نوشیدن شیر قبل از خواب
نوشیدن شیر قبل از خواب عادت بسیاری از شماست. اما آیا خوردن شیر قبل از خواب مفید است یا نه و یا اینکه با چه شرایطی باید شیر قبل از خواب مصرف شود را متخصصان پاسخ می دهند.

باید ها ونباید هایی که باید در مورد نوشیدن شیر قبل از خواب بدانید را در ادامه ببینید.

 

نوشیدن شیر قبل از خواب در برخی افراد مشکلاتی همچون دل درد و مشکلات کوارشی ایجاد می کند. دلیل بروز این مشکل و راه حل ان را از زبان متخصص تغذیه می خوانید.

شیر به اندازه ای در معده نمی ماند که فاسد شود. پس نباید نگران فساد آن در دستگاه گوارش تان باشید. در مورد نوشیدن شیر به صورت سرد، گرم یا ولرم هم انتخاب با خودتان است.

 برخی افراد تحمل شیر سرد ندارند و برخی دیگر با نوشیدن شیر گرم و ولرم دچار مشکلات گوارشی مانند نفخ و دل پیچه می شوند. اگر شما با مصرف شیر سرد دچار دل درد یا هرنوع مشکل گوارشی دیگری نمی شوید، اشکالی ندارد که این عادت غذایی را ادامه دهید.موضوع دیگر درباره فاصله زمانی بین نوشیدن شیر و خوابیدن است؛ بهتر است حدود نیم ساعت فاصله بین مصرف شیر تا خواب شبانه در نظر بگیرید تا خواب راحت تری داشته باشید.

 شیر

بهترین زمان نوشیدن شیر

آخرین نکته هم فاصله زمانی مناسب بین خوردن شام با نوشیدن شیر قبل از خواب است. معمولا وعده های اصلی غذایی مانند ناهار و شام، حاوی مواد مغذی مختلفی مانند آهن و روی هستند. از آنجا که بحث تداخل بین جذب عناصر دوظرفیتی در بدن مطرح است و شیر هم منبع خوبی برای دریافت کلسیم محسوب می شود، بهتر است حدود 1 ساعت و نیم بین خوردن شام و نوشیدن شیر قبل از خواب فاصله بیندازید تا تداخلی در جذب آهن، روی و کلسیم رخ ندهد و بتوانید از تمام این ریزمغذی ها بهره کافی ببرید.

نوشیدن شیر قبل از خواب مجاز یا ممنوع!

4.1638
این مطلب مفید بود ؟526112
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز/ن
برچسب : مصرف شیر
وبگردی