سوری نوشت:

لطفا کمک رسانی به ماندانا سوری را متوقف کنید و این متن را بخوانید.

اول:دست تک تک تان را می بوسم. از سینماگرانی که علاوه بر کمک رسانی پیگیر و نگران حال همکارشان شدند تا عمومی دوستانی که پای کار آمدند و مبالغی کمک کردند که در زندگی شخصی شان هم رقم قابل توجهی بود. و حکم قطره هایی را پیدا کرد که دریا می سازند.

دوم:در نخستین پست مرتبط با این اتفاق از "فشار فزاینده مالی" نوشتم و در دومی از خطر "آوارگی و ویلچر نشین شدن او." پس از رسیدن نخستین کمکها، اولین کاری که ماندانا کرد برداشتن آگهی های فروش وسایل شخصی اش از سایت دیوار بود. نمی دانم بیش از این چه باید بگویم که وضعیت مالی او روشن شود. .

سوم:بسیاری از میزان کمک مورد نیاز می پرسیدند. واقعا برای ما رسیدن به چنین رقمی دشوار بود. این بیماری به شکل پیشرفته اش با ماندانا هست و اقدامات درمانی برای جلوگیری از پیشرفت آن باید در طول زندگی او ادامه داشته باشد. مثل یک عمل جراحی نیست که انجام شود و تمام. ولی بیماری ماندانا و نداشتن درآمد به دلیل دشواری انجام کار، مجموعه ای مشکلات اقتصادی را به مشکلات جسمی و روحی او افزوده بود. من واقعا نمی دانم چه مبلغی برای تداوم درمان یک بیمار مبتلا به ام اس پیشرفته تا پایان زندگی اش کفایت می کند. با یک حساب و کتاب اولیه طبق گفته های ماندانا گفتم اگر رقمی شصت میلیون تومانی تهیه شود، تا سه یا چهارماه می توانیم هزینه های درمان را بپردازیم و شاید در این فاصله بتوان ماندانا را بیمه کرد و از هزینه ی درمان کاست. اما اتفاقی که با لطف و سخاوت شما افتاد، نگرانی ما را تا یک سال و شاید بیشتر عقب راند.

چهارم:سرنوشت کمک های مردمی در این دیار گاه چنان مبهم شده که اخلاقا وظیفه خود می دانم میزان و نحوه ی هزینه آن را اعلام کنیم. در آخرین صحبت امشبم با ماندانا او با ناباوری از رسیدن رقم کمک به حدود سیصد میلیون تومان خبر داد. می خواهم ضمن تشکر و تعظیم بسیار بسیار زیاد، بگویم ماندانا دست کم تا یکسال دغدغه مالی برای تهیه مایحتاج اولیه زندگی و درمان بیماری اش نخواهد داشت. اگر بتوان کارهای بیمه او را انجام داد این مبلغ مدتی طولانی تر به کار درمانش خواهد آمد. در باره نحوه ی هزینه ای این مبلغ هر زمانی می توانید سوال بپرسید و از من و ماندانا سوری توضیح و مدرک بخواهید. ما با هر متر و معیار اخلاقی موظف به پاسخ دادنیم.

باز هم دنیایی سپاس. قدردان مهر و بزرگواری و سخاوت و اعتماد تان هستیم. شما ماندانا را نجات دادید...

پست ماندانا سوری

تشکر ماندانا سوری بازیگر سریال قهوه تلخ از مردم

ماندانا سوری هم در تقدیر از زحمات پوریا ذولفقاری و تشکر از مردم این پست را به اشتراک گذاشت.

ماندانا سوری

عکسی از ماندانا سوری بازیگر سریال قهوه تلخ

پوریا ذولفقاری در معرفی ماندانا سوری نوشت:

ماندانا سوری احتمالا برای بسیاری یادآور سریال های قهوه تلخ و ویلای من و آیتم های طنز است ولی برای ورودی های سالهای هشتاد و چهار تا هشتاد و شش آموزشگاه سمندریان، او همکلاسی پر شر و شور و پر انرژی و انگیزه است که از همان زمان هم روی آثار مدیری تعصب داشت و با استادانی که طعنه و متلکی نثار طنزهای تلویزیونی می کردند، جدل می کرد.
ماندانا با سریال های طنز به شهرت رسید ولی درست زمانی که پیشنهادها به سمتش سرازیر شد و دقیقا در بزنگاهی که هر بازیگر سالها برای رسیدن آن تلاش می کند، فهمید که به ام اس مبتلا شده. در فضای پچپچه ای سینمای ایران این خبر خیلی زود دهان به دهان و دفتر به دفتر پیچید و نام ماندانا سوری از گزینه های ایفای نقش ها کنار گذاشته شد.

ماندانا ماند و ام اس و فشار فزاینده مالی. همکلاس سابق من و بازیگری که زمانی خنده به لب های مان آورد، حالا دارد توان حرکت را از دست می دهد و تهیه داروهای ام اس برایش روز به روز دشوارتر می شود. این را اینجا می نویسم که در روزهای بعد اگر خدای نکرده خبرهای بدتری رسید، کسی با ادعای بی خبری از وخامت حال او وجدان معذبش را آرام نکند. برای کمک به ماندانا سوری همین حالا هم دیر است.

ماندانا سوری

عکسی از ماندانا سوری بازیگر سریال های مهران مدیری

برای درمان بیماری ماندانا سوری بازیگر قهوه تلخ چقدر کمک جمع شد؟

4.716
این مطلب مفید بود ؟151
وبگردی