لاتاری آمریکا
لاتاری، قرعه کشی سالانه آمریکا است که هر ساله تعداد زیادی از عموم مردم جهان در آن شرکت می کنند. در ادامه به بررسی همه جانبه این قرعه کشی خواهیم پرداخت.

قرعه کشی لاتاری چیست و نحوه ثبت نام

 کشور آمریکا یکی از کشورهایی است که گرفتن ویزا و پاسپورت بصورت قانونی، بر خلاف برخی گفته ها و شنیده ها، کار بسیار سخت و دشواری می باشد که شاید هر شخصی نتواند موفق شود و به همین دلیل علیرغم هزینه هایی که باید کنید، باید از مراحل زیادی نیز عبور کنید. از این رو کشور آمریکا از سال 1990 میلادی تا به امروز سالانه قرعه کشی لاتاری "Lottery" را در میان عموم مردم جهان برگذار می کند.

در طی این قرعه کشی، از میان هزاران درخواست و ثبت نام که صورت می گیرد، تنها 55000 نفر پذیرفته می شوند و در نهایت به آنها بدون هر گونه هزینه ای گرین کارت آمریکا تعلق پیدا می کند و می توانند پس از عبور از یک سری مراحل که کمی سخت و دشوار است، موفق به شهروندی آمریکا شوند.

از این رو هر سال قبل از شروع ثبت نام لاتاری، لیست کشورهای مجاز که شهروندان آن می توانند در لاتاری شرکت کنند منتشر می شود و در این لیست تاکنون نام کشور ایران نیز بوده است. با این حال از این مسیر هر شخصی می تواند شانس خود را حتی برای یکبار نیز امتحان کند و بتواند شهروند کشور آمریکا شود و همان گونه که گفته شد این ساده ترین روش ممکن برای شهروندی آمریکا می باشد که شما با این روش اگر شانس همراهیتان کند، از قدم اول بدون هیچ گونه دردسری عبور خواهید کرد.

فهرست عناوین [بر روی گزینه مورد نظر کلیک کنید]

مزایای داشتن گرین کارت

گرین کارت "Green Card"، به کارتی اطلاق می شود که نشان دهنده مجوز شما برای اقامت دائم در هر کشوری می باشد که وقتی گرین کارت آمریکا به شما داده می شود یعنی اینکه شما مجاز به اقامت دائم در کشور آمریکا هستید و می توانید در این کشور کارهای مختلفی اعم از کار، تحصیل، زندگی، مسافرت و... کنید. با این وجود زمانیکه شما در لاتاری ثبت نام می کنید و سپس نام شما به عنوان یکی از 50 هزار نفر بصورت شانسی قرعه کشی شود، به شما این کارت بصورت رایگان و بدون هر گونه دردسری داده خواهد شد.

گرین کارت آمریکا

اما اگر قصد شما شهروندی آمریکا با استفاده از گرین کارت و لاتاری می باشد، باید حداقل 5 سال از مدت زمان دریافت گرین کارت بگذرد تا بتوانید اقدام کنید و از این رو اگر شما موفق به گرفتن گرین کارت شوید، می توانید بدون  هر گونه مشکلی به هر کشوری مسافرت کنید. در نگاه کلی اگر بخواهیم مزایای داشتن گرین کارت را بگوئیم، می توانیم به موارد ذیل اشاره کنیم؛

 • اجازه اقامت دائم، کار، تحصیل و...
 • امکان رفت و آمد به هر کشور
 • هزینه های یکسان برای شما همانند شهروندان عادی
 • تحت الحمایه آمریکا قرار گرفتن
 • اقدام به سیتیزن شیپ و....

مدارک ثبت نام لاتاری آمریکا

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری، مدارک پایه و هویتی هستند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت؛

1- عکس مخصوص لاتاری

 • عکس 5*5 سانت یا 600*600 پیکسل با زمینه سفید
 • رزولوشن 300 dpi
 • عکس با فرمت jpg
 • حداکثر حجم 240 کیلوبایتی عکس

2- مشخات کلی و همه جانبه هویتی

 • آدرس دقیق محل سکونت
 • اطلاعات تماس و ایمیل
 • تاریخ تولد دقیق
 • جنسیت
 • تحصیلات
 • اطلاعات همسر و فرزندان

3- پر کردن کامل فرم های مربوطه

زمان ثبت نام لاتاری و زمان اعلام نتایج لاتاری

 لاتاری معمولا هر ساله از اوایل یا اواسط اکتبر ماه شروع و سپس در اوایل یا اواسط ماه نوامبر سامانه ثبت نام بسته می شود. این زمان همیشه یکسان نبوده است و در سال 2017 میلادی سامانه ثبت نام لاتاری بصورت ناگهانی در تاریخ 15 اکتبر بسته شد و این در حالی بود که شروع آن در تاریخ 3م اکتبر بود. بنابراین اگر شما تصمیم به ثبت نام در لاتاری دارید، توصیه ای که داریم این است که حتما در تاریخ مقرر اقدام به ثبت نام کنید تا دچار چنین مشکلی نشوید.

زمان ثبت نام لاتاری

لازم به ذکر است که نتایج لاتاری بعد از چند ماه حدودا در ماه می (May) اعلام می شود و در این تاریخ از منابع مختلف می توانید مطلع شوید که چه زمانی اعلام نتایج می شود چرا که اعلام نتایج نیز دارای زمان متغیری می باشد. اگر نام شما در میان برنده شده ها باشید می توانید وارد مراحل بعدی شوید.

شانس برنده شدن در لاتاری

 در زمان ثبت نام لاتاری تنها فقط مشخصات کلی شما پرسیده و ثبت می شوند و دیگر اطلاعات همچون سطح زبان انگلیسی شما و یا دارا بودن مدارک معتبر زبان انگلیسی پرسیده نمی شوند! از این رو در واقع هیچ گزینه ای وجود ندارد که شما با استفاده از آن بتوانید شانس موفقیت خود را در لاتاری به بالاترین میزان ممکن برساند!

لاتاری آمریکا

اما شرایطی وجود دارد که شما با استفاده از آنها می توانید بجای یکبار، دوبار در لاتاری شرکت کنید و از این رو شما دو شانس برنده شدن خواهید داشت. این شرایط عبارتند از؛

 1.  زوج ها می توانند دوبار در لاتاری شرکت کنند. اما چگونه؟ در ثبت نام اول بر فرض مثل مرد همسرش را زیر مجموعه خود و در ثبت نام دوم زن همسرش را زیر مجموعه خود اعلام می کند.
 2. افزایش شانس برنده شدن لاتاری فرزند با استفاده از روش بالا که در ثبت نام اول سرپرست خانواده، همسر و فرزند را زیر مجموعه خود و در ثبت نام دوم مادر خانواده، همسر و فرزندش را زیر مجموعه خود اعلام می کند.
 3. فرزند خانواده هم می تواند به تنهایی ثبت نام کند و هم می تواند از دو شانس بالا استفاده کند که در کل دارای 3 شانس برنده شدن در لاتاری می باشد!

شرایط شرکت در لاتاری

 برای شرکت در لاتاری شما می بایست یک سری شرایط را مطالعه کنید و سپس اقدام کنید و در صورت ناقص بودن یکی از مدارک و اطلاعات، شما نمی توانید شهروند آمریکا شوید. از مهم ترین شرایط لاتاری می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

شرایط سنی لاتاری

 • حداقل سن 18 سال و افراد زیر 18 نمی توانند به تنهایی ثبت نام کنند.
 • افراد زیر 18 سال باید به همراه خانواده خود در لاتاری شرکت کنند.
 • حداکثر سن، نامشخص می باشد.

شرایط تحصیلی شرکت در لاتاری

 • حداقل مدرک برای گرفتن گرین کارت آمریکا، دیپلم می باشد که در زمان قبولی بای به سفارت تحویل دهید.
 • دیپلم حداقل مدرک می باشد و مدارک بالاتر از دیپلم امتیاز محسوب نمی شوند و تنها از الزامات می باشد.

