مالیات خانه

لزوم اخذ مالیات از خانه ها و خودرو های لوکس

تاریخ انتشار : 11 بهمن 1399کد مطلب : 61520تعداد نظرات : 1 نظر
یک نماینده مجلس گفت: برای اجرای قوانین حمایت از معلولان باید مالیات بر خودرو و خانه های لوکس بیشتر شود.

فارس: عباس گودرزی نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به رویکرد دولت در بودجه سال 1400 برای اجرای برخی قوانین مانند قانون حمایت از معلولان، گفت:رقمی که دولت برای اجرای این قانون در نظر گرفته است، عدد کم و ناچیزی است.

وی با بیان اینکه دولت استدلالش این است که منابع لازم برای اجرای این قانون را ندارد، ادامه داد:قطعاً می توان منابع جدیدی را پیش بینی کرد تا بتوان برخی قوانین را که به دلیل عدم وجود منابع اجرا نشده اند را اجرایی کرد.

نماینده بروجرد در مجلس تصریح کرد:به طور مثال می توان پایه های مالیاتی جدید برای افرادی که خودروی لوکس و یا خانه های لوکس دارند، تعریف کرد و به قانون هایی که تاکنون اجرا نشده اند اختصاص داد که در کمیسیون اجتماعی و کمیسیون تلفیق پیشنهادهای لازم در این زمینه داده شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه منابعی که برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه به ویژه اقشار پایین جامعه باید در نظر گرفته شود، در بودجه های سنواتی لحاظ شود، اظهار داشت:تلاش نمایندگان در بودجه سال آینده این خواهد بود، بودجه ای که از مجلس بیرون می رود، به نفع محرومین و مستضعفان باشد.

گودرزی درباره عدم اجرای قانون جامع حمایت از معلولان ، گفت:باید در کمیسیون اجتماعی مجلس این موضوع را مورد بررسی و توجه قرار دهیم و در این قانون بازبینی داشته باشیم تا با یک عزم و همت جمعی شاهد تحقق اجرای این قانون باشیم.

وی تاکید کرد:سازمان بهزیستی طرح های حمایتی خود از معلولان را باید به مجلس ارائه دهد تا این طرح در کمیسیون اجتماعی مطرح و درباره آن تصمیم گیری شود.

انتهای پیام/م

لزوم اخذ مالیات از خانه ها و خودرو های لوکس

52
این مطلب مفید بود ؟20
1 نظر به ثبت رسیده است
وبگردی
    {"Location":"\/������������-��������.p61520","ResCode":124,"html":false}