سلامتی کودک
بدن کودک به مرور زمان و طی تکامل رشد او تغییرات بسیاری دارد اما هر تغییری طبیعی نیست و باید با هوشیاری و البته آگاهی هرچه تمام تر مراقبت آنها باشیم.

نشانه های که در کودک باید جدی گرفت؟

بیماری کودک یک تجربه دشوار برای هر والدینی است، اگر بتوانید علائم را در زمان درستی تشخیص دهید، میتوانید از بسیاری مشکلات پیشگیری کرد. بخش مراقبت از کودک و سلامت نمناک تصمیم گرفته است که به شما درباره هفت نشانه مهم ضعف سلامتی در کودکان که نباید نادیده گرفته شود، بگوید.

1. رشد خال از نشانه های مهم ضعف سلامتی در کودک:

اگر یک نقطه یا لکه نامتقارن نامنظم در رنگ یا اندازه ( بیشتر از 6 میلی متر ) بر روی بدن ظاهر شود یا خال موجود شروع به رشد کند، این نشانه این است که کودک شما به پزشک نیاز دارد.

2. ریزش مو از نشانه های ضعف سلامتی در کودک:

ریزش مو، نشان دهنده یک مشکل پنهان در داخل بدن است، دلیل آن احتمالا کمبود ویتامین ها است، برای فهمیدن دلیل واقعی آن لازم است که به یک متخصص اطفال مراجعه کنید.

سلامتی کودک

نشانه های مهم ضعف سلامتی در کودک

3. نوسانات حالت روحی و رفتاری از هشدارهای جدی درباره کودک:

کاهش ناگهانی اشتها، مشکلات خواب یا کاهش فعالیت و حرکت، از دلایل مهمی برای مراجعه به پزشک است.

4. کاهش شنوایی از هشدار های جدی درباره کودک:

اگر یک کودک به درخواست ها و صحبت های شما واکنش نشان نمیدهد و حتی وقتی نام او را صدا میزنید پاسخی نمیدهد، احتمالا مشکل شنوایی دارد و حتما باید با یک پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

شنوایی کودکان

مشکل شنوایی در کودکان

5. افزایش اندازه سر از نشانه های بیماری در کودک:

نرم بودن سر نوزادان کاملا طبیعی است، و به مرور زمان و وقت مناسب سفت خواهد شد، اما چنانچه بخش سلامت نمناک گفته بزرگتر شدن سر نباید نادیده گرفته شود و اگر این اتفاق بیافتد، میتواند نشانه ای از بیماری باشد.

6. تشنگی مدام از نشانه های مشکلات خطرناک در کودک:

درخواست های مکرر و ظاهرا بی دلیل برای نوشیدن ممکن است نشانه ای از برخی از مشکلات جدی باشد، در این موارد باید به پزشک مراجعه کنید.

هشدارهایی درباره کودک

نشانه های مهم ضعف سلامتی در کودکان که نباید نادیده گرفته شود

7. خروپف با صدای بلند:

خروپف آرام نشانه خطرناکی نیست، با این حال خروپف با صدای بلند نشان دهنده برخی از مشکلات تنفسی است، اگر این علائم را نادیده بگیرید بسیار خطرناک است زیرا ممکن است نشانه ای از عفونت باشد.

 

7 تغییر نگران کننده بدن کودک که والدین باید حتما دقت کنند

3.825
این مطلب مفید بود ؟196
برگرفته از بخش سبک زندگی کودک/ح.ب/ن
برچسب : رشد کودک
وبگردی