ویروس آنفولانزا

شناسایی نوعی ویروس آنفلوآنزا در چین

تاریخ انتشار : 10 تیر 1399کد مطلب : 48660زمان مطالعه : 1 دقیقه
محققان در چین نوعی ویروس آنفلوآنزا را شناسایی کردند که از پتانسیل همه گیری برخوردار است.

ایسنا:محققان در چین گونه جدیدی از ویروس آنفلوآنزا را کشف کردند که از پتانسیل لازم برای تبدیل شدن به یک همه گیری برخوردار است. این ویروس به تازگی در میان خوک ها مشاهده شده اما امکان سرایت آن به انسان نیز وجود دارد.

محققان چینی اظهار کردند:این نگرانی وجود دارد که ویروس دچار جهش ژنتیکی شده که در نتیجه شرایطی فراهم شود تا بتواند به آسانی از فردی به فرد دیگر منتقل شود و زمینه همه گیری جهانی را فراهم کند.

این ویروس در حال حاضر تهدید بزرگی به حساب نمی آید اما به گفته محققان این ویروس از تمامی ویژگی های لازم برای ایجاد آلودگی در میان انسان ها برخوردار و لازم است تا به درستی تحت کنترل قرار گیرد همچنین از آنجایی که این ویروس جدید است ممکن است افراد در برابر آن مصونیت نداشته باشند.

آخرین همه گیری بیماری آنفلوآنزا که جهان با آن مواجه شد به سال 2009 باز می گردد که نوع جدیدی از آنفلوآنزای خوکی در مکزیک آغاز شد اما کمی بعد معلوم شد که این ویروس بسیار خطرناک نیست چرا که افراد بزرگسال در برابر آن نوعی ایمنی از خود نشان دادند که می توانست ناشی از شباهت آن با دیگر ویروس های آنفلوآنزا باشد که پیش از این شایع شده بود.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، به گفته محققان چینی این ویروس جدید شباهت هایی به ویروس آنفلوآنزای خوکی سال 2009 دارد اما کمی تغییرات جدید در ساختار ژنتیکی آن دیده می شود.

انتهای پیام/م

شناسایی نوعی ویروس آنفلوآنزا در چین

45
این مطلب مفید بود ؟41
وبگردی