بیداری جنسی کودک
کودکان ممکن است در هر سنی به بیداری جنسی برسند پدر و مادر باید مراقب رفتارهایشان باشند تا کودکشان دچار بلوغ زودرس نشود.

سن بیداری جنسی در کودکان چندسالگی است

متاسفانه در جامعه امروزی برهنگی و تمدن با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند و افراد برای متمدن نشان دادن خود فرزندانشان را به صورت عریان و نیمه عریان در اجتماع می گردانند. برخی از آن ها بر این باور اشتباه تاکید دارند که با این کار، حساسیت جنسی فرزندان شان کم می شود و فرزندشان با دیدن صحنه های جنسی از خود واکنشی نشان نمی دهد زیرا چشم او پر است .

در سن 3 تا 4 سالگی در کودکان سن بیداری جنسی و تشکیل خاطرات در ذهن کودکان است ، همچنین کودکان درسن 5 تا 7 سالگی، هنگام مواجهه با بدن برهنه والدین کنجکاو می شوند که بدن آن ها چه خصوصیاتی دارد . در این بخش از نمناک شما را با سن بیداری جنسی در کودکان و نوجوانان آشنا می کنیم و روش های جلوگیری از انحرافات جنسی کودکان را ارائه می کنیم.

خود ارضایی در کودکان

از سن بیداری جنسی کودکان چه می دانید؟

سن بیداری جنسی در کودک

در دوران شیر خوارگی و نوزادی، کودک خود را موجود واحدی با مادرش می بیند و خود را جدا از او نمی بیند و آن چنان خود را به مادر نزدیک می بیند که وقتی سینه مادر را می مکد احساس می کند، دارد مادرش را می خورد.

دیدن یا لمس کردن سینه مادر در دوران نوزادی پاسخ های مکیدن را در او به وجود می آورد که این خواسته را می توان با شیر دادن به کودک، ارضا نمود. دیدن پدر یا مادر برهنه در سنین سه تا چهار سالگی میل جنسی کودکان را بیدار می سازد و آنها را تحریک می کند.

مادرها باید همیشه آراسته باشند اما نباید بیش از دوبار در هفته آرایش کنند و لباس های نمیه عریان بپوشند. این نوع آرایش و پوشش اگر فرزندان زیر هفت سال باشند سبب بروز مشکل نمی شوند زیرا غرایز جنسی در بچه های زیر هفت سال بروز ندارد .

با ورود به دوره آموزشگاهی غرایز بروز پیدا می کند و باید مادر مراقب کودک خود ، وقتی وارد مدرسه می شود باشد و در پوشش خود مواردی را رعایت کند.

سن بیداری جنسی کودک

بیداری جنسی کودک چه زمانی رخ می دهد؟

جلوگیری از بلوغ زودرس کودکان و مراقبت از نوجوانان در سن بلوغ

ورود به سن 12 سالگی آغاز سن نوجوانی است ، با ورود فرزندتان به سن نوجوانی باید مادر مراقبت بیشتری کند . اگر نمی خواهید بلوغ جنسی فرزندتان جلو افتد پوشش خود را در جلوی فرزند پسرتان رعایت نکنید و آرایش زیادی نکنید .

پس باید اگر شما فرزند بالای هفت سال دارید پوشش و آرایش خودتان را به زمان تنهاییتان موکول نمایید و مدیریت کنید.

برخی از مادران می پندارند چون فرزندشان محرم است ، پوشش خود را جلوی آنها رعایت نمی کنند اما اگر فرزند شما در زمان بلوغ و نوجوانی قسمتی از بدن مادر را ببیند ، اذیت می شود و دچار انحرافات اخلاقی می گردد اما دیدن قسمتی از بدن مادر قبل از سن مدرسه برای کودک مشکلی ایجاد نمی کند اما ممکن است کودک او را در ذهن حفظ کند و بعدها او را آزار دهد.

نعوظ در کودکان 

بیداری جنسی کودک و نکات دانستنی آن

درست است که فرزند شما محرم به شماست اما باید محدودیتی در نوع لباس پوشیدن داشته باشید و برخی مسائل جنسی را در نزد او رعایت کنید تا سبب حفظ سلامت جنسی و بلوغی کودک گردد.

مادری می تواند اسباب سعادتمندی فرزند خود را فراهم آورد که در مقابل او شرم و حیا پیشه کند تصویر آبرومندانه ایی از خود در آینه ی ذهن کودک منعکس کند.

کودکان با دقت به رفتار والدین خود از آنها تقلید می کنند، الگو می گیرند، اظهار می کنند و آنها را در ذهن کنجکاو و نورس خود ثبت و نگهداری می کنند. قبل از شش سالگی پوشش تا حدودی باز والدین در مقابل کودک نگران کننده نیست.

تقلید کودک از والدین

بیداری جنسی کودک و تقلید کودکان از والدین

در سن شش تا دوازده سالگی کودک تصاویر و پوشش مادر خود را در ذهن ثبت می کند و موجب ابتلا به انحراف اخلاقی نمی شود. پوشیدن لباس های نیمه عریان و باز، تنگ، نازک و بدن نما ی والدین با ورود به سن دوازده سالگی وبلوغ کودک تاثیر مخربی بر او دارد و او را اذیت می کند.

والدین باید آموزه هایی مانند ورود به اتاق پدرو مادر پس از کسب اجازه به کودکان خود قبل از ورود به سن بلوغ بدهند و خود نیز باید در منزل لباسهای تحریک کننده نپوشند.

دیگر کارهایی که می تواند سبب تحریک نوجوانان شود نگاه به فیلم ، ترانه وصداهای نامشروع و ناپاک است . والدین باید از هنگام تولد تا نوجوانی با رفتارهایی مانند ، پوشاندن صورت نوزادهنگام آمیزش، حفظ حیای شرمگاه کودک تادوسالگی ازفرزند خود مراقبت کنند.

جنین نسبت به موسیقی بسیار حساس و در زمان نوزادی هوشیار است. لذا لازم است والدین باید به جدا نمودن بستر نوزاد تدابیری بیاندیشند زیرا آنها نسبت به صدا حساسند و روح بزرگ و الهی ومومن دارند و مطلوب را از نامطلوب جدا می کنند.

خوابیدن کودک

بیداری جنسی کودک و جدا کردن جای خواب آن ها از پدر مادر

به نکات زیر درباره بیداری جنسی کودکان توجه کنید 

رعایت اصول اخلاقی جنسی در خانواده، نقش به سزایی در سلامت جنسی کودکان ایفا می کند. والدین باید از رفتارهای زیر در حضور فرزندان، به خاطر سلامت جنسی آنان پرهیز کنند:

از دیدن فیلم های پورن و نامناسب جنسی در مقابل کودکان بپرهیزید.

از دیدن رقص های تحریک آمیز که معاشقه و روابط جنسی را به نمایش می گذارند ، پرهیز نمایید.

از شوخی های رکیک و زننده، ایماها، اشاره ها، کنایه های جنسی، لمس و در آغوش کشیدن جنسی یکدیگر اجتناب کنید.

بازی با اندام تناسلی در کودکان

همه چیز درباره رفتار با کودک در سن بیداری جنسی

بیداری جنسی کودک و جلوگیری از بلوغ زودرس

در حضور فرزندان از ناز و نوازش، بوسیدن و معاشقه با همدیگرخودداری نمایید.

در مقابل کودکان حرف ها، طنزها جنسی نزنید و فحش های رکیک جنسی ندهید.

در مقابل فرزند خود که تازه به بلوغ رسیده است ، پوشش مناسب داشته باشید تا بتوانید به رشد طبیعی جنسی کودکان و پیشگیری از انحرافات اخلاقی در نوجوانی و جوانی کمک کنید.

مراقبت از بچه ها در سنین بیداری جنسی باید بیشتر باشد.

مراقبت از کودک

مراقبت های لازم از کودکان در سنین بیداری جنسی

کودکان چه زمان بیداری جنسی به سراغشان می آید؟

پوشش کودکان

در سن 3 تا 4 سالگی کودکان دوست ندارند برهنه و عریان باشند و اگر دیگران آن ها را عریان ببینند، احساس خجالت و شرم می کنند و دوست دارند بدن شان محرمانه باشد.

