عوارض تلویزیون در اتاق خواب
اغلب افراد از خطرات وجود تلویزیون در اتاق خواب اطلاع ندارند، اما حتما این را باید بدانند که وجود تلویزیون در اتاق خواب عوارضی مانند صدمه به مغز را به همراه دارد.

عوارض تلویزیون در اتاق خواب

وجود تلویزیون در اتاق خواب علاوه بر اینکه بر سلامت شما تاثیر میگذارد میتواند روابط شما و اعضای خانواده تان را نیز تحت تاثیر قرار بدهد.داشتن تلویزیون در اتاق خواب هزار و یک ضرر دارد که اگر درباره آن بیشتر بدانید در عرض چند ثانیه این وسیله را از اتاق خوابتان دور میکنید تا با دست خودتان سلامتتان را به خطر نیاندازید.

اگر به سلامت جسمی و روانی خود اهمیت می دهید، همچنین به رابطه صمیمی خود با همسرتان، باید تلوزیون را از اتاق خواب بیرون ببرید.با این دلایلی که ما امروز در این بخش از سلامت نمناک برایتان مطرح میکنیم خواهید دانست که استفاده از تلویزیون در اتاق خواب چقدر برایتان ضرر دارد ؛ اگر چه اثرات داشتن یک تلویزیون در اتاق خواب شاید به سرعت دیده نشود ،اما وجود دارد.

عوارض و خطرات جدی داشتن تلویزیون در اتاق خواب

کاهش میل جنسی

اولین و مهمترین عارضه داشتن تلویزیون در اتاق خواب مربوط به روابط زناشویی است؛ وقتی زن می بیند که شریک زندگیش در رختخواب دراز کشیده است، و وسط تماشا کردن سریال خود با یک بسته چیپس به خواب رفته است، حس بدی پیدا می کند. مطالعات نشان می دهد که داشتن یک تلویزیون در اتاق خواب شما میزان رابطه جنسی را کاهش می دهد پس کدام را انتخاب می کنید:سریال یا داستان عاشقانه واقعی زندگی ؟

تلویزیون دیدن

کاهش میل جنسی با وجود تلویزیون در اتاق خواب 

وجود تلویزیون در اتاق خواب اثرات مخرب در ارتباط دارد

ثابت شده است که تلویزیون سطح شناختی را کاهش می دهد هنگامی که شما و همسرتان در نمایش های تلویزیونی تمرکز می کنید و از تلویزیون به عنوان راهی برای فرار از واقعیت استفاده می کنید، مسائل واقعی شما کنار گذاشته می شوند. وقتی در اتاق به تماشای سریال می پردازید، کمتر با شریک زندگی خود صحبت می کنید برای همین فرصت مهمی که باید برای باهم بودن را داشته باشید از دست داده اید.

صدمه به مغز و سلامت روان با بودن تلویزیون در اتاق

یکی از بارزترین معایب وجود تلویزیون در دکوراسیون اتاق خواب این است که زمانی که قبل از خواب به تماشای آن می پردازید، مغز و هر دو چشمتان را بیش از حد تحریک نموده اید که همین امر باعث می شود نتوانید به راحتی بخوابید. تماشای بیش از حد صفحه نمایش تلویزیون می تواند در طولانی مدت به مغز شما فشار آورده و باعث زوال عقل گردد. هم چنین کمبود خواب ناشی از صرف زمان زیادی برای تماشای تلویزیون آن هم در زمانی که وقت خواب شماست، می تواند باعث چاقی و افسردگی شود.

صدمه به مغز

صدمه زدن به مغز با بودن تلویزیون در اتاق خواب

تلویزیون در اتاق خواب عوارض جدی بر سلامت جسمی و خواب دارد

علاوه بر کالری که سوزانده نمیشود، دلایل دیگری نیز برای بیرون بردن تلویزیون از اتاق خواب برای سلامت جسمی شما وجود دارد ؛ خواب اولویت دارد ،شما ممکن است در مورد چگونگی خوابیدن در هنگام تماشای یک فیلم اکشن فکر نکرده باشید، اما مطمئنا خواب کاملی نخواهد بود. محتوای آنچه که قبل از خواب می بینید به سرزمین رویایی شما نفوذ می کند و شما را تحت تاثیر قرار می دهد همچنین دیدن فیلم های ترسناک شما را بیدار نگه می دارد ،زیرا آدرنالین خون افزایش میابد.

تاثیر تلویزیون در اتاق خواب بر سردردهایی که امانتان را بریده 

با تغییر فناوری از تلفن های همراه ساده به گوشی های هوشمند، مردم روز به روز بیشتر و بیشتر با صفحه نمایش خود گره خورده اند. ​​آمریکایی ها حدود پنج ساعت در روز را به تماشای تلویزیون ، همچنین زمان زیادی را پشت کامپیوتر و وسایل دیگر می گذرانند، که موجب فشار بر روی چشم می شود.

سردرد های مداوم

داشتن سردرد های مداوم از دلایل داشتن تلویزیون در اتاق خواب 

کاهش سطح فعالیت شما با وجود تلویزیون در اتاق خواب:

وجود تلوزیون در اتاق به معنی افزایش وزن است ، به ویژه برای کودکانی که تلویزیون در اتاق خواب خود دارند. هنگامی که شما در اتاق خواب خود تلویزیون ندارید، خیلی بهتر می خوابید، و احساس خوبی به شما دست می دهد و انرژی می گیرید. از آن انرژی اضافی ،برای سوختن کالری استفاده کنید! یک سرگرمی مانند پیاده روی در طبیعت یا دوچرخه سواری را انتخاب کنید.

مزایای بیرون بردن تلویزیون از اتاق خوابتان

مزایای سلامت فیزیکی اغلب به اندازه کافی برای متقاعد کردن اکثر مردم کافی است ،تا تلوزیون را کنار بگذارند. با این حال، برخی از جنبه های سلامت روانی نیز وجود دارند که می توانند در طول خاموش کردن تلویزیون بهبود یابند:

احساس افسردگی و تنهایی ممکن است کاهش یابد. هنگامی که شما فقط یک تلویزیون در فضای پذیرایی خود دارید و نه در اتاق خواب ، به احتمال زیاد کمتر سراغ آن می روید .

تماشای تلویزیون به تنهایی و افسردگی مرتبط است ؛ با تماشای آن ،شما چیزی را کسب نمی کنید، سرگرمی فقط سرگرمی است و هیچوقت تغییر نمی کند.

با بیرون بردن تلویزیون افکار سالم شکوفا خواهد شد:

آنچه که درست قبل از رفتن به رختخواب انجام می دهید، می تواند تا حد زیادی بر خلق و خوی شما تاثیر بگذارد.

اگر آماده باشید که تلویزیون را از اتاق خواب خود بیرون بیاورید، چند ایده وجود دارد که می توانید از آن برای پر کردن این ساعت اضافی در طول هفته استفاده کنید:

با یک دوست یا همسر خود ، دو یا سه بار در هفته بیرون بروید یا تمرین کنید.

رابطه جنسی شگفت انگیز داشته باشید.

با یک دوستی که مدت زمان زیادی با آن ارتباط برقرار نکرده اید ،تماس بگیرید.

بیرون آمدن و لذت بردن از آب و هوای زیبا با دوچرخه سواری، پیاده روی.

با همسر خود همدردی کنید و درباره چیزی که در ذهن دارید، صحبت کنید.

یک سرگرمی جدید را انتخاب کنید، مانند قلاب دوزی، ماهیگیری یا طراحی وب.

مزایای نبودن تلویزیون در اتاق

مزایای باورنکردنی بیرون بردن تلویزیون از اتاق خواب

 

عوارض تلویزیون در اتاق خواب و تاثیرات بد وجود تلویزیون در اتاق

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی