نیکی مظفری

خوشتیپ ترین بازیگر از نظر نیکی مظفری

تاریخ انتشار : 8 فروردین 1396کد مطلب : 46708زمان مطالعه : 7 دقیقه
نیکی مظفری دختر مجید مظفری در این گفتگو اعلام کرد خوشتیپ ترین بازیگر زن از نظر او لیلا حاتمی و خوشتیپ ترین بازیگر مرد پدرش است .

مصاحبه با نیکی مظفری

مجید مظفری متاسفانه سالها پیش همسر خود را بر اثر بیماری از دست داده و حالا نیکی دخترش تنها یار، مونس و همدم اوست.

نیکی مظفری یگانه فرزند مجید مظفری، با مجموعه تلویزیونی «بچه ها قصه ها» شروع کرد و دو سال بعد در «ضلع ششم» مسعود فروتن حضور داشت و این طوری بود که وارد حرفه پدرش شد. بعد برای اینکه جدی تر این کار را ادامه بدهد. در پایان دوره راهنمایی به کلاس های زنده یاد حمید سمندریان رفت و مدت دو سال فنون بازیگری را فرا گرفت و بعد از پایان دوره دبیرستان ، معماری را در لندن آموخت.

نیکی مظفری

نیکی مظفری دختر مجید مظفری

سپس در زمینه های مدیریت تولید، جانشینی تهیه کننده، طراحی صحنه ، طراحی گریم و همه مقوله های فیلمسازی کار کرد تا با دانش و توانایی خود این حرفه را ادامه بدهد. او سال گذشته در تئاترهای «شب روی سنگفرش های خیس» و «رویاهای رام نشده» به کارگردانی دو تن از بزرگان تئاتر ، هادی مرزبان و ایوب آقاخانی بازی کرد و با جمعی از بزرگان بازیگری همبازی شد تا به عنوان بازیگری حرفه ای کاملا تثبیت شود. گفت و گوی ما با این بازیگر جوان موفق البته اصلا در این باره نبود؛ فقط زندگی، عید، هفت سین و البته باباجان!

وقتی کلمه عید را می شنوید بیشتر از همه یاد چه چیزی می افتید؟

تغییر و تحول، نوسازی، نو بودن، تمیزی، عیدی، عید دیدنی، عیدی گرفتن و عیدی دادن، دوباره برنامه ریزی کردن، روزها را مرور کردن و ...این حال و هوا در سال های اخیر چقدر فرق کرده؟

به هر حال این حالت ها بر اساس سن و سال در آدم متفاوت است. وقتی که کوچکتر بودیم شوق و ذوق خرید لباس عید را داشتیم. آن موقع شاید در خانه تکانی نقشی نداشتیم اما به هر حال با پدر و مادر و اعضای خانواده در این خانه تکانی همراه بودیم. بعد هیجان زده بودیم از این که می خواهیم برویم دیدن فامیل و دوستان و طبیعتا این هیجان هم به این خاطر بود که می خواهیم عیدی بگیریم.

هرچه هم از چیزهای دیگر بگویید ، مهم ترین هیجان کودکی عیدی گرفتن بود . هنوز هم عیدی گرفتن برایتان دلچسب است؟

خیلی زیاد. عیدی و کادو گرفتن همیشه و در هر سنی برای آدم خوشایند است. بعد که بزرگ و بزرگتر شدیم و الان سال هاست که من خودم خانه تکانی می کنم. چند سال پیش هم مادرم فوت کرد . آن سال خیلی سال سختی بود برای ما. اولین عیدی که قرار بود بدون مادرم بگیریم برای من و پدرم خیلی سخت بود، ولی در کنار هم به همدیگر آرامش دادیم و سعی کردیم این مسئله را بپذیریم، الان چند سال است که من خودم خانه تکانی می کنم و سعی می کنم تا آنجایی که می توانم از کوچکتر از خودم استقبال کنم و به آن ها عیدی بدهم و رفت و آمد عیدمان را به جا بیاوریم.

مادرتان چه سالی فوت کرده بودند؟

سال 84

عیدی و کادو برایتان چقدر با هم فرق می کند؟

خیلی فرق نمی کند، هر دویشان برای هم خوشایند است.

شما در صحبت هایتان از برنامه ریزی استفاده کردید این برنامه ریزی کردن برای سال بعد را از کی داشتید؟

نمی دانم چرا ولی من روزهای آخر اسفند بیش از وقت های دیگر می نشینم و یک سالم را مرور می کنم. سالی که به من گذشته و سالی که پیش روی من است . خودم را قاضی می کنم و می گویم من این برنامه ها را داشتم، چند تایش را انجام دادم، چند تایش را را تلاش کردم که خودم به شخصه به این هدف برسم ، بعد فکر می کنم که در این مقطع یا سال دیگر چه کارهایی باید انجام بدهم و چه قدم هایی باید بردارم. روزهای آخر اسفند باری من خیلی حس و حال عجیبی دارد به این خاطر که همیشه به این موضوعات فکر می کنم و اتفاقات و مراحل این جریانات را مرور می کنم و به سال بعد و هدف ها و برنامه هایم هم فکر می کنم.

در سالی که گذشت مهم ترین اتفاق که در زندگی تان افتاد ، چه بود؟

من اصولا اینجوری نیستم که خودم را در چارچوب یک سال قرار بدهم و اتفاقات خوب و بد را در چارچوب یک سال بررسی کنم. به نظر من همه روزهایمان در امتداد هم می آیند و می گذرند. از سالی که تصمیم گرفتم در عرصه بازیگری فعالیتم را بیشتر کنم و در آن متمرکز شوم، هر سال در حیطه کاری ام خیلی اتفاقات خوبی دارد برایم می افتد. من سال ها کار طراحی صحنه و لباس انجام دادم و الان دانشجوی رشته طراحی صحنه و لباس هستم. برای اولین بار امسال در جشنواره مد و لباس یک کار را تحویل دادم به جشنواره زندگی آنقدر بالا و پایین دارد و آنقدر من سعی می کنم شرایط را بپذیرم که همه چیز به نظر من مثل زندگی است و هیچ کدام از این اتفاقات چیزهایی نیست که آدم بخواهد آن ها را نادیده بگیرد.

پول در زندگی شما چه نقشی دارد؟

آدم نمی تواند بگوید پول جایگاهی ندارد . من به شخصه در کار و زندگی ام تلاش می کنم تا درآمدی داشته باشم و درآمد بیشتر من لازمه اش این است که من تلاش بیشتری داشته باشم. این درآمد باعث می شود که من در رفاه بیشتری باشم و به آن چیزهایی که می خواهم برسم و خوب زندگی کنم.

نام فامیلی شما هم که مظفری است و با پیروز شدن همراه است و به هر قیمتی که هست باید پیروز شوید...

(خنده) بله، مطمئنا همه آدم ها دوست دارند که تلاش شان به سرانجام برسد و به آن هدفی که می خواهند برسند و پیروز شوند و این یک نکته مشترک در همه آدم هاست. ما زندگی می کنیم که از زندگی مان لذت ببریم، یاد بگیریم و پیروز شویم و به هدف مان برسیم، چی بهتر از این؟

به ماه ها و طالع بینی ماه ها چطور؟ این را باور دارید؟

نه خیلی، اما بعضی وقت ها یک سری نکات مشترک بین متولدین یک ماه وجود دارد. مثلا من شهریور به دنیا آمدم و شهریور هم جزو ماه های تابستانی است و من خودم به شدت تابستان را دوست دارم و می بینم دوستان من ، آن هایی که متولد تابستان هستند هم مثل من تابستان را دوست دارند، سرمایی هستند و خیلی نامحسوس خیلی اخلاق و رفتارهای مشترک با من دارند. این ها همه در مقام سرگرمی و گمانه زنی است و من خیلی سعی نمی کنم که بر اساس این تلقیات درباره شخصی تصمیم گیری کنم و او را بشناسم.