شرایط تحصیلی لاتاری

شرایط شغلی لاتاری

 • اگر شما دارای حداقل مدرک لازمه نیستید، اما اگر دارای سابقه کار حداقل دو سال در طی 5 سال اخیر هستید می توانید اقدام به ثبت نام در لاتاری کنید.
 • در کل شرط شغلی وجود ندارد. برای مثال چنین چیزی ( قشر مهندسین عمران تنها می توانند در لاتاری ثبت نام کنند ) وجود ندارد و شما با هر شغلی که دارید و ندارید می توانید در لاتاری شرکت کنید.

شرایط تاهل در لاتاری

 •  اگر شما متاهل هستید باید در حین ثبت نام به همراه نام همسرتان اقدام به ثبت نام کنید و امکان ثبت نام مجزا از یکدیگر وجود ندارد.
 • اگر فرزند شما زیر 21 سال سن دارد، باید نام آنرا نیز ثبت کنید و در غیر این صورت شما مردودو اعلام خواهید شد.
 • اگر شما دارای 21 سال سن هستید و مجرد هم می باشید، حتما باید بصورت مجردی اقدام به ثبت نام کنید.
 • اگر سند ازدواج شما هنوز بصورت رسمی صادر نشده است، باید بصورت مجردی ثبت نام کنید و پس از قبولی هر یک از شما امکان صادر کردن ویزا برای همسرتان ممکن است و باید درخواست دهید.
 • اگر بعد از ثبت نام شما در لاتاری، فرزندتان به دنیا آمد می بایست به سفارت مربطوه مراجعه کنید و درخواست ویزا برای فرزندتان کنید.

هزینه ثبت نام لاتاری

 ثبت نام در لاتاری بصورت رایگان می باشد و در حین ثبت نام نیازی به پرداخت هزینه ندارید! این در صورتی است که شما تمامی مراحل را با دقیت کامل به زبان انگلیسی وارد کنید. اما اگر شما تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارید، باید در زمان ثبت نام با موسسه های مختلف یا افرادی که توانایی ثبت نام در لاتاری را دارند، در ارتباط باشید و با پرداخت هزینه حدودا بین 50 تا 100 هزار تومان کار شما را انجام خواهند داد.

ثبت نام لاتاری

چگونه در لاتاری ثبت نام کنیم

تا این قسمت از این مطلب از نمناک با لاتاری و تمامی اطلاعات مهم و ضروری که باید مطلع شوید، آشنا شده اید و هم اکنون می توانید به سادگی تشخیص دهید که مجاز به ثبت نام در لاتاری هستید یا خیر؟! اگر شما مجاز به ثبت نام در لاتاری هستید در ادامه ما قصد داریم شما را به صورت مرحله به مرحله با آموزش ثبت نام در لاتاری آشنا سازیم. همراه ما باشید.

1. در قدم اول بر روی لینک ذیل کلیک کنید تا وارد وب سایت ثبت نام لاتاری شوید؛

2. در صفحه ورود بر روی گزینه "Begin Entry" کلیک کنید.

لاتاری آمریکا

3. کد امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید را در کادر خالی سفید رنگ انتهای آن وارد کنید و بر روی Submit کلیک کنید.

لاتاری آمریکا

4. نام و نام خانوادگی خود را در مرحله اول وارد کنید.

نام و نام خانوادگی

5. جنسیت خود را انتخاب کنید.

جنسیت

6. تاریخ تولد دقیق را به میلادی وارد کنید.

تاریخ تولد

7. شهری که در آن متولد شده اید را وارد کنید.

لاتاری

8. کشوری که در آن متولد شده اید را وارد کنید.

کشور

9. آیا شما مطمئن هستید در مرحله قبلی کشور محل تولد را انتخاب کرده اید؟!

لاتاری

10. تصویر خود را در نسخه دیجیتال و در قالب jpg آپلود کنید.

آپلود عکس لاتاری

11. آدرس خانه خود را به همراه کدپستی وارد کنید.

