کارگاه مبل تهران

9 کشته و زخمی درپی آتش گرفتن یک کارگاه مبل در تهران

تاریخ انتشار : 25 تیر 1400کد مطلب : 67844زمان مطالعه : 3 دقیقه
وقوع یک آتش سوزی بزرگ و وسیع در یک کارگاه مبل سازی در جنوب تهران منجر به مرگ 5 نفر و مصدومیت 4 نفر دیگر شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران درباره جزئیات حادثه توضیح داد:در پی تماس های مردمی با سامانه 125 آتش نشانی شهرداری تهران در ساعت 20:57 درباره وقوع یک حریق بزرگ در جنوب تهران، 5 ایستگاه آتش نشانی به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل آتش سوزی واقع در بزرگراه آزادگان به سمت غرب، خیابان علی آباد پاکدانه اعزام شدند.

جلال ملکی گفت:با حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که کانون حریق در یک کارگاه تولید صنایع چوب به مساحت حدود 500 متر مربع رخ داده و این کارگاه نیز در یک گاراژ بزرگ که عمده کارگاه های داخل آن مرتبط با چوب بود، قرار داشت و به همین دلیل نیز احتمال سرایت آتش و گسترش آن بسیار بالا بود.

ملکی افزود:در همین راستا آتش نشانان از چند جهت عملیات خود برای اطفای این حریق را که شعله های برخاسته از آن تا شعاع چند صد متری نیز قابل رویت بود، آغاز کردند و یک گروه از آتش نشانان هم برای جستجو و نجات قصد ورود به داخل کارگاه را داشتند که متاسفانه با درِ قفل شده کارگاه آتش گرفته روبرو شده و مجبور شدند تا با دستگاه فرز قفل را ببرند و وارد ساختمان شوند.

 

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به حضور آتش نشانان در داخل کارگاه اظهار کرد:متاسفانه در قسمت یک اتاقک داخل این کارگاه، آتش نشانان با پیکر بی جان 5 مرد که از اتباع کشور افغانستان بودند، روبرو شده و آنان را به بیرون از ساختمان منتقل کردند که پس از بررسی علائم حیاتی مشخص شد که جان خود را از دست داده اند. البته برای تشخیص علت قطعی مرگ، پزشکی قانونی باید اظهار نظر کند اما آن چه در ظاهر مشخص بود، مرگ این افراد در پی دود و حرارت بالا رخ داده بود. در این میان همچنین 4 نفر مصدوم شدند که به بیمارستان انتقال یافتند.

ملکی درباره اقدامات آتش نشانان برای اطفای حریق نیز اظهارکرد:همزمان گروهی دیگر از آتش نشانان نیز عملیات اطفای حریق را انجام داده و در شرایطی که شعله های آتش حتی سقف آجری را نیز تخریب کرده بود، موفق به مهار آتش و سپس اطفای کامل آن شدند.

 

 

وی با بیان این که گروهی از آتش نشانان پس از اطفای حریق به ایستگاه برگشتند، گفت:یک گروه از آتش نشانان نیز برای لکه گیری و ایمن سازی در محل حضور داشتند که آنان نیز پس از ایمن سازی کامل محل دقایقی پیش به ماموریت خود خاتمه داده و محل را به عوامل انتظامی تحویل دادند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران علت وقوع این حادثه را در دست بررسی از سوی کارشناسان این سازمان اعلام کرد و گفت:علت وقوع این حادثه پس از بررسی ابعاد آن اعلام خواهد شد.

دستگیری یک نفر درحین فرار از محل آتش سوزی

به گزارش همشهری:سروان محمد نظری، رییس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری پایتخت نیز در گفت وگو با ایسنا با اشاره به حضور عوامل کلانتری 152 خانی آبادنو در محل حادثه گفت:برای این حادثه پرونده انتظامی تشکیل شده است. اجساد نیز با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شدند.

نظری همچنین از دستگیری یکی از عوامل نگهبانی کارگاه مبل سازی خبر داد و گفت:این فرد که قصد فرار داشت توسط عوامل کلانتری دستگیر و به کلانتری 152 خانی آباد منتقل شده است.

انتهای پیام/م

 

9 کشته و زخمی درپی آتش گرفتن یک کارگاه مبل در تهران

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : آتش سوزی
وبگردی