واکسن سینوفارم

3 میلیون دوز واکسن سینوفارم به ایران می رسد

تاریخ انتشار : 13 تیر 1400کد مطلب : 11245زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو از ورود 3 میلیون دوز واکسن سینوفارم چین به کشور در روزهای پیش رو خبر داد.

سیدحیدر محمدی، مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو گفت:در حالی که همه دنیا برای تأمین دارو دچار مشکلاتی هستند، ما افتخار داریم که جزو یکی از تولیدکنندگان واکسن در دنیا هستیم.

وی با عنوان این مطلب که ایران جزو انگشت شمارترین کشورهای دنیا است که توانایی تولید و ساخت همه پلتفرم های واکسن کرونا را دارد، ادامه داد:همکاران ما در حوزه بهداشت چنانچه واکسن به دستشان برسد روزانه 250 هزار دوز تزریق انجام خواهند داد.

محمدی از ورود 3 میلیون دوز واکسن کرونا به کشور در روزهای آینده خبر داد و افزود:این میزان واکسن در کنار واکسن های برکت و پاستور که هفته قبل مجوز مصرف اضطراری را گرفتند، سبب می شود تا اواخر تیرماه در تزریق واکسن کرونا به یک سرعت نسبی برسیم و بعد از آن یقیناً میزان تولید واکسن کووایران برکت بیشتر خواهد شد و پس از آن حداقل ماهی 4.5 میلیون دوز واکسن کووایران برکت دریافت خواهیم کرد.

مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو تاکید کرد:خوش بین هستیم که سرعت تزریق واکسن در کشور به روزانه 250 هزار دوز برسد.

وی ادامه داد:در حال حاضر 2.5 میلیون دوز واکسن کووایران برکت آماده تحویل است که این تعداد تا پایان تیرماه به 4 میلیون دوز می رسد و تا این لحظه حدود 320 هزار دوز واکسن تحویل معاونت بهداشتی وزارت بهداشت شده و برای توزیع به شهرهای جنوبی کشور آماده شده است.

به گزارش مهر:محمدی خطاب به کسانی که منتظر تزریق دوز دوم واکسن هستند، گفت:کسانی که دوز اول را واکسن باهارات (هندی) دریافت کردند، دوز دوم را هم از همان دریافت کرده اند و به آنها تزریق شده است. در خصوص واکسن آسترازنکا بخشی از افرادی که دوز اول را واکسن آسترازنکا دریافت کردند، دوز دوم خود را هم دریافت کرده و تعدادی از این افراد که باقی مانده اند هم با وارد شدن محموله دیگری از این واکسن در تیرماه جاری دوز دوم خود را دریافت خواهند کرد.

وی در خصوص واکسن سینوفارم هم توضیح داد:بخشی از 3 میلیون دوز واکسن که در چند روز آینده وارد می شود، صرف دوز دوم افرادی می شود که دوز اول سینوفارم را دریافت کرده اند. بخشی دیگری از این محموله برای افراد بالای 60 سال است که قصد تزریق واکسن دارند.

انتهای پیام/م

 

3 میلیون دوز واکسن سینوفارم به ایران می رسد

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی