کرونای هندی

شیوع کرونای هندی در 4 استان کشور

تاریخ انتشار : 19 تیر 1400کد مطلب : 64767زمان مطالعه : 1 دقیقه
دبیر علمی کمیته کشوری کرونا گفت: راه اندازی تخت های بستری موقت، اقدامی موثر برای کاهش اشغال تخت های بیمارستانی بوده است.

دکتر عاطفه عابدینی دبیر علمی کمیته کشوری کووید 19 با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس جهش یافته دلتا کرونا (هندی) در کشور اظهار کرد:در حال حاضر ویروس جهش یافته دلتا گونه غالب ویروس در کشور است و متاسفانه شیوع این نوع واریانت از جنوب کشور شناسایی شده است.
او ادامه داد:امروزه بیش از 92 کشور دنیا درگیر مبارزه با ویروس جهش یافته دلتا کرونا هستند و این موج بیماری ویروس دلتا کرونا در دنیا نگران کننده شده است. میزان سرایت پذیری و انتقال بیماری این نوع واریانت بیشتر از ویروس کرونای انگلیسی است.

به گزارش فارس: دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با بیان این که در حال حاضر میزان موارد سرپایی و بستری در بیمارستان ها و مراکز درمانی در کشور افزایش پیدا کرده، گفت:شیوع ویروس دلتا کرونا در استان های کرمان، هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچستان شروع شده است.

عابدینی افزود:در مراکز درمانی و بیمارستان ها تخت های بستری موقت را راه اندازی کرده ایم که بیماران پس از ویزیت و دریافت داروهای ضد ویروسی برای استراحت به منزل می روند و این طرح باعث شده تا تخت های کمی اشغال شود.

او گفت:تجربه ای که از پیک های قبلی و به خصوص پیک چهارم کسب کرده ایم باعث شده تا وضعیت کشور بهتر از گذشته باشد.

عابدینی افزود:در حال حاضر هیچ مشکلی در زمینه داروی بیماران کرونایی در کشور وجود ندارد و داروها تحت پوشش بیمه قرار دارند و قسمت عمده هزینه ها را بیمه پرداخت می کنند.

انتهای پیام/م

 

شیوع کرونای هندی در 4 استان کشور

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی