حمام کردن کودکان

کودکان نباید هر روز دوش بگیرند

کد مطلب : 50935زمان مطالعه : 2 دقیقه
وجود بعضی باکتری ها لازم در بدن کودکان باعث بالا رفتن سیستم ایمنی بدنشان میشود که به همین دلیل متخصصان تاکید دارند کودکان نباید بیش از دو الی سه بار در هفته دوش بگیرند.

کودکان را هرگز هر روز حمام نبرید

اکثر والدین ترجیح میدهند کودکانشان را پس از بازی و فعالیت های روزمره به حمام ببرند و به اصطلاح خستگی را از بدنشان دور کنند تا کودک به راحتی بتوانند در رختخواب استراحت کند. اما دریغ از آنکه باکتری های موجود در بدن این کودکان بسیار مفید و با ارزش می باشند.

متخصصان پوست دانشگاه واشنگتن می گویند، کودکان نباید هر روز دوش بگیرند.

به گفته محققان بر اساس سن و میزان فعالیت کودکان، تنها دو الی سه بار در هفته نیاز به حمام آنها وجود دارد. در بدن کودکان وجود بعضی باکتری ها تا سن مشخصی لازم تلقی می شود، چرا که بدن بتواند با باکتری های دیگر مقابله کرده و سیستم ایمنی قوی تری در خود بسازد.

کودکان

حمام کردن کودکان

راهکارهایی برای حمام کودکان

متخصصان پوست چندین راهکار را برای حمام کودکان ارائه داده اند که عبارت است از:

1. اگر کودک شش الی 11 ساله هستند، دو الی سه بار در هفته حمام و تنها یک بار شامپو زدن در هفته برای مو و بدنشان لازم است.

2. در صورتی که کودکان به طور واضح پس از گل بازی و یا شنا در دریاچه کثیف شده باشند و یا بوی تند عرقشان بیاید، می توان تعداد دفعات حمام در هفته را افزایش داد.

3. اگر کودکان در ابتدای سن بلوغ قرار دارند، بهتر است که هر روز دوش بگیرند تا از چربی های بدنشان خلاص شوند. پس از سن 12 سالگی، کودکانی که موهای خشک یا فرفری دارند می توانند موهایشان را هر هفت الی 10 روز شامپو کنند.

4. بهتر است برای کودکان از نرم کننده های مو استفاده نشود، اما در صورت نیاز تنها باید آن را در انتهای موها استفاده کرد، نه در کف سر.

هرچند به گفته محققان همه کودکان مانند هم نیستند و هر روش و یا تعداد دفعات هر کودک متفاوت از دیگری است، اما این توصیه ها جنبه عمومی دارد. البته متخصصان خاطرنشان کردند کودکانی که اگزما دارند باید از توصیه های پزشک خود در رابطه با حمام پیروی کنند.

کودکان نباید هر روز دوش بگیرند

3.18
این مطلب مفید بود ؟53
برگرفته از ایسنا-/ ر
وبگردی