کودکان
کودکانی که روزانه بیشتر از 3ساعت تلوزیون تماشا می کنند ار عواطف بیشتری برخوردارند و به مرور این احساسات در آن ها بیشتر و بیشتر می شود.

حقایقی در مورد کودکان

از بزرگترین اتفاقاتی که می توانند در زندگی هر شخصی رخ دهند، می توان به متولد شدن نوزادی اشاره نمود که به مدت 9 ماه در رحم مادر تغذیه می کند و پرورش می یابد و بعد از به دنیا آمدن می تواند با عطر و بی خاص خودش تغییرات بزرگی را در زندگی والدین خود ایجاد نماید و آنها را متحول سازد تا بتوانند در آموزش هر چه بهتر نوزاد خود، عادات و رفتارهای نامناسبشان را از خود دور سازند.

با این حال والدین می بایست از کودکان به بهترین شیوه ممکن نگهداری نمایند چرا که کودکان به دلیل وارد شدن به دنیای جدید خود، بسیار کنجکاو هستند و علاقه ای به تست و بررسی تمام اشیایی که در اطرافشان هست، دارند.

از این رو والدین مسئولیت بسیار زیادی در مقابل نوازد خود می بایست ایفا نمایند تا در رشد و پرورش یافتن نوزاد خود موثر واقع شوند. اما در دنیای کودکان حقایق مختلفی وجود دارد که شاید با تعدادی از آنها آشنا باشید و تعداد زیادی از آنها هنوز برای ما آشنا نیستند. به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک شما را با حقایقی جالب در مورد کودکان آشنا سازیم. همراه ما باشید.

سن رشد مغز انسان

از دنیای کودکان چه می دانید؟

حقایقی در مورد کودکان و نحوه رشد آن ها

1- مسابقه در رشد!

کودکان بعد از به دنیا آمدن و وارد شدن به دنیای جدید خود، بصورت دراماتیکی ذهن آنها از بدو تولد تا 5 سالگی به بیشترین میزان ممکن پیشرفت می کند و بنابر کنجکاو بیش از حدشان سعی بر این دارند تا بتوانند هر چه سریع تر پرورش و رشد کنند که در این زمان 5 ساله می توانند به خوبی آموزش های کافی را دریافت نمایند.

جالب است بدانید که مغز کودکان چیزی شبیه به یک اسفنج است و می توانید تا بیشترین میزان ممکن در آن اطلاعات را ذخیره کرد!

2- دنیای سیاه و سفید کودکان بعد از تولد!

شاید به این مورد تا به حال هیچ یک از ما توجه نکرده ایم که آیا دید نوزاد تازه متولد شده همانند یک انسان بالغ می باشد؟! رنگ دید کودکان در بدو تولد سیاه و سفید است و به مرور زمان در چند ماه بعد از تولد رنگ های مختلف در چشم آن ایجاد می شود و می تواند دنیای اطراف خود را به صورت کاملا رنگین مشاهده نماید.

3- زمان کاهش یافتن رشد مغز؟؟!

ابعاد مغز نوزاد تا حدودا 8 سالگی به سایز فیزیکی مورد قبول می رسد که تا بیست سالگی رشد می کند و از فعالیت نمی ایستد و رشد مغز در سن 20 سال به مرور کاهش پیدا می کند.

حس بویایی جنین

سن رشد مغز در کودکان

4- تفاوت کودکانی که روزانه بیش از 3 ساعت تلویزیون می بینند با سایر کودکان چیست؟!

شاید یکی از مهم ترین سوالات هر پدر و مادری نسبت به کودکشان، سوال بالا باشد. از این رو یک مطالعه اخیرا اثبات کرد که کودکانی که روزانه بیشتر از 3 ساعت به تماشای تلویزیون می نشینند، از عاطفه و احساسات بیشتری برخوردار خواهند بود و این میزان احساسات پس از 7 سالگی گسترش پیدا می کند.

5- علت گریه کودکان چیست؟!

یکی از دغدغه هایی که ممکن است هر پدر و مادری آنرا در زندگی جدیدشان با نوزاد تازه متولد شده شان داشته باشند، گریه های مداوم نوزاد آنها باشد. با این وجود جالب است مطلع شوید که کودکان تنها برای جلب توجه دیگران به خود، گریه می کنند!

6- آمار سوختن دست کودکان!

همان گونه که می دانید کودکان بسیار کنجکاو هستند و به همین دلیل سعی بر تست کردن هر چیزی دارند و طبق تحقیقاتی که اخیرا انجام شد، گفته شد که کودکان زیر 6 سال در خطر سوختن دست خود بر اثر اشیاء گرم می باشند.

7- تعداد کودکان رامسس دوم مصر باستان؟!

رامسس دوم که یکی از پادشاهان مصر باستان بود، با عنوان قدرتمند ترین و نیرومندترین فرعون تاریخ شناخته شده است. اما طی تحقیقاتی که انجام شد، اعلام گردید که وی چیزی بیش از 160 فرزند داشت!

صدای کودکان

کودکان و دنیای عجیب آن ها

8- تعداد سوالاتی که کودکان ممکن است در روز بپرسند؟!

همان گونه که مطلع هستید و قطعا مشاهده نموده اید، کودکان به دلیل عدم آشنایی با دنیای اطرافشان روزانه تعداد زیادی سوال می پرسند. از این رو اخیرا تعداد میانگین سوالات روزمره یک کودک 4 ساله، 437 سوال در طی روز اعلام شد که در نوع خود بسیار زیاد است!!

9- تفاوت صدای کودک 3 ساله با افراد بالغ؟!

طی تحقیقاتی که اخیرا انجام شد، اعلام گردید که صدای یک کودک 3 ساله بسیار بلند تر از صدای گفتگو 200 فرد بالغ در رستوران می باشد!!

10- جنین می تواند در رحم مادر نفس بکشد!

در حالیکه درون رحم از مایعات تشکیل شده است، جنین درون رحم به مدت 28 هفته درون رحم نفس می کشد و ریه هایشان اکسیژنی دریافت نمی کنند و تنها رشد می کنند و بعد از تولد جنین، ریه هایش شروع به فعالیت می کنند و می تواند نفس بکشد.

11- جنین می تواند بوهای متفاوت را حس کند!

آیا می دانستید که جنین موجود در رحم می تواند بوهایی که شما حس می کنید را از درون رحم بو کند؟! علت اصلی این مایع آمنیوتیکی است که جنین درون آن جای گرفته است و به مرور زمان این قوه ی چشایی وی تقویت خواهد یافت.

حس بویایی جنین

کودکان قبل از تولد

12- انسان ها چیزی را تا 3 سالگی به خاطر نمی آورند!!

شاید شما برای تفریح و سرگرم شدن نوزاد تازه متولد شده خود ساعت های طولانی آنرا به پارک و نقاط گردشگری ببرید، اما متاسفانه لازم به ذکر است که کودک شما هیچ خاطره ای را قبل از سن 3 سالگی نمی تواند بخاطر بیاورد.

هر آنچه باید از دنیای کودکان بدانید

4.542
این مطلب مفید بود ؟384
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ف.ن / آ
وبگردی