کاربرد قهوه در خانه داری
قهوه به جز اینکه یک نوشیدنی آرام بخش است ، کاربردهای فوق العاده مفید و مورد نیاز برای خانم های خانه دارد که در ادامه ی یکی از مهم ترین بخش های خانه داری نمناک خواهید خواند.

14 دلیل متفاوت مفید بودن قهوه و کاربرد آن در خانه داری

اگر به قهوه فقط به عنوان یک نوشیدنی آرام بخش نگاه می کنید سخت در اشتباهید و کاربردهای قهوه در خانه داری این اشتباه شما را ثابت می کند ، کاربردهای فوق العاده مفید و مورد نیاز برای خانم های خانه دارد که در ادامه ی یکی از مهم ترین بخش های خانه داری نمناک خواهید خواند. از قهوه علاوه بر اینکه برای بدن مغذی است در کارهای خانه داری و فعالیت های روزمره مفید است در ادامه تعدادی فعالیت های خانه داری که قهوه میتواند در آن مفید باشد آورده شده است.
 
کاربرد حیرت انگیز قهوه در خانه داری

14 استفاده از قهوه در خانه داری

کاربرد قهوه در خانه داری و حذف بو های نامطبوع

1. حذف بوهای نامطبوع :

نگهداری قهوه در کابینت یا ماشین، بوهای نامطبوع را از بین می برد ؛ سه قاشق غذاخوری دانه قهوه را در ظرفی بریزید و هر جایی از خانه یا ماشین که مایل هستید قرار دهید.رایحه تند و شدید قهوه بوهای شیمیایی و نامطبوع را خنثی میکند.
 
کاربرد حیرت انگیز قهوه در خانه داری

قهوه در خانه داری چه کاربردهایی دارد

کاربرد جالب قهوه در تازه نگه داشتن نمک و شکر

2. تازه نگه داشتن نمک و شکر :

اصولا نمک و شکر وقتی نمناک میشود، بصورت گلوله ای و به هم چسبیده در می آید ، یک راه حل ساده برای جلوگیری از این مشکل آن است که، مقداری دانه قهوه داخل ظرف نگهداری نمک و شکر بریزید.

کاربرد بی نظیر قهوه برای پوست

3. کارآیی قهوه به عنوان یک لایه بردار:

اگر قهوه را با یک لوسیون بدن ترکیب کنید یک نرم کننده عالی برای پوست های زبر و خشک به دست آورده اید.
 
کاربرد حیرت انگیز قهوه در خانه داری

ماسک قهوه یکی از کاربردی ترین استفاده از قهوه

تمیز کردن اجاق گاز یکی از کاربردهای متفاوت قهوه در خانه داری

4. تمیز کردن اجاق گاز و شومینه :

شما می توانید هرگونه آلودگی و خاکستر را بدون پخش شدن آن به اطراف تمیز کنید برای این منظور ،کافی است اطراف خاکستر را مرطوب کنید و روی آن قهوه بریزید تا براحتی بدون پخش شدن خاکستر شومینه را تمیز کنید.

با قهوه از آسیب حشرات جلوگیری کنید

5. محافظت از حیوانات خانگی در مقابل حشرات :

دقت کنید که وقتی حیوان خانگی خود را به پارک میبرید مورد آسیب حشرات مثل ساس و پشه و مورچه و شپش قرار نگیرد برای این کار باید قبل از بیرون رفتن از خانه مقداری قهوه روی پوست حیوان بمالید تا جلوی هجوم حشرات را بگیرد.
 
کاربرد قهوه در خانه داری

کاربرد قهوه در محافظت از حیوانات خانگی

کاربرد قهوه در رشد و پرورش گیاهان

6. بارور کننده:

قهوه ،دارای مواد مغذی و مفید زیادی برای رشد گیاهان است ، موادی مثل کلسیم و منیزیم و نیتروژن. بعلاوه میزان اسیدیته خاک را بالا میبرد که مسبب غنی سازی خاک میشود و شرایط را برای رشد و پرورش گیاه مساعد میکند.

 تمیز کردن کفپوش چوبی خانه یکی از کاربرد قهوه درخانه داری

7. تمیز کردن کف پوش های چوبی :

برای تمیز کردن کفپوش چوبی خانه و رفع خط و خش محلول غلیظی از آب و قهوه درست کنید و با آن کف زمین را بسابید ؛ در ماه، چند بار این کار را انجام دهید تا کفپوش منزل شما کاملا تمیز و براق شود .
کاربرد حیرت انگیز قهوه در خانه داری

تمیز کردن کفپوش چوبی خانه با قهوه

رفع بوی بد دست جالب ترین کاربرد قهوه درخانه داری

8. رفع بوهای ناخوشایند از دست و یا بدن :

آشپزی و آماده سازی مواد غذایی مثل سیر و پیاز و ماهی و غذاهایی دریایی بوی ناخوشایندی روی دست به جا میگذارد که با صابون برطرف نمی شود ؛ برای رفع بو، مقداری قهوه در دستتان بگیرید و بعد از چند ثانیه رها کنید قهوه مثل یک دئودورانت طبیعی عمل میکند.

جالب ترین کاربرد قهوه در رنگ کردن موهای سفید

9. ماسک مو برای تیره کردن موهای سفید:
بعد از شامپو زدن موها ،مقداری قهوه از ریشه تا نوک مو بمالید. اجازه دهید ده دقیقه روی سر بماند سپس آنرا بشویید و نرم کننده به مو بزنید این ماسک آبرسان قوی برای مو محسوب می شود و باعث می شود موی سفید دوباره تیره شود.
استفاده های جالب از قهوه

رنگ کردن مو از جالب ترین کاربرد های قهوه

کاربرد قهوه در خانه داری و باز کردن لوله فاضلاب

10. تمیز کردن لوله های فاضلاب :

قهوه برای تمیز کردن لوله های راه آب از باقیمانده مواد غذایی و فاضلاب عالی است کافیست سه بار در هفته لوله ها را با قهوه شستشو دهید .

رفع جای گزیدگی نیش حشرات از کاربردهای قهوه در خانه داری

11. رفع جای گزیدگی حشرات :

اگر حیوان خانگی دارید که از گزیدگی نیش حشرات رنج میبرد ،قهوه میتواند حشرات را از پوست آنها تمیز کند ، بو و طعم قهوه برای حشرات ناخوشایند است و بنابراین، مقداری قهوه روی پوست حیوان بمالید و اجازه دهید تا ده دقیقه بماند سپس آنرا با مقدار زیادی آب گرم بشویید و موهای حیوان را شانه بزنید تا تمام حشرات از پوست خارج شوند.

استفاده های جالب از قهوه

کاربردی ترین استفاده های قهوه در خانه

بهترین کاربرد قهوه و برطرف کردن سلولیت

12. برطرف کردن سلولیت :

خیلی از مردم با مالیدن دورانی و چرخشی قهوه روی سلولیت آنرا درمان میکنند. با عمل به مراحل زیر میتوانید یک اسکراب ساده آماده کنید ، یک چهارم فنجان قهوه را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید آنرا روی نواحی که سلولیت ها دیده میشوند قرار دهید. روی آن با حرکت دورانی و چرخشی ماساژ دهید و روی آنرا یک مشما قرار دهید و بیست دقیقه اجازه دهید بماند سپس نایلون را بردارید و با آب گرم بشویید.
استفاده های جالب از قهوه

درمان سلولیت با قهوه

برق انداختن کتری یکی از کاربردهای قهوه در خانه داری

13. تمیز کردن و برق انداختن کتری و ماهی تابه:

ممکن است کتری و قابلمه و هر ظرفی که مایل هستید را بشویید، ولی باز مقداری باقیمانده مواد غذایی و چربی روی آن باقی می ماند ، مقداری قهوه روی ظروف مورد نظر بپاشید تا اینبار تمیز کردن ظروف راحتتر و بهتر انجام شود.

استفاده های جالب از قهوه

شمع قهوه و رایحه بی نظیر آن

کاربرد های جالب قهوه در خانه داری

14. شمع های معطر:

شما میتوانید عالی ترین رایحه قهوه را در منزل و گالری خود داشته باشید برای این کار کمی پارافین مایع و قهوه را داخل قالب شمع سازی بریزید ، سپس فتیله را جاساز کنید و به آرامی بقیه پارافین مایع را بریزید وقتی پارافین کاملا خشک شد، شمع را از قالب جدا کنید شمع آماده را استفاده است.

استفاده های جالب از قهوه در خانه داری

520
این مطلب مفید بود ؟200
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
برچسب : قهوه
وبگردی