واکسن آنفولانزا

توزیع واکسن آنفلوانزا در مطب ها از امروز

تاریخ انتشار : 16 مهر 1399کد مطلب : 57412زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی ایران، از آغاز توزیع واکسن آنفلوانزا در مطب ها خبر داد.

مهر:علی تاجرنیا، گفت:یکی از دغدغه های سازمان نظام پزشکی در بحث دریافت آنفلوانزا، کسانی هستندکه در صف اول مواجهه با بیماری قرار دارند که در وهله اول مصونیت پیدا کنند و خوشبختانه وزارت بهداشت، پرسنل و پزشکان را در بیمارستان های دولتی و خصوصی در سراسر کشور حمایت کرد و در نتیجه جهت گیری سازمان نظام پزشکی حمایت از بخشی از اعضای جامعه پزشکی هستند که مطب دارند.

وی افزود:اتفاقاً مطلب داران در صف اول و خط مقدم مواجهه با بیماران هستند و خوشبختانه با پیگیری ها و تلاش هایی که صورت گرفت به میزان 100 هزار دوز واکسن آنفلوانزای چهار ظرفیتی در اختیار سازمان نظام پزشکی قرار گرفت.

تاجرنیا گفت:اگرچه حدود 300 هزار عضو جامعه پزشکی در سراسر کشور داریم اما با توجه به مشغولیت بخش عمده ای از آنها در بخش های مختلف تحت پوشش وزارت بهداشت فکر می کنیم که اگر این میزان به شکل درستی توزیع شود، پاسخگوی نیاز افرادی که در مطب ها مشغول ارائه خدمت هستند را بدهد.

وی با اشاره به انجام توزیع واکسن ها در سراسر کشور و در تمام 206 شهر دارای نظام پزشکی، ادامه داد:مرحله اول توزیع در سطح کشور انجام شده و ظرف امروز و فردا توزیع واکسن ها در بین اعضای جامعه پزشکی شروع خواهد شد.

تاجرنیا افزود:برای دریافت واکسن، پزشکان و دندانپزشکان که در مطب یا دفاتر کار مشغول خدمت هستند باید با نظام پزشکی شهرستان مربوطه تماس بگیرند و شیوه دریافت را مطلع شوند. طبیعتاً با توجه به اینکه واکسن باید در شرایط زنجیره سرد نگهداری شود و بلافاصله بعد از دریافت تزریق شود، برخی از نظام پزشکی ها با داروخانه ها یا مراکز بهداشتی هماهنگی انجام داده اند که همکاران باید به آنها مراجعه کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی ایران، در خصوص توزیع واکسن آنفلوانزا برای پزشکان شهر تهران، گفت:در تهران با توجه به تعدد افرادی که باید واکسن را دریافت کنند از امروز و ظرف مدت یک هفته و به تدریج پیامک هایی به شماره موبایل همکاران ارسال خواهیم کرد و متناسب با اطلاعاتی که افراد ارائه خواهند کرد و از جمله منطقه شهری محل سکونت یا طبابت، داروخانه ای به آنها معرفی خواهد شد که می توانند با مراجعه به آن داروخانه، واکسن را دریافت کنند.

وی افزود:این میزان واکسنی که در اختیار نظام پزشکی قرار داده شده صرفاً برای اعضای جامعه پزشکی است و به صورت رایگان خواهد بود.

تاجرنیا تاکید کرد:درخواست ما این است که همه عزیزانی که در بیمارستان های دولتی یا خصوصی مشغول کار هستند و از طریق معاونت بهداشتی وزارت بهداشت این واکسن را دریافت می کنند حتی المقدور مراجعه ای به سازمان نداشته باشند تا سایر همکاران بتوانند واکسن را دریافت کنند. امیدواریم با توجه به تأمین اعتبار خوبی که برای ورود چندین میلیون واکسن دیگر صورت گرفته در گام های بعدی بتوانیم خانواده ها و همکاران پزشکان را هم تحت پوشش قرار دهیم.

انتهای پیام/م

توزیع واکسن آنفلوانزا در مطب ها از امروز

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی