خالهای قرمز
خالهای قرمز روی پوست بدن که به خال های آنژیوم و گیلاسی معرفو هستند به 2 دلیل مهم ایجاد شده و در شرایطی خاص می توانند موجب نگرانی و تهدید سلامت باشند.

در مورد آنژیوم گیلاسی یا همان خال های قرمز رنگ بیشتر بدانید

گاهی اوقات خالهای قرمزی را روی پوست می بینیم که ما را نسبت به سلامتی مان نگران می کند اما این آنژیوم های گیلاسی چرا روی پوست بدن ظاهر می شوند و چه عاملی پشت رشد آنها وجود دارد؟ در ادامه این بخش از نمناک توضیحاتی در این زمینه ارائه خواهیم داد.

دلیل رشد خال های قرمز روی پوست چیست؟

در واقع خالهای کوچک تومورهای خوش خیمی هستند که از سلولهای خونی تشکیل شده اند و  به هیچ وجه خطرناک نیستند ، این خال های قرمز رنگ که معمولا از سن 30 تا 35 سالگی به بعد در ناحیه کمر و سینه افراد ظاهر شده و به خال گیلاسی و یا خال آنژیو معروفند،.
خالهای قرمز

با خالهای قرمز و آنژیوم های گیلاسی بیشتر آشنا شوید

دلیل دیگر بروز خال های قرمز روی پوست بیماری یا سبک زندگی نادرست است

گاهی اوقات خالها بیانگر بیمارهایی مثل کبد ،عدم تعادل هورمونها وگردش نامنظم خون است. درکل بروز خال های قرمز رنگ آنژیو در افراد دیابتی، افراد دارای مشکلات کبدی و زنانی که از قرص های پیشگیری از بارداری استفاده می کنند، شیوع بیشتری دارد. همچنین وجود سابقه خانوادگی نیز ابتلا به خال های قرمز را افزایش خواهد داد. 

چه زمانی خال های قرمز خطرناک می شوند؟

بیشتراوقات این خالها بی ضررهستند اما اگر خالها تغییر شکل واندازه دادو شروع به خون ریزی کرد به پزشک مراجعه کنید. پس دقت داشته باشید که تنها در صورتی که تعداد این خال ها در بازه زمانی کوتاه به شدت افزایش یابد و اندازه آنها نیز بیش از سه تا چهار میلی متر باشد، لازم است فورا به پزشک مراجعه شود. 

برای پیشگیری از بروز و افزایش آنژیوم یا خال های قرمز گیلاسی چه کنیم؟

برای جلوگیری از این اتفاق رژیم غذایی سالم و سبک زندگی درست را پیش گیرید میوه سبزیجات وچربی های سالم بخورید، باانجام این موارد پوست جوان و سالمی خواهید داشت.

آنژیوم یا همان خال های قرمز چه زمانی خطرناک هستند؟

4.3458
این مطلب مفید بود ؟39860
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
برچسب : خال
وبگردی