یانگوم
یانگوم محبوب سریال جواهری در قصر با یک سریال جدید به تلویزیون باز میگردد.سریال کره ای سایمدانگ با بازی لی یونگ ئه قرار است نوروز امسال روی آنتن برود.

بازگشت یانگوم با سریالی در حال و هوای شهرزاد

لی یونگ ئه بازیگر جوان کره را همه ما با نام یانگوم در سریال جواهری در قصر میشناسیم. لی یونگ آئه با بازی در سریال پرطرفدار جواهری در قصر در کشور ما به محبوبیت رسید و بعد از اقدام بشر دوستانه اش در کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه بر این محبوبیت افزود.

پخش سریال جدید یانگوم در نوروز 97

یانگوم محبوب سریال جواهری در قصر با یک سریال جدید به تلویزیون باز میگردد. سریال کره ای «سایمدانگ» با بازی لی یونگ ئه، بازیگر نقش یانگوم در سریال جواهری در قصر، قرار است به احتمال زیاد سریال نوروزی شبکه تماشا باشد. اطلاعات دست اول را درباره این سریال بخوانید.


 یانگوم

لی یونگ ئه بازیگر نقش یانگوم در سریال جواهری در قصر

10 سال از پخش سریال «جواهری در قصر» و اوج محبوبیت یانگوم میان ایرانی ها می گذرد اما هنوز از اهمیت این سریال میان مردم چیزی کم نشده است. حالا هم که چند وقتی است مجددا اسم «لی یونگ ئه»، بازیگر نقش یانگوم سر زبان ها افتاده. یونگ ئه همین چند هفته گذشته 56 هزار دلار به زلزله زدگان غرب ایران کمک کرد و وزیر بهداشت هم در دیداری که با او داشت، از زحماتش قدردانی کرد.
 
این خبر موج جدیدی در جامعه به راه انداخت و باعث شد عکس های این بازیگر بعد از 10 سال مجددا میان ایرانیان دست به دست بچرخد. حالا در این شرایط، تلویزیون برای پخش سریال جدید لی یونگ ئه با نام «سایمدانگ» وارد مذاکره شده و احتمالا این سریال عید نوروز از شبکه تماشا روی آنتن می رود. اولین اطلاعات را درباره این سریال بخوانید.

بازگشت یانگوم بعد از 14 سال

لی یونگ ئه یا همان بازیگر نقش یانگوم خودمان بعد از اینکه سال 2003 نقش بسیار سخت و طولانی را در جواهری در قصر بازی کرد تا مدت ها بازیگری را کنار گذاشت. او تا سال 2017 یعنی حدود 14 سال در هیچ فیلم و سریالی بازی نکرد و تصمیم گرفت با همان نقش مهم در ذهن ها باقی بماند. این بازیگر 46 ساله کره ای، حالا بعد از این همه سال به دنیای بازیگری برگشته و در سریال 30 قسمتی «سایمدانگ» به کارگردانی Yoon Sang Ho بازی کرده. درواقع سریال «سایمدانگ» بازگشت مجدد او به دنیای بازیگری است که همین امسال از شبکه SBS کره جنوبی پخش شده.

استقبال در کشورهای مختلف

«سایمدانگ» در همین مدت کوتاه توسط کشورهای مختلف دنیا خریداری شده و گویا فروش خوبی هم داشته. شرکت نت فلیکس حق رایت سریال را برای پخش جهانی ساعتی 20 هزار دلار خریداری کرده. یک شرکت ژاپنی برای توزیع سریال در کشورش ساعتی 90 هزار دلار حق رایت آن را خریده. در هنگ کنگ و چین هم رایت این اثر ساعتی 267 هزار دلار فروخته شده. جالب اینجاست که با وجود استقبال بی نظیر مردم کشورهایی همچون ژاپن، چین، سنگاپور و مالزی از این سریال آن طور که باید در کره جنوبی موفق نبوده.
 
یانگوم

لی یونگ ئه بازیگر نقش یانگوم در سریال جواهری در قصر

سریال نوروزی شبکه تماشا

آن طور که شنیده می شود، تلویزیون تعاملی تیوا که دارای مجوز از صدا و سیماست، چند وقت پیش، رایت این سریال را خریده و الان هم مشغول کار ترجمه و دوبله آن است. این سریال قرار است بعد از آماده سازی ابتدا به صورت آنلاین و بعد به صورت دی وی دی توزیع شود و بلافاصله بعد از آن شبکه تماشا یا نمایش هم سریال را روی آنتن ببرند. البته هنوز زمان پخش دقیق سریال از تلویزیون مشخص نیست اما گویا قرار است پخش اینترنتی و دی وی دی های آن زمستان همین امسال انجام شود و بعد شبکه تماشا آن را به عنوان سریال نوروزی روی آنتن ببرد.

ادامه همکاری با دوبلورهای یانگوم

اگر از علاقه مندان سرسخت سریال «جواهری در قصر» بوده اید و دل تان می خواهد صدای یانگوم را همان طور که به خاطر داشته اید بشنوید اصلا نگران نباشید سریال «سایمدانگ» به مدیریت دوبلاژ زهره شکوفنده در حال دوبله است. شکوفنده مدیر دوبلاژ «جواهری در قصر» هم بود و تقریبا سعی کرده از همان دوبلورها برای این سریال جدید استفاده کند. آن طور که شنیده ایم، مینو غزنوی یا همان دوبلور معروف یانگوم هم صداپیشه نقش سایمدانگ است.

