بیماری های پوستی
رفتن به باشگاه ورزشی بدون درنظر گرفتن مراقبت های لازم برای پوست می تواند منجر به بیماری های پوستی مختلفی در افراد شود .

بیماری های پوستی در اثر عادت های نادرست ورزشی

اگر ورزشکارها هنگام رفتن به باشگاه ها، بهداشت را به اندازه کافی رعایت نکنند به بیماری های پوستی سختی مبتلا می شوند که دلیل اصلی آن پوشیدن لباس های ارزان قیمت و عادات غلط بهداشتی افراد است . در این مطلب مفصلا درباره این موضوع توضیحاتی ارائه کرده ایم پس با ما همراه شوید.

درباره ارتباط ورزش ها و بیماری های پوستی چه می دانید

پوست بدن بسیار حساس است و به راحتی در معرض آسیب های مختلف قرار می گیرد پوست بدن بسیار حساس است و به راحتی در معرض آسیب های مختلف قرار می گیرد. یکی از این آسیب ها ناشی از ورزش است که در این مقاله به عادت های نادرست ورزشی اشاره می کنیم .
رفتن به باشگاه ورزشی بدون درنظر گرفتن مراقبت های لازم برای پوست می تواند منجر به بیماری های پوستی مختلفی در افراد شود . کارشناسان برای جلوگیری از بروز بیماری های پوستی توصیه می کنند افراد به سالن های ورزشی استاندارد مراجعه کنند و قبل از استفاده از وسایل، آن ها را با دستمال ضدعفونی کنند، همراه بردن کفش و زیر انداز ورزشی مناسب، استفاده از لباس های ورزشی استاندارد که بدن به راحتی بتواند تعریق داشته باشد، خودداری ازپوشیدن لباس های ورزشی تَنگ، استحمام، تعویض و شست و شوی لباس ها پس از اتمام ورزش، مرطوب کردن بدن با کِرِم، نوشیدن میزان کافی آب در زمان ورزش و داشتن استراحت پس از هریک ساعت ورزش می تواند مانع از بروز صدمه به پوست و بروز بیماری در این عضو حساس دربدن شود .

بیماری های پوستی

آشنایی با بیماری های پوستی در اثر عادت های نادرست ورزشی

لباس های ورزشی از جنس مواد مصنوعی ساخته می شوند و فرد با پوشیدن آن ها قادر به تعریق نیست به همین دلیل پس ازمدتی فرد احساس گرمای شدید می کند که درصورتی که به این وضعیت بی توجه باشد امکان سکته قلبی وجود دارد .
یک نوع مخمر به نام مالاسیزا Malassezia که مخمری بی ضرر است برروی پوست 90 درصد از بزرگسالان وجود دارد و سبب پوست پوسته شدن پوست یا دگرگون شدن رنگ پوست به قرمز یا صورتی می شود .
از جمله مناطقی که این مخمر رشد می کند می توان قفسه سینه، شکم، گردن، سینه و پشت کمر را نام برد. عامل های مختلفی می توانند سبب رشد این مخمر شوند که محیط گرم و مرطوب و تعریق بیش از حد از جمله آن ها است .
تشدید رشد این مخمر به دلیل پوشیدن لباس های تنگ ورزشی و ورزش در هوای گرم به مدت زیاد می تواند سبب خارش، سوزش و بروز مشکل های سلامتی درافراد شود .

بیماری های پوستی

با بیماری های پوستی در اثر عادت های نادرست ورزشی آشنا شوید

کارشناسان به افرادی که سابقه عفونت پوستی دارند توصیه می کنند پس از اتمام ورزش لباس های خود را در آب با دمای بالا شست و شو دهند و درصورت مشاهده هرنوع قرمزی یا خارش پوستی به متخصص مراجعه کنند .

بدنسازان و آکنه

امروزه بیشتر افراد در باشگاههای ورزشی  برای داشتن اندامی متناسب بیشتر به کار با دستگاه‏های ورزشی روی می‏آورند اما ‏مالش و اصطکاک پشت بدن در اثر تماس با دستگاه های ورزشی ممکن است باعث بروز آکنه یا تشدید آن شود. در افراد مستعد آکنه یا کسانی که پوست چربی دارند، لرزش ناشی از این دستگاه‏ها و عرق، باعث ایجاد تاول های سطحی و جوش نیز می‏شود. نوعی آکنه یا جوش در اثر گرما و سایش در نواحی‏ای مانند شانه‏ها، پشت و سر به وجود می‏‏آید. درواقع ایجاد حرارت و سایش بین پوست و تجهیزات ورزشی مانند راکت تنیس، کفش، پدها، محافظ‏های بدن و... در بروز این عارضه نقش دارند که در نهایت افزوده شدن عرق نیز باعث تبدیل این سایش به تاول می‏شود .

توصیه ای به بدنسازان: هنگام استفاده از تجهیزات ورزشی، نیمکت و... یک حوله تمیز را مانعی برای تماس پوست با آنها قرار دهید. پس از استفاده از تجهیزات مشترک ورزشی هم حتما حوله شخصی و دستانتان را بشویید. برای پیشگیری و درمان آکنه هم بهتر است لباس‏های تمیز نخی بپوشید و بلافاصله بعد از فعالیت ورزشی ناحیه مبتلا را بشویید و از محلول کراتولیتیک روی ضایعه استفاده کنید. نتایج یک مطالعه نشان می‏دهد استفاده از ضدتعریق‏ها روی پاشنه پا قبل از فعالیت ورزشی باعث پیشگیری از ایجاد تاول می‏شود. مصرف پودر بچه و اسپری‏های ضدعرق نیز می‏تواند باعث کاهش رطوبت پا شود. پوشیدن دولایه جوراب نیز از سایش جلوگیری می‏کند .

آکنه و بیماری های پوستی با بدنسازی!

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برگرفته از باشگاه خبر نگاران ، آفتاب / ف
وبگردی