اولویت همسر
آقایان باید همسرشان را به هر شخص دیگری ترجیح دهند و همسرشان را نسبت به همه در اولویت اول در زندگی قرار دهند حتی نسبت به پدر و مادر.

اهمیت اولویت همسر نسبت به مادر و فرزندان برای آقایان

اولویت برخی از مردان به جای همسر، فرزند یا مادر و یا کارشان است. این مردان توجهی به زندگی مشترکشان ندارند و هیچگاه همسرشان را در راس اولویت های زدگی خود قرار نمی دهند و وقت و انرژی خود را صرف، رسیدگی به والدین یا فرزندان یا حتی کارخود می کنند و روابط صمیمی که باید با همسرشان داشته باشند را کم می کنند.برای موفقیت در زندگی زناشویی الزامی است که همسر مقدم بر افراد دیگر باشد و باید با او به عنوان دوست داشتنی ترین فرد زندگی تان رفتار کنید.

اولویت قرار دادن همسر

برای شکوفایی یک ازدواج، هم مرد و هم زن باید پس از ازدواج به فرد شماره یک زندگی همدیگر تبدیل شوند و اولویت اول زندگی هایشان باید از والدین به همسرشان تغییر کند. اما برخی از مردان در زندگی خود فرزند، مادر، کار و یا دوستان خود را در راس اولویت خود قرار می دهند.

مردانی که اولویت زندگیشان فرزندانشان است :

برخی از مردان پس از بچه دار شدن و پدر شدن اولویت زندگیشان، فرزندانشان است و وقت کمتری را به همسر خود اختصاص می دهند. اینگونه مردان حس مسئولیت پذیری بالایی در قبال فرزندان دارند اما این رفتار آنها سمی است که رفته رفته به جان زندگیشان می افتد و باعث ایجاد تنش در زندگی می شود.

مردانی که اولویت زندگیشان مادرشان است:

برخی از آقایان گر چه عاشق همسرشان هستند اما همسر آنها در اولویت دوم قرار دارد و در راس اولویت های خود مادرشان را قرار می دهند. همانگونه که در این بخش از خانواده پلاس نمناک گفته ایم احترام به مادر و قدردانی از زحمتهای او بسیار مهم است و مردانی که به مادر خود احترام نمی گذارند، در زندگی مشترک نیز احترام همسر خود را نگه نمی دارند. اما برخی از آقایان متاسفانه نقش همسری خود را نمی پذیرند و در زندگی نقش فرزند بودن را بیش از سایر نقش ها پذیرفته و والدینشان را در راس اولویت زندگی قرار می دهند. در زندگی مشترک آقایان باید همسرشان را در اولویت قرار دهند و از همسرشان حمایت کنند اما این بدان معنی نیست که آنها به والدین خود احترام نگذارند.

 اولویت همسر یا مادر

مردانی که اولویت زندگیشان دوستانشان است :

برخی ازمردان رفیق بازند و دوستان خود را در راس اولویت های زندگی خود قرار می دهند و اغلب وقت خود را صرف دوستان خود می کنند . اینگونه مردان همیشه با همسر خود مشکل خواهند داشت و در زندگی مشترک موفق نمی شوند . آقایان باید بدانند بعد از ازدواج هیچ رابطه ای (هر چقدر قدیمی و صمیمی) نباید ارزشی بیشتر از رابطه با همسر را داشته باشد.

مردانی که اولویت زندگیشان گوشی موبایل و دوستان مجازی آنهاست :

برخی از مردان زمان های طولانی گوشی به دست می گیرند و مشغول چت کردن با دوستان مجازی خود می شوند. این مردان زمان ارزشمندی که باید در کنار همسر خود بگذرانند را صرف بالا و پایین کردن صفحات و کامنت گذاشتن برای دوستان و آشنایان می کنند که حتی خیلی از آنها را ملاقات هم نکرده اند. سپری کردن لحظات با دوستان مجازی که حتی نقش کوچکی هم در زندگی تان ندارند، تلف نمودن وقت و بر هم خوردن زندگی است.

مردانی که اولویت زندگیشان کارشان است :

برخی از مردان اولویت زندگی خود را کارشان قرار می دهند. این آقایان به شدت مسئولیت پذیر هستند و در جامعه فردی موفق شناخته می شوند اما در زندگی مشترک موفق نیستند و رابطه عاطفی خوبی با همسرشان برقرار نمی کنند. اغلب این آقایان برای پر کردن خلا عاطفی خود و فرار از مشکلات روحی وقت زیادی را صرف کار کردن می کنند و اهمیت زیادی برای وقت گذراندن با همسر قائل نمی شوند.

اولویت همسر 

رفتار با مردانی که همسر خود را اولویت زندگیشان قرار نمی دهند :

ابتدا بفهمید اولویت او هستید یا خیر ؟

به عمل همسرتان توجه کنید. آیا او زمانی که مریض می شوید تلفنی حالتان را می پرسد ؟ هنگام بیماری شما را به دکتر می برد ؟ آیا به نیازهای شما اهمیت می دهد ؟ آیا دوست دارد وقت خود را با شما بگذراند ؟ با پاسخ به این سوالات می توانید دریابید که اولویت همسرتان هستید یا خیر.

رابطه صمیمانه با او برقرار نمایید

سعی کنید با همسر خود رابطه ای صمیمانه برقرار نمایید و او را به سمت خود جذب نمایید تا او بودن با شما را ترجیح دهد و وقت بیشتری با شما بگذراند.

اهمیت به همسر 

گفتگو کنید

با همسرتان صحبت کنید که این شما هستید که برای یکدیگر می مانید و هنگام پیری کمک هم خواهید بود. او را متقاعد نمایید که اگر شما را اولویت زندگی قرار دهد، شما نیز او را بهتر درک کرده و زندگی مشترکتان موفق تر خواهد شد. درمورد مشکلاتتان با هم حرف بزنید و با هم به دنبال راه حل باشید، تا ازدواجتان مستحکم تر شود.

به مشاور مراجعه کنید

گاهی اوقات بیماری های روانی مانند اختلال افسردگی و یا بروز مشکلاتی در زندگی باعث می شود که فرد ساعت های زیادی را صرف دیگران یا کار خود نماید تا ذهنش درگیر این مشکلات نباشد. اگر درگیر چنین مشکلاتی هستید و توانایی حل مسئله ندارید به مشاوره مراجعه کنید، چراکه اگر این مشکل در زندگی مشترک سریع تر حل نشود امکان بروز طلاق عاطفی وجود دارد.

فضای خانه را صمیمی تر و شادتر کنید:

اگر مسائل حل نشده در زندگی مشترک دارید، در اولین فرصت با همسرتان در میان بگذارید و تنها زمان خود را صرف کار و حل مشکلات نکنید بلکه با همسر خود به انجام فعالیت های شاد بپردازید.

 اولویت اول همسر

سخنی با آقایان

همسر خود را در راس اولویت هایتان قرار دهید زیرا :

خانواده پلاس نمناک یادآور می شود هنگامی که همسر خود را در اولویت قرار می دهید سبب می شود تا وفاداری تان به جا مانده و این امید را داشته باشید که همسرتان در چالش های زندگی برای همیشه در کنارتان خواهد ماند.

احساس او نسبت به شما عمیق تر و پایدارتر می شود.

اینگونه به دیگران و خودتان اثبات می کنید که ازدواج موفق و با ثباتی داشته اید.

زمانی که اولویت اول شما همسرتان باشد، والدین و اطرفیان متوجه خواهند شد که شما چه قدر برای ازدواج خود ارزش قائل هستید و هیچ گاه درخواست غیر منطقی نخواهند داشت.

والدین تا ابد زنده نمی مانند و حتی فرزندان نیز روزی ازدواج می کنند، در آن زمان تنها کسی که برای شما می ماند همسرتان است.

احساس آرامش و صلح در زندگی تان حکم فرما می شود.

هنگامی که همسرتان احترام شما را مشاهده کند پیوند عمیقی بینتان ایجاد خواهد شد.

 اولویت همسر

پس برای داشتن یک زندگی زناشویی خوب و راحت :

همسرتان را مقدم بر هر کسی حتی فرزند و والدینتان بدانید و هیچگاه مشکلات خود را نزد والدین نگویید و از همسر خود شکایت و بدگویی نکنید زیرا ممکن است والدینتان تصویر بدی از همسرتان پیدا کنند و نتوانند مشاوره خوبی به شما بدهند و حتی تشویقتان کنند که ترکش کنید.

اگر اجازه دهید که آن اولویت اول والدینتان باشد و نه همسرتان، رابطه تان صدمه خواهد دید. اما به هیچ عنوان نباید پدر و مادرتان را از خودتان دور کنید بلکه باید بین پدر و مادر و همسرتان مرزی را تعیین نمایید. داشتن رابطه عاطفی با والدین برای استحکام خانواده الزامی است.

آقایان لطفا همسرتان را اولویت قرار دهید چون ...

4.564
این مطلب مفید بود ؟577
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی