یارانه جدید

یارانه جدید برای خانوارهای معترض، واریز و مسدود شد

تاریخ انتشار : 5 خرداد 1401کد مطلب : 66968زمان مطالعه : 2 دقیقه
آنطور که سازمان هدفمندی یارانه‌ها خبر داده است، مرحله دیگری از یارانه جدید را به حساب خانوارهایی که اعتراض کرده بودند، واریز کرده است.

ایسنا:جریان پرداخت این یارانه از این قرار است که در ماه گذشته، دولت روال پرداخت یارانه نقدی را در قالب طرح اصلاح نظام یارانه‌ای تغییر داد و در ساعت 24 روز 19 اردیبهشت، مبلغی در قالب یارانه جدید به حساب سرپرستان خانوار 72 میلیون نفر واریز کرد. این یارانه برای مرحله 135 و 136 یعنی اردیبهشت و خرداد بود و برای 9 دهک پرداخت شد. هر نفر در سه دهک اول 400 هزار و شش دهک دوم 300 هزار تومان برای هر مرحله دریافت کرد. در این حالت از جمعیت 78 میلیون نفری که تا اردیبهشت امسال یارانه 45 هزار و 500 تومانی دریافت می‌کردند حدود شش میلیون نفر در قالب دهک دهم، حذف شدند. این غربالگری را وزارت رفاه انجام داده بود.

اما به دنبال آن اعتراض زیادی از سوی کسانی که یارانه آنها قطع شده بود، مطرح شد. این افراد می‌توانستند در سامانه‌ای که تعیین شد، درخواست بازبینی را ثبت کنند. طولی نکشید که رئیس‌جمهور دستور رسیدگی فوری به این اعتراض‌ها را صادر کرد و مقرر شد که یارانه اردیبهشت یا همان یارانه مرحله 135، به حساب خانوارهایی که اعتراض خود را ثبت کرده بودند، واریز ولی «غیرقابل برداشت» باشد تا مورد بررسی قرار گیرد. از این جهت در 27 اردیبهشت ماه اولین مرحله واریز برای کسانی که اعتراض کرده بودند، انجام شد.

اکنون سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده است که برای تعداد دیگری از کسانی که تا اردیبهشت امسال یارانه دریافت کرده ولی در یارانه جدید به عنوان دهک پردرآمد کنار گذاشته شده بودند و اعتراض آنها ثبت شده است نیز واریز یارانه اردیبهشت را انجام داده است و مانند قبلی‌ها قابل برداشت نخواهد بود تا وضعیت آنها رسیدگی شده و اگر مشمول دریافت یارانه باشند، امکان برداشت خواهند داشت.

خانوارهایی که نسبت به دهک‌بندی خود و قطع یارانه در اردیبهشت، اعتراض دارند، همچنان می‌توانند با مراجعه به سامانه hemayat.mcls.gov.ir وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به ثبت درخواست بازبینی اقدام کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/م

یارانه جدید برای خانوارهای معترض، واریز و مسدود شد

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : یارانه نقدی
وبگردی