واکسن آنفولانزا

ورود دو میلیون دوز واکسن آنفولانزا در هفته آینده

تاریخ انتشار : 24 شهریور 1399کد مطلب : 45791زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس جمعیت هلال احمر از ورود دو میلیون دوز واکسن آنفولانزا توسط جمعیت هلال احمر در هفته آینده خبر داد.
باشگاه خبرنگاران:کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر در گفت وگوی تلویزیونی عصر دیروز (دوشنبه 23 شهریور ماه) با اشاره به اینکه وزارت بهداشت واردات 16 میلیون دوز واکسن آنفولانزا را در دستور کار داده است، اظهار کرد:از این مقدار 2 میلیون دوز تا دوشنبه هفته آینده توسط جمعیت هلال احمر وارد کشور می شود و با دستور وزارت بهداشت در داروخانه ها توزیع می شود.

او در ادامه بیان کرد:در حال حاضر 150 هزار دوز واکسن آنفولانزا در اختیار جمعیت هلال احمر است که منتظر مجوز از سوی وزارت بهداشت برای توزیع در داروخانه ها از اول مهرماه است.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به طرح نذر آب 3 بیان کرد:در این طرح 3 هزار داوطلب هلال احمر شبانه روز در حال فعالیت هستند.

همتی گفت:تا به امروز 10 میلیارد تومان کمک مردمی در نذر آب 3 جمع آوری شده است.

او عنوان کرد:در 2 سال گذشته بیشتر هزینه ها توسط دولت و جمعیت هلال احمر تامین می شد، اما امسال بیشتر هزینه ها توسط خیرین تامین شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد:از سال 94 راه اندازی خانه های هلال در جمعیت هلال احمر آغاز شد، اما امسال به شکل ویژه ای به آن توجه می شود.

او با بیان اینکه پنجشنبه هفته جاری 1400خانه هلال افتتاح خواهد شد، گفت:دپوی امکانات و تجهیزات در محیط های روستایی و آموزش افراد محلی می تواند در کاهش آسیب ها در هنگام بلایا موثر باشد.

همتی تصریح کرد:با دستور رئیس جمهور از محل تبصره ای بودجه مبلغ 250میلیارد تومان برای شارژ انبار ها در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفت که این مبلغ 20درصد از کل نیاز جمعیت هلال احمر را در این موضوع مرتفع می کند.

او ادامه داد:قول مساعدی از سوی دکتر نوبخت برای پرداخت 50درصد مبلغ مورد نیاز برای شارژ انبار ها در ماه های مهر و آبان داده شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت:با اختصاص این بودجه و توزیع اقلام در انبار های امدادی سراسر کشور با توجه به نیازسنجی می توان گفت آمادگی جمعیت هلال احمر درباره شارژ و موجودی انبار ها بالاتر از 50 درصد است.

همتی تصریح کرد:بیشتر خدماتی که جمعیت هلال احمر ارائه می دهد بر عهده 650 هزار نجاتگر، جوان و داوطلب پای کار است.

او افزود:برنامه های خوبی برای ماندگاری و ترغیب این افراد داریم و در این موضوع نیازمند کمک دولت هستیم.

رئیس جمعیت هلال احمر عنوان کرد:اگر 24ساعته از این افراد قدردانی کنیم کم است چرا که این نیرو های فعال، جانانه و بدون چشمداشت فعالیت می کنند.

انتهای پیام/م

 

ورود دو میلیون دوز واکسن آنفولانزا در هفته آینده

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی