مراقبت از چشم
توصیه های متعدد زیادی به منظور محافظت از چشم برای جلوگیری از هر گونه آسیب یا بیماری به ما میشود. در ادامه با راههای ساده و طبیعی برای مراقبت از چشم آشنا خواهید شد.

نکاتی برای بهبود بینایی چشم به 20/20

مراقبت از چشم در برابر بیماری ها و افزایش بینایی به سلامت چشم کمک شایانی میکند . استفاده از تغذیه نامناسب و گرفتن رژیم های سخت غذایی آسیب زیادی به چشم وارد می کند . در این مطلب راهنمایی های علمی برای کاهش خطر بیماری های چشمی و افزایش بینایی بیان شده است . با ما همراه شوید.

توصیه های متعدد زیادی در اطراف ما به منظور محافظت از چشم برای جلوگیری از هر گونه آسیب یا بیماری است. این راهنمایی معمولا طوری است که هر شخصی میتواند ان را انجام دهد.به شما بینش و درک روشنی میدهد، دکتر Susheel Deshmukh، مشاورآب سیاه و آب مروارید بیمارستان Bhojraj Chanrai راهنمایی برای کمک به کاهش احتمالی هر گونه خطر مربوط به چشم و در نتیجه، افزایش بینایی را بیانکرده است که میخوانیم.

راهنمایی مراقبت از چشم

1-استروئیدها می تواند باعث آب مروارید شود، به خصوص اگر برای مدت طولانی تری استفاده شود، می توانند باعث ایجاد یک نوع خلفی از آب مروارید می شود. مانع از سوخت و ساز عدسی چشم و درنهایت مبتلا به آب مروارید می شود

2-نگاه مستقیم به خورشید به چشم آسیب میرساند. هر ارتباط چشمی مستقیم با نور خورشید شبکیه چشم را آزار داده ، منجر به از دست دادن بینایی غیر قابل برگشت، به نام رتینوپاتی خورشیدی می شود. علاوه بر این، اشعه UV نیز به اختلالات مانند دژنراسیون mascular و dystrophies قرنیه منجر می شود.

 
مراقبت از چشم
 

آیا می دانید برای کاهش بیماریهای چشمی چه باید کرد؟

3-بلند کردن وسایل سنگین / ورزش های سنگین می تواند برای سلامتی خطرناک باشد. بلند کردن وزن / ورزش های سنگین می تواند به تجمع وریدی خون منجرشود.

4-رژیم غذایی کاهش وزن سالم نیست. رژیم های سخت غذایی یا دکتر اتکینز رژیم غذایی (رژیم غذایی کربوهیدرات صفر) می تواند سوخت و ساز بدن شما را مختل سازد، و باعث سوخت و ساز کتو اسیدوز، و می تواند پیامدهای چند سیستمیک داشته باشد. در چشم ها، کتو–اسیدوز می تواند باعث رتینوپاتی منفی شود. از این رو، نیاز به با یک مشاوره پزشکی مناسب لازم است.

مواد غذایی مفید برای چشم

اسفناج:این گیاه نه تنها غنی از ویتامین های C،B،A و E و مواد معدنی و روی است بلکه غنی از لوتئین و زیزانتین نیز هست. مصرف روزانه اسفناج، می تواند مانع بروز اختلال هایی مانند آب مروارید و تباهی لکه زرد شود .اسفناج، برای سلامت قرنیه چشم نیز مفید است.

هویج و بتاکاروتن:در این گیاه به ویتامین A تبدیل می شود. این ویتامین سلامت کلی چشم را بهبود می کند.

کلم بروکلی: همانند اسفناج، حاوی ویتامین B، لوتئین و زیزانتین است. این ماده مغذی نه تنها باعث تقویت بینایی می شود بلکه از چشم ها حفاظت می کند.

مراقبت از چشم

 مواد غذایی سالم یکی از راههای تقویت چشم است

ماهی: ماهی همانند سالمون، تن و ساردین سرشار از اسید چرب امگا3 است که مانند آنتی اکسیدان عمل می کند و چشم ها را در برابر آسیب رادیکال آزاد در بدن محافظت می کند. چربی ماهی مانع خشکی چشم بر اثر استفاده از لنز می  شود.

آواکادو:این گیاه غنی از لوتئین و بتاکاروتن است. علاوه بر آن سرشار از ویتامین C،B و E است. لوتئین نوعی فیتوکمیکال است که حساسیت چشم را در برابر نور کاهش می دهد.

میوه های توتی: این میوه ها سرشار از ترکیبی به نام «رفودوپسین» است که بازسازی دوباره سلول ها را سرعت می بخشد. ماده مغذی در توت های سیاه و زغال اخته رگ های خونی را تقویت می کند و گردش خون در تمامی بدن از جمله چشم ها را بهبود می بخشد.این بهبود در گردش خون، ورم و ناراحتی چشم را کم می کند و کیفیت بینایی را افزایش می دهد.

مغز میوه:همانند ماهی، مغز میوه نیز حاوی اسید چرب امگا 3 است که برای بینایی مفید است.

شکلات کاکائویی:شکلات تلخ غنی از فلاوانوئید و نوعی آنتی اکسیدان است که برای قرنیه و شبکیه چشم مفید است. کافی است به میزان مناسب شکلات تلخ مصرف کنید.

تخم مرغ:تخم مرغ سرشار از پروتئین است. اگر می خواهید روند بازسازی مجدد سلولی در چشم با سرعت مناسب انجام شود، لازم است پروتئین با کیفیت مصرف کنید. در این مورد، زرده تخم مرغ بسیار مفید است.

مراقبت از چشم با تغذیه مناسب

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از دکتر سلام / خراسان / ف
برچسب : مشکلات چشم
وبگردی