آدرس محل سکونت

12. کشوری که هم اکنون در حال زندگی هستید؟

کشور محل زندگی

13. شماره تلفن خود را وارد کنید؛

شماره تلفن

14. آدرس ایمیل خود را در هر دو کادر خالی وارد کنید.

آدرس ایمیل

15. آخرین مدرکی که تاکنون کسب کرده اید را انتخاب کنید؛

مقطع تحصیلی

16. وضعیت تاهل خود را انتخاب کنید.

وضعیت تاهل

17. تعداد فرزند/فرزندان خود را وارد کنید. سپس بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

تعداد فرزند

18. مجددا فرمی که پر کرده اید برای شما به نمایش در خواهد آمد. بر روی Submit سبز رنگ انتهای صفحه کلیک کنید. اینک فرم ثبت نام با موفقیت برای شما به نمایش خواهد آمد. از این صفحه اسکرین شات بگیرید و تا روز قرعه کشی نزد خود نگه دارید.

ثبت نام لاتاری

شما با موفقیت توانستید مراحل ثبت نام لاتاری را بگذرانید.

مراحل بعد از برنده شدن لاتاری

 همان گونه که گفته شد بعد از ثبت نام، حدودا چند ماه طول می کشد که نتایج اعلام شوند و پس از اعلام شدن، شما می توانید از طریق سایتی که ثبت نام کردید، نتیجه دقیق را مشاهده کنید. اما اگر شما توانستید موفق شوید، باید کارهای زیادی انجام دهید که نیاز به هزینه دارند و باید حتما و حتما آنها را انجام دهید و در کنار آن هم باید وقت بگذارید. در ادامه ما قصد داریم مراحلی که باید از آن عبور کنید را به همراه هزینه های حدودای بیان کنیم. همراه ما باشید.

1- واکسیناسیون برندگان لاتاری

یک سری از واکسن ها هستند که شما باید قبل از مراجعه به سفارت آمریکا تزریق کنید که توصیه ما انجام تمامی این واکسن ها در داخل کشور می باشد که ارزان تر نیز خواهد بود. هزینه حدودی واکسن ها 300 هزار تومان می باشد.

واکسیناسیون

2- ترجمه مدارک برندگان لاتاری

تعداد مدارک شخصی هر فرد متغیر است و به همین دلیل ما هزینه کلی این فرآیند را برای هر فرد 1 تا 2 میلیون تومان برآیند می کنیم.

3- رفت و آمد به کشور محل سفارت

برای ارائه مدارک به محل سفارت شما باید یکی از سفارت های کشور آمریکا واقع در ترکیه، امارات و ایروان مراجعه کنید و به مدت حدودا 10 روز در یکی از این کشورها اقامت داشته باشید که هزینه حدودی شما چیزی نزدیک به 8 تا 10 میلیون تومان خواهد بود.

مسافرت

4- ویزیت پزشک سفارت

پس وارد شدن در سفارت، پزشک این مجموعه شما را ویزیت خواهد کرد که هزینه هر نفر بین 100 تا 200 دلار خواهد بود.

5- مصاحبه در سفارت آمریکا

هر یک از برندگان لاتاری باید در یکی از سفارت های آمریکا در ترکیه، امارت و ایروان اقدام به مصاحبه کنند که هزینه مصاحبه هر یک نفر 330 دلار بصورت نقدی باید پرداخت شود.

مصاحبه لاتاری

6- صدور گرین کارت آمریکا

بعد از عبور موفقیت آمیز از مراحل بالا، شما باید هزینه 220 دلاری را بصورت اینترنتی برای صدور گرینه کارت لاتاری خود واریز کنید.

7- هزینه بلیط آمریکا

برای مسافرت به کشور آمریکا شما می توانید بصورت اینترنتی اقدام به خرید بلیط کنید که در این راستا حداقل مبلغ 15 میلیون تومان می باشد و نسبه کلاس های بالاتر باید هزینه بیشتری نیز بپردازید.

لاتاری چیست؟ ، شرایط و نحوه ثبت نام در لاتاری چگونه است؟

4.825
این مطلب مفید بود ؟241
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ف.ن
وبگردی