والدین در این سنین باید حجب و حیا و عفت را در فرزندشان تقویت کند تا بی پروایی جنسی کمرنگ شود. والدین، هنگامی که کودک 2 تا 3 ساله آنها متوجه جنسیت خود شده ، نباید در برابرفرد یا کودک دیگری، لباس او را تعویض کند و بدن برهنه او را برهنه نماید.

باید به کودکان خود بگویید هیچ کس نباید به قسمت تناسلی فرزند شما نگاه کند یا دست بزند و پدر و مادر نیز فقط تا 5 تا 6 سالگی اجازه دارند داخل دستشویی و حمام و موقع عوض کردن لباس به آن نگاه کنند و بعد از به دست آوردن استقلال کودکان در حمام رفتن، دستشویی رفتن و تعویض لباس هیچ کس، حتی پدر و مادر نیز نباید به قسمت تناسلی آن ها نگاه کند یا آن را لمس نماید.

پوشش کودکان

بیداری جنسی و پوشش کودکان

نکات کلیدی و مهم در رابطه با بیداری جنسی کودک

اجازه ندهید کودک تان لخت بخوابد

برخی والدین تنها به پوشش دخترشان دقت می کنند و روی برهنگی پسران در سنین کودکی و حتی تا بلوغ حساسیتی نشان نمی دهند.

این کار سبب سرخوردگی جنسی دختران در دوران بزرگسالی خواهد شد . والدین، باید حتما از همان نوزادی فرزند دختر و پسرشان را اگر شده تنها با یک لباس زیر بپوشانند تا او به برهنگی عادت نکند .

هیچ وقت اجازه ندهید که فرزندتان موقع خوابیدن برهنه و بدون لباس به رختخواب برود، زیرا تماس اندام و اعضا به رختخواب، می تواند سبب تحریک جنسی او شود.

لباس خواب کودک

بیداری جنسی کودک در زمان خواب

رعایت نکات مهم هنگام رابطه زناشویی و بیداری جنسی کودک

• برخی والدین به دلیل نداشتن اتاق خواب مجزا، محدودیت فضای خانه، داشتن بچه زیاد و شلوغ بودن خانه در روابط زناشویی خود سهل انگاری می کنند و شرایط و محیطی امن و آرام نمی توانند برای برقراری رابطه جنسی خود فراهم کنند .

• برخی دیگر از والدین، فکر می کنند که کودکان شان نه احساس دارند، نه می فهمند، نه می شنوند و نه می بینند و آنها را با عروسک اشتباه می گیرند . اما باید بدانید کودکان کودکان خیلی خوب احساس می کنند، خیلی خوب می فهمند، همه چیز را می بینند و خیلی خوب صداها را می شنوند و درک می کنند و آنها نه کرند و نه کور.

حتی گاهی آنها برای ارضای کنجکاوی خود هنگام برقراری رابطه جنسی والدین خود را به خواب می زنند . کودکان دو ساله نیز گر چه نمی توانند آنچه را که دیده اند بیان کنند اما این تصاویر در ذهن آنها باقی می ماند و مثل یک دوربین و ضبط صوت در ذهن و خیال خود همه مناظر، تصاویر و صداهای دور و بر را ثبت می کنند .

نکات زناشویی

نقش والدین در بیداری جنسی کودک 

• برخی مواقع به علت بی مبادلاتی والدین و باز بودن در اتاق خواب کودکان شاهد روابط زناشویی والدین خود می شوند و آن را نوعی خشونت پدر بر علیه مادر تلقی می کنند ودچار ترس، نگرانی و اضطراب شدید می شوند .

• برقرای تماس جنسی در مقابل کودکان بزرگترین خیانت و جنایت از طرف والدین است زیرا سبب تحریک و بیدار شدن زودرس غریزه جنسی کودکان و کشیده شدن آنها به انحراف اخلاقی در آینده می شوند. 

 

سن بیداری جنسی کودک و نوجوانان + نکات مهم کنترل

2.2523
این مطلب مفید بود ؟234289
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
برچسب : بلوغ زودرس
وبگردی