روادید عراق

لغو روادید عراق مختص سفرهای هوایی است

تاریخ انتشار : 22 شهریور 1400کد مطلب : 61541زمان مطالعه : 1 دقیقه
سفیر ایران در بغداد گفت: فعلا تنها مسافران ایرانی که از طریق پرواز وارد عراق می شوند نیازی به دریافت روادید نخواهند داشت.

ایرنا: ایرج مسجدی در حاشیه سفر نخست وزیر عراق به مشهد در جمع خبرنگاران در خصوص لغو روادید اظهار داشت:اجرایی شدن این تصمیم مربوط به بعد از آیین اربعین حسینی است.

وی گفت:فعلا لغو روادید برای سفر به عراق محدود به سفرهای هوایی خواهد بود اما ممکن است بعد از مدتی که بحران کرونا مدیریت شد و همه گیری کاهش پیدا کرد، لغو رواید به سفرهای زمینی نیز تسری پیدا کند.

سفیر ایران در بغداد ادامه داد:سفر نخست وزر عراق و هیات همراه به تهران برای گسترش روابط مشترک در زمنیه سیاسی و اقتصادی و همکاری های فرهنگی و امنیت بود.

مسجدی گفت:مطابق نشست هایی که نخست وزیر عراق با رییس جمهوری و هیات دولت کشورمان داشت، قرار شد اقداماتی که در دست همکاری مشترک است، عملیاتی، اجرایی و به سرعت پیگیری شود.

وی خاطرنشان کرد:موضوع مطالبات ایران از محل فروش گاز و برق به عراق و اعزام 60 هزار زائر اربعین به این کشور از دیگر مسائل مهم مطرح شده در نشستهای مشترک الکاظمی و مسوولان کشورمان بود.

نخست وزیر عراق بامداد دوشنبه با هدف زیارت بارگاه نورانی رضوی وار مشهد شد و چند ساعت بعد نیز مشهد را به مقصد بغداد ترک کرد.

انتهای پیام/م

لغو روادید عراق مختص سفرهای هوایی است

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی