آزمون استخدامی

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی مشخص شد

تاریخ انتشار : 12 دی 1399کد مطلب : 59083زمان مطالعه : 2 دقیقه
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی دهه اول بهمن 99 اعلام می شود.

باشگاه خبرنگاران:  فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره فرآیند برگزاری هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، گفت:طبق مصوبه 29 آذر سال 99 ستاد ملی مدیریت کرونا، هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در راستای جذب و استخدام نیروی مورد نیاز 81 دستگاه اجرایی در 240 شغل برای جذب و استخدام 38 هزار و 184 نفر در دو نوبت برگزار شد.

او با بیان اینکه این آزمون در 189 شهر و 2 هزار و 730 حوزه برگزار شد، تصریح کرد:نوبت نخست این آزمون روز پنج شنبه 11 دی با رقابت 297 هزار و 96 نفر برگزار شد. امروز (جمعه دوازدهم دی) نیز 265 هزار و 580 نفر در این آزمون به رقابت پرداختند.

سخنگوی سازمان سنجش درباره داوطلبان کرونایی این آزمون گفت:فرم خوداظهاری داوطلبان مبتلا به کرونا در درگاه سازمان سنجش به منظور هماهنگی با وزارت بهداشت جهت برگزاری آزمون این افراد در بیمارستان های منتخب وزارت بهداشت از روز چهارشنبه، 3 دی تا پنج شنبه، 4 دی فعال شد. در این مدت 140 داوطلب مبتلا به کرونا شناسایی شدند که تمامی این افراد در بیمارستان بستری هستند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش تصریح کرد:در آزمون استخدامی 562 هزار و 676 نفر شرکت کرده اند که در نهایت 38 هزار نفر جذب خواهند شد.

زرین آمیزی افزود:چینش صندلی های آزمون با فاصله 1.5 متر انجام شد و محل جداگانه در حد کلاس برای داوطلبانی که دارای شرایط سرماخوردگی یا علائم مشکوک بودند در نظر گرفته شده بود.

سخنگوی سازمان سنجش در ادامه درباره زمان اعلام نتایج این آزمون گفت:نتیجه نهایی این آزمون در دهه نخست بهمن ماه منتشر می شود.

مهمترین تغییر هشتمین آزمون استخدامی

مهمترین تغییر در هشتمین آزمون استخدامی بنا بر اعلام سازمان اداری و استخدامی کشور اعمال سهمیه بومی گزینی است. بر این اساس و با توجه به ماده واحده قانون اصلاح ماده (44) قانون مدیریت خدمات کشوری (مصوبه مورخ 16‏‏‏‏/06‏‏‏‏/1399 مجلس شورای اسلامی‏) مصوبه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، تعیین اولویت برای متقاضیان بومی شهرستانی (به استثنای شهرستان تهران و مراکز استان ها) در آزمون های مشترک دستگاه های اجرایی کشور اجرایی شد. بر اساس این بخشنامه به داوطلبان بومی شهرستانی برای استخدام در محل سکونت اولویت داده می شود.

این قانون شامل اولویت قائل شدن برای جذب داوطلبان بومی شهرستانی به استثنای شهر تهران و مراکز استان هاست.

تکمیل و ارائه فرم استشهاد محل سکونت برای برخورداری از اولویت بومی منحصرا برای داوطلبانی که بعد از اعلام نتایج آزمون تستی دارای حدنصاب لازم برای مرحله معرفی چندبرابر جهت مصاحبه دستگاه های متقاضی هستند، ضروری است.

اولویت بومی در آزمون استخدامی چگونه اعمال می شود؟

نمره کسب شده داوطلب بومی شهرستانی در آزمون کتبی مجموع وزن 40 درصد برای حیطه عمومی و 60 درصد برای حیطه تخصصی با ضریب یک و چهار دهم 1/4 محاسبه و ملاک عمل قرار می گیرد.

حد نصاب آزمون، کسب حداقل 50 درصد نمره کسب شده نفر اول با ارزش وزنی 40 درصد برای حیطه عمومی و 60 درصد برای حیطه تخصصی در هر شغل- شهرستان در هر یک از دستگاه های اجرایی است. 

انتهای پیام/م 

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی مشخص شد

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : استخدام
وبگردی