موهای زیرپوستی

با موهای زیرپوستی چه کنیم؟

کد مطلب : 29884زمان مطالعه : 2 دقیقه
موهای زیرپوستی موهایی که به راحتی نمی توان از شرشان خلاص شد، گاهی هرچه برای چیدن این موها بیشتر تلاش می کنیم کمتر به نتیجه می رسیم. به راستی موهای زیرپوستی از کجا می آیند و چطور درمان می شوند.

موهای زیرپوستی از کجا می آیند؟

گاهی مدتها جلوی آینه درگیر جدا کردن موهای زیرپوستی هستیم اما هرچه تلاش می کنیم به نتیجه نمی رسیم حتی بعضی اوقات این تلاش موجب زخم و التهاب می شود .همه مردم ممکن است از موهای زیرپوستی خسته شوند و این موها واقعا آزارشان بدهد، اما این دلیل موجهی برای دستکاری کردن موهای زیرپوستی نیست.

موهای زیر پوستی چه زمانی بروز پیدا می کند؟

موهای زیرپوستی در مواقعی بروز پیدا می کنند که ساقه های موها زیر سطح پوست گیر می کنند و نمی توانند راهی به بیرون پیدا کنند. در نتیجه برجستگی های قرمزی ناشی از این حالت شکل می گیرند که معمولا همراه با خارش و التهاب هستند.

موهای زیرپوستی

علت و راه چاره موهای زیرپوستی 

بهترین روش رفتار با موهای زیرپوستی 

با این حال، هرگز سعی نکنید که با استفاده از موچین یا هر عامل بیرونی دیگر، موهای زیرپوستی را بیرون بکشید. در واقع، تلاش برای چنین کاری، به معنای آسیب زدن به پوست است و می تواند به التهاب بیشتر، عفونت و عوارض خطرناکی مثل عفونت استاف یا سپسیس منجر شود.

متخصصان پوست معتقدند که دستکاری کردن موهای زیرپوستی فقط التهاب و خارش آن ها را بدتر خواهد کرد و هیچ نتیجه مثبتی ندارد. بنابراین اگر واقعا می خواهید از شرّ موهای زیرپوستی خلاص شوید، از هیدروکورتیزون ( در درمان علامتی تختلالات ناشی از آلرژی و یا التهابات پوستی نظیر اگزما، درماتیت، زخم قنداق بچه و نیش حشرات) استفاده کنید که قرمزی پوست، خارش و سوزش آن را کاهش می دهد. به علاوه این که بهتر است ناحیه آسیب دیده را با استفاده از پاک کننده های لایه بردار مانند صابون های اسکراب یا سفیدآب بشویید تا از این طریق به رشد درست مو کمک کنید.

با موهای زیرپوستی چه کنیم؟

3.431
این مطلب مفید بود ؟2110
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ویرلن /ن
وبگردی