مراقبتهای هفته 26 بارداری
در هفته 26 بارداری جنین قادر به شنیدن است و صدای گفتگوی شما را میشنود همچنین کودک در این هفته چشمان خود را باز و بسته میکند و نسبت به نور واکنش نشان می دهد.

وضعیت جنین و مادر در هفته 26 بارداری

این هفته، شنوایی کودک شما بهبود می یابد، فشار خون شما ممکن است افزایش یابد، و ممکن است تمایل به صحبت کردن در مورد علائم با مادران دیگر داشته باشید. در هفته ی 26 اطلاعاتی در رابطه با نوزاد و بدن شما پدیدار می شود که در این بخش از بارداری هفته به هفته در نمناک با آنها آشنا خواهید شد.

 وضعیت مادر در هفته 26 بارداری

مادر و جنین در هفته بیست و ششم بارداری

 

وضعیت و اندازه جنین در هفته بیست و ششم بارداری

کودکم در هفته 26چقدر بزرگ شده است؟

کودک شما فقط در حال رشد است ؛ این هفته وزنش دو پوند است و قد وی بیش از 14 اینچ است، اندازه یک پیازچه است.شما می توانید یک سالاد خوشمزه با تمام مواد تشکیل دهنده کودک خود در چند ماه گذشته، که به آن شباهت داشته ، درست کنید!

هفته 26 بارداری چی بخورم

وزن جنین در هفته 26 بارداری

 

کودکم در هفته 26 چکار میکند؟

در این هفته پیشرفت های زیادی در کودک شما وجود دارد اولا، گوشهایش بهتر از قبل می شوند و حساستر هستند:او می تواند صدای شما و صدای همسر یا اطرافیان شما را هنگامی که با یکدیگر صحبت می کنید، بشنود. او همچنین به آرامی چشم هایش را باز و بسته می کند. تا کنون، به طور کامل بسته بوده اند تا بتوانند شبکیه خود را توسعه دهند، اما اکنون شروع به باز کردن و دیدن آنچه در داخل رحم شما اتفاق می افتد، می کند. سعی کنید یک نور معمولی را روی شکم خود بکشید و ببینید که آیا نوزاد شما در پاسخ به محرک ها تکان میخورد.هر چند برای تشخیص رنگ چشم نوزاد شما خیلی زود است:قسمت رنگی چشم، در ماه دیگر یا دو ماه دیگر پر می شود.

 هفته 26 بارداری

حرکات جنین در هفته بیست و ششم بارداری

حواس های دیگر نیز در کار است:

کودک شما هم اکنون نه تنها صداها را می شنود، بلکه به آنها پاسخ می دهد، البته نه با صحبت کردن، بلکه با حرکت یا افزایش میزان ضربان قلب.ضربان قلب کودک شما نیز از این هفته به میزان قابل توجهی از 180 ضربه به دقیقه به 140 تا 150 ضربه در دقیقه رسیده است. این می تواند در ماشین های قلب و عروق (CTG) در دوران چک آپ قبل از زایمان شما کنترل شود و یک روش مفید برای بررسی سلامت کودک شما است. اگر دارای یک پسر هستید، بیضه هایش به زودی شروع به شکل گیری می کند، پروسه ای که می تواند تا سه ماه طول بکشد.

  وضعیت جنین در هفته 26 بارداری

اندازه جنین در هفته 26 حاملگی

 

وضعیت مادر در هفته 26 بارداری

بدن من در هفته26 بارداری چه کاری انجام می دهد؟

نگاهی به زیر شکم به شکلی که در حال رشد است، نگاه کنید و متوجه خواهید شد که ناف شما خیلی محکم است.این به علت تورم رحم و فشار وارد بر شکم به سمت جلو است. نگران نباشید، با این وجود، شکم شما در ماههای پس از تولد کودک به حالت اصلی برگردانده خواهد شد. همچنین باید از فشار خون خود مراقبت کنید فشار خون شما در هر مرحله قبل از زایمان بررسی می شود. در دوران بارداری، فشار خون شبه طور معمول سقوط می کند، زیرا رگ های خونی به حالت عادی بازگردانده می شوند و در نتیجه حجم خون اضافی که از طریق آنها جریان می یابد، کاهش می یابد.این ،به این معنی است که شما ممکن است ضعف یا سرگیجه را احساس کنید، به خصوص اگر به سرعت از جای خود بلند شوید.با این حال، حدود پنج تا 10 درصد از حاملگی ها می تواند فشار خون بالا در بارداری را ایجاد کند. اکثر موارد خفیف هستند، اما بعضی از آنها می توانند با پره اکلامپسی پیچیده شوند که همراه با فشار خون بالا نیز علائم دیگری مانند پروتئین در ادرار شما را نشان می دهد. به طور کلی، فشار خون بالای 150/100 نیاز به درمان و کنترل دارد.

  اندازه جنین در هفته 26 بارداری

فشار خون در هفته 26 بارداری

علائم رایج در هفته 26 بارداری:

شب بی خواب:

خود را در مبارزه با بی خوابی پیدا کرده اید؟ تعجب نکنید، با توجه به همه مواردی که باید با آن برخورد کنید، دائما نیاز به دستشویی و احساس سوزش سر دل دارید. سعی کنید کمتر قبل از خواب مایعات بنوشید و هر روز برای فعالیت بدنی روزانه کمی تمرین کنید تا راحت تر حرکت کنید.

تکانهای دردناک کودک:

همانطور که کودک شما رشد می کند، او ورزیده تر می شود، اما برخی از این ضربه های شگفت انگیز می توانند، خطر داشته باشند یا نه، ممکن است صدمه زننده باشد. اگر حرکات دردناک بود، سعی کنید موقعیت یا کشش را تغییر دهید.

هفته بیست و ششم بارداری

مراقبتهای لازم در هفته 26 حاملگی

میگرن:

اگر قبل از بارداری از میگرن رنج می برید، در حال حاضر احتمال دردها بیشتر است. از داروهای قوی میگرن استفاده نکنید، اما درمان های جامع مانند ماساژ، مدیتیشن و یوگا را که در بارداری بی خطر هستند، امتحان کنید.

کندی:

خود را برای چیزهایی بیش از حد معمول آرام آماده کنید،که این به خاطر مفاصل خم شده، وزن اضافی و مرکز جاذبه متحرک شما است.این امر تا ابد ادامه نخواهد یافت - همانطور که با بسیاری از علائم دیگر، هنگامی که کودک شما به دنیا می آید، ناپدید می شود، اما در حال حاضر، هنگامی که شما در سطوح لغزنده و در حمام و زیر دوش هستید، مراقب باشید.

 هفته بیست و ششم حاملگی

توصیه های مهم در هفته بیست و ششم بارداری

 

کارهایی که باید در هفته 26 بارداری انجام دهید:

اکنون زمان شروع فکر کردن و مطالعه کردن در مورد کلاسهای پیش از زایمان است، اگر لازم میدانید، و تمایل دارید این روش را انتخاب کنید. کلاس ها می توانند برای بسیاری از مادرهای جدید ارزشمند باشند. زیرا شما اطلاعات مفیدی در مورد تولد و نحوه مراقبت از نوزاد خود را ،یاد خواهید گرفت. و همچنین می توانند کمک کنند، تا شما را با دیگر وظایف خود در این حوزه آشنا کنند.

هفته 26 بارداری ، وضعیت جنین و مادر در هفته بیست و ششم بارداری

4.71065
این مطلب مفید بود ؟100263
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن /ک
وبگردی