یارانه نقدی

یارانه نقدی در 1400 افزایش می یابد؟

تاریخ انتشار : 19 آبان 1399کد مطلب : 58933زمان مطالعه : 2 دقیقه
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از بررسی افزایش میزان یارانه نقدی ماهانه در بودجه سال 1400 خبر داد.

ایلنا:محمدرضا میرتاج الدینی درباره ثبت نام مجدد افراد برای دریافت یارانه و «آزمون وسع» که گفته می شود برای راستی آزمایی از افراد گرفته می شود، گفت:ثبت نام مجدد دریافت یارانه ها که مجلس با آن موافقت کرد، برای این است اشخاصی که شرایط دریافت یارانه نقدی، طرح های معیشتی و یا طرح مصوب مجلس را دارند از امکان بهره مندی آن محروم نشوند.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد:منظور از آزمون وسع یعنی این که دولت طی یکسری از مراحل افراد را شناسایی می کند که آیا جز 7 دهک جامعه هستند یا خیر که اگر جز 7 دهک باشند این اشخاص باید ثبت نام شوند.

وی درباره این که چه گروهی شامل دریافت یارانه مصوب مجلس شورای اسلامی می شوند، عنوان کرد:سه گروه افراد با درآمد کمتر از حداقل، حداقل و متوسط شامل این طرح می شوند.

نماینده تبریز، آذر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:درآمد متوسط ، حداقل یا کمتر از حداقل یعنی افرادی که درآمد متوسط دارند و میانگین جامعه هستند و اشخاصی را شامل می شود که به اندازه حداقل حقوقی که همه ساله برای کارگران تعیین می کنند را می گیرند. البته بعضی از افراد هم هستند که از این حداقل پایین ترند که حدود 20 میلیون نفر در جامعه هستند، این افراد در طرح مجلس 120 هزار تومان یارانه شامل حالشان می شوند.

وی ادامه داد:بقیه افراد هم آنانی هستند که درآمد متوسط دارند و حداقل دستمزد را شامل می شوند که به آنها 60 هزار تومان یارانه خرید کالا تعلق می گیرد.

میرتاج الدینی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که سوالی که امروز مطرح می شود این است که چرا به جای طرح های مختلف یارانه های نقدی از 45 هزار و 500 تومان افزایش پیدا نمی کند، گفت:یارانه ای که طی روزهای اخیر در مجلس شورای اسلامی تصویب کردیم، یک کمک خرج 6 ماهه است و بنا است در بودجه سال 1400 افزایش یارانه نقدی را هم مورد بررسی قرار دهیم، البته نظر شخصی من این است که مقدار یارانه باید افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/م

 

یارانه نقدی در 1400 افزایش می یابد؟

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برچسب : یارانه نقدی
وبگردی