دعوت از یانگوم برای رونمایی

همزمان با دیدار وزیر بهداشت با لی یونگ ئه، تلویزیون تعاملی دعوتنامه ای برای این بازیگر فرستاده و او را برای رونمایی از اولین قسمت سریال «سایمدانگ» به ایران دعوت کرده. این ای پی تی وی قصد داشته همزمان با نمایش قسمت اول سریال میزان این بازیگر باشد اما از آن جایی که لی یونگ ئه سفیر افتخاری المپیک زمستانی است امکان پذیرش این دعوت را ندارد. تلویزیون اینترنتی ... قصد دارد این سریال را تا بهمن ماه به بازار بفرستد و طبیعتا امکان سفر یونگ ئه در آن زمان به ایران وجود ندارد.
 
او عذرخواهی کرده و گفته دوست داشتم به ایران بیایم و مردم ایران را دوست دارم اما در این زمان سفر برایم مقدور نیست. او در همان مراسم دیدار با وزیر بهداشت ما، ابراز امیدواری کرده که پخش این سریال در ایران مورد استقبال مردم قرار گیرد. البته کماکان تلاش برای دعوت از او در فصلی دیگر ادامه دارد و احتمالا اگر این بار دعوت را بپذیرد و به ایران بیاید به خاطر پخش این سریال از تلویزیون قطعا از او برای حضور در این رسانه هم دعوت می کنند.

داستان سایمدانگ در دو زمان

سایمدانگ یک شخصیت تاریخی معروف در کره است و حتی عکسش هم روی اسکناس های 50 هزار ون کره جنوبی چاپ شده. داستان سریال سایمدانگ در دو دوره زمانی مختلف روایت می شود؛ بخشی از آن متعلق به زمان کنونی است و بخشی هم در دوره زمانی بسیار دور مثلا 500 سال پیش می گذرد. ماجرا از جایی شروع می شود که شخصیت اصلی با بازی یونگ ئه به عنوان دانشجوی دکترا در دوره معاصر مشغول مطالعه روی یک تابلوی نقاشی است ولی با مشکلات زیادی در روند تحصیلات و همینطور زندگی شخصی اش مواجه می شود، همزمان داستان به 500 سال قبل یعنی دوره ای که شخصیت سایمدانگ و همان نقاشی که او روی تابلوهایش تحقیق می کند بر می گردد. از اینجا به بعد یانگوم را در نقش شخصیت تاریخی سایمدانگ می بینیم.
 
یانگوم

لی یونگ ئه بازیگر نقش یانگوم در سریال جواهری در قصر

شهرزاد کره ای

آن طور که شنیده ایم داستان تاریخی «سایمدانگ» یک جورهایی شبیه همین سریال «شهرزاد» خودمان است. ماجرا از جایی شروع می شود که دختر و پسری به هم علاقه مند می شوند و تصمیم به ازدواج می گیرند اما به خاطر برخی مسائل، بین شان جدایی می افتد. آنها 20 سال بعد از قراری که با هم بسته اند، همدیگر را ملاقات می کنند. دختر حالا دیگر ازدواج کرده و صاحب چند فرزند است اما مرد عاشق هیچ وقت با هیچ دختر دیگری عهد ازدواج نبسته است. دختر نیز وضع زندگی مناسبی ندارد و همسرش زندگی خوبی برای او و بچه هایش فراهم نکرده و حتی به او خیانت می کند.

سایمدانگ به رغم این که می تواند طلاق بگیرد و با خواستگار اولش زندگی خوبی را شروع کند ولی با فداکاری خودش را وقف سر و سامان دادن بچه هایش می کند و ماندن در کنار خانواده اش را ترجیح می دهد. او با سختکوشی مثال زدنی در دوره ای که زن ها حق کار کردن نداشته اند به تنهایی مخارج زندگی را تامین می کند. سایمدانگ در جامعه 500 سال پیش به تنهایی جور خانواده اش را می کشد و...

پیش بینی استقبال از سریال


استقبال بی نظیر مخاطبان از سریال «جواهری در قصر» و بعد از آن «افسانه جومونگ» نشان داده که سریال های کره ای به طور کلی میان مخاطبان ایرانی جایگاه خوبی دارند. درست است که بعد از این دو سریال، هیچ وقت سریال کره ای دیگری نتوانسته است تا این حد مورد توجه قرار بگیرد اما به نظر می رسد «سایمدانگ» هم به خاطر قصه عاشقانه و جذابی که دارد و هم به خاطر حضور بازیگر نقش یانگوم، زمان پخشش با استقبال عجیبی رو به رو شود.
مروری کوتاه بر زندگینامه یانگوم
 یانگوم

لی یونگ ئه بازیگر نقش یانگوم در سریال جواهری در قصر

لی یانگ ئه یکی از معروفترین بازیگران زن کره ای است که با بازی خود در نقش یانگوم در سریال تاریخی جواهری در قصر در سراسر دنیا به ویژه کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا و خاورمیانه و به ویژه ایران محبوبیت و شهرت بسیاری کسب کرده است. محبوبیت وی در بین کشورهای آسیای شرقی زمانی رشد یافت که او در نقش یانگوم در سریال جواهری در قصر ایفای نقش کرد. از آن به بعد، لی یانگ ئه دعوتنامه های بسیاری برای سفر از سوی کشورهایی نظیر هنگ کنگ، چین، ژاپن، سنگاپور و تایوان دریافت کرد.
لی یانگ آئه بازیگر مشهور سریال های کره ای که در ایران با نام یانگوم شناخته می شود 50 هزار دلار به زلزله زدگان کرمانشاه کمک کرد.

بازگشت یانگوم به تلویزیون ایران با یک سریال نوروزی!

4.451
این مطلب مفید بود ؟456
برگرفته از روزنامه هفت صبح _ آکا ایران / م.ف
وبگردی