اگر بخواهید یکی از سین های هفت سین را انتخاب کنید ، سکه را انتخاب می کنید؟

(خنده) هر کدام از آن ها یک المان جذب است. سکه نماد برکت و روزی است و من مجموعه هفت سین را در کنار هم دوست دارم، بزرگترین عیدی همیشگی من سایه پدر است.

کلمه مجید چه چیزی را به یادتان می آورد؟

باباجان. می دانید که من به پدرم نمی توانم بگویم بابا. می گویم باباجان. از بچگی مادرم مرا عادت داده که به پدرم بگویم باباجان. تمام اطرافیان من هم به پدرم می گویند باباجان. مثلا وقتی به من زنگ می زنند نمی گویند حال پدر چطور است ، می گویند باباجان خوبند؟ بنابراین وقتی که اسم مجید به ذهنم می آید اولین نکته ای که به ذهنم می رسد همین باباجان است.

پارسال از باباجان چی عیدی گرفتید و امسال دوست دارید چی عیدی بگیرید؟

پارسال واقعا یادم نمی آید. دوست دارم همان چیزی که سلیقه خودش است و دوست دارد به من بدهد را به عنوان عیدی بدهد و این برایم خوشایندتر است تا ببینم خودم چه چیزی دوست دارم . اینجوری سورپرایزش هم قشنگ است. جدای از این و مهم تر از این ها مهم ترین و بزرگترین عیدی همیشگی من سایه پدر است. سلامتی و سایه پدر بزرگترین عیدی من است و بابتش خدا را شکر می کنم.

برنامه شما برای سال پیش رو چیست؟

من سعی می کنم در کنار بازیگری به صورت آهسته و پیوسته کار طراحی لباس را پیگیری کنم و برای این بخش از علاقه مندی ام برنامه هایی دارم. این کار می تواند هم منبع درآمدی برایم باشد و هم می توانم برای چیزی که در نظرم هست برنامه ریزی کنم و در آن پیشرفت کنم. این یک لاین مجزاست در کنار بازیگری و امیدوارم که در این لاین هم برایم اتفاقات خوبی بیافتد.

آیا لباس های خودتان و پدرتان را برای شرکت در جشنواره ها، خودتان طراحی می کنید؟

بله ، معمولا برای شرکت همزمان در جایی با هم حرف می زنیم و نظر هم را می پرسیم. در مورد لباس هایی که خودم می پوشم هم اکثرا انتخاب و طراحی خودم هست. ممکن است لباسی که تن من می بینید طراحی و دوخت من نباشد، اما سلیقه من در انتخاب و خرید و ست کردن است. بخش مهم لباس پوشیدن هم همین است.

خوش لباس ترین هنرپیشه ایران به نظر شما چه کسی است؟

به هر حال من با توجه به علاقه مندی و فعالیتم در زمینه طراحی لباس، در لباس هایی که همکارانم می پوشند دقیق ترم. خوشحالم که می بینم همکاران و دوستانم چقدر آگاهانه لباس هایشان را انتخاب می کنند و این خیلی برایم خوشایند است. خیلی وقت ها هم پیش آمده که من همکاران و هنرمندان عزیز را دیده ام که لباس پوشیدن شان خیلی چشمگیرتر بود. خودم به شخصه از سادگی و فرم و استایل خانم لیلا حاتمی خیلی خوشم می آید و همیشه به عنوان یک بانوی ایرانی و یک خانم بازیگر تحسین شان کرده ام.

از آقایان چه کسی خوش تیپ تر است؟ البته به جز مجید مظفری...

پدرم و باز هم پدرم (خنده) در آقایان بازیگر هم هستند کسانی که بسیار هوشمندانه لباس می پوشند و ماشاءالله خوش تیپ هستند، اما شما فکر کنید که مجید مظفری پدرتان باشد و بخواهید اسم کس دیگری را بیاورید. (خنده)

خوشتیپ ترین بازیگر از نظر نیکی مظفری

3.320
این مطلب مفید بود ؟137
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
برچسب : نیکی مظفری
وبگردی