عجایب هفتگانه جهان
عجایب هفتگانه از عجیب ترین معماری های ساخته شده در جهان هستند که همواره برای توریست ها از جذابیت ویژه ای برخوردار هستند. این شگفتی های جهان را بشناسید.

معرفی کامل عجایب هفتگانه جهان

قرن هاست بشر در سراسر جهان، شهرها، ساختمان ها، بناهای تاریخی، معابد، مساجد، و سازه های دیگر بنا می کند که الهام بخش میلیون ها نفر است. از عجایب جهان انتخاب تنها هفت مورد کار دشواری است اما خوشبختانه بنیادی این ابتکار را به دست گرفت تا لیستی از عجایب جهان را معرفی کند. در این بخش از نمناک به 8مورد از عجایب جهان می پردازیم.

تاج محل - هند

تاج محل به دلیل ارزش تاریخی و داستان عشق و زیبایی چشم نوازی که دارد در سراسر جهان شناخته شده است. تاج محل در کشور تاریخی هند درشهر آگرا قرار دارد. این بنا مقبره ممتاز شاه، همسر امپراطور مغول، جهان شاه است، گفته شده امپراطور همسرش را از صمیم قلب دوست داشت و پس از مرگش به عنوان عهدی برای عشق خود، به ساختن تاج محل پرداخت.

ساخت تاج محل در سال 1632 تکمیل شد. امروزه ساخت معبد معادل 827میلیون دلار هزینه دارد .در سال 1983، تاج محل به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد. در حال حاضر سالانه 7 تا 8 میلیون بازدیدکننده را جذب می کند.

تاج محل

کولوسئوم  - ایتالیا

کولوسئوم یکی از شگفتی های جهان در رم (ایتالیا) است. آمفی تئاتری بیضی شکل بوده و در مرکز شهر قراردارد این بنا از بتن و ماسه ساخته شده و گاهی به آن آمفی تئاتر فلاویوسی گفته می شود و بزرگ ترین آمفی تئاتر در جهان است. ساخت کولوسئوم در سال 72 پس از میلاد توسط امپراطور وسپاسیانوس آغاز شد و به وسیله جانشین وی تیتوس سال 80 میلادی به پایان رسید.

دومیتیانوس، امپراطور دیگری از دودمان فلاویوس بعدها تغییراتی در آمفی تئاتر داد. کولوسئوم ظرفیت میزبانی حدود 80،000 تماشاچی را داشت. نبردهای دریایی ساختگی، شکار حیوانات، جنگ های مشهور، اعدام ها، و نمایشنامه های اسطوره ای، برخی از برنامه ها بودند که درکولوسئوم برگزار می شد. امروزه، این شگفتی جهان یک جاذبه توریستی محبوب و به عنوان نماد روم در خدمت است.

کولوسئوم

چیچن ایتزا - مکزیک

چیچن ایتزا مکانی باستانی از دیگر شگفتی های جهان است که در ایالت یوکاتان مکزیک قرار دارد و در طول دوره کلاسیک توسط مردم مایا ساخته شد ،ارزش تاریخی این مکان به جایگاه خود به عنوان یک شگفتی از جهان کمک می کند.

گفته می شود که چیچن ایتزا یکی از شهرهای اصلی جهان باستان شناسان روزی مرکز تجارت پارچه ، نمک ، عسل و بردگان بوده و قطب سیاسی و اقتصادی تمدن مایا به شمار می رفت در این شهر بناهای معماری متنوعی را به نمایش گذاشته اند.

چیچن ایتزا

ماچو پیچو - پرو

ماچو پیچو، یکی دیگر از شگفتی جهان و در منطقه کوسکو ماچو پیچوپرو قرار دارد. بنا به گفته اکثریت باستان شناسان، امپراطور اینکا "ماچو پیچو" را حدود سال 1450 ساخت. این مکان به عنوان یک شهر توسعه یافت اما یک قرن بعد در طول فتح اسپانیا رها شد. این مکان تا حد زیادی تا زمان کشف توسط هیرام بینگهام، کاشف آمریکایی ناشناخته باقی ماند." ماچو پیچو " بازنمایی خوبی از شیوه زندگی می باشد.

ماچو پیچو

مسیح موعود - برزیل

مجسمه هنر دکو و مسیح در ریو دو ژانیرو یکی از شگفتی های جهان و نماد برزیل است. اعتبار ساخت مجسمه به پل ، یک مجسمه ساز فرانسوی باز می گردد مجسمه ساز رومانیایی، گئورگه لئونید، مسئول تمام خطوط چهره شده بود . مسیح 29.87 متر قد و پایه بلند7متری و پهنای 28 متری دارد.

مسیح موعود

پترا - اردن

پترا، دارای ارزش باستانی، تاریخی و معماری است که آن را به جاذبه توریستی تبدیل می کند. سیستم مجرای آب و معماری برش سنگ مهم ترین ویژگی های این شهر باستانی هستند. همچنین پترا لقب "شهر رز" را به خاطر رنگ سنگ هایی که روی آن حکاکی شده گرفته است . پترا تنها یکی از عجایب جهان نیست، بلکه یک میراث جهانی یونسکو نیز می باشد.

پترا

دیوار بزرگ چین - چین

دیوار بزرگ چین، کانون گردشگری و منحصر به فرد در سراسر جهان با هزاران سال سابقه است . یک سری از دیوارها در ابتدا توسط امپراطوری چین بنا و در طول یک دوره از سال ها و اوایل قرن هفتم پیش از میلاد آغاز شد سپس این دیوارها با هم جمع تا به دیوار بزرگ چین منتهی شوند .یونسکو این مکان را در سال 1987 به عنوان یک میراث جهانی ثبت کرد.

دیوار بزرگ چین

هرم بزرگ جیزه (نامزد افتخاری). 2560 (پیش از میلاد)

اگرچه هرم بزرگ جیزه رسما به عنوان شگفتی جهان انتخاب نشد، اما به دلیل اهمیت غیرقابل انکار آن، عنوان افتخاری را به خود اختصاص داد هرم بزرگ جیزه بزرگ ترین و قدیمی ترین هرم در میان سه هرم است که مجموعه اهرام را تشکیل می دهد. افراد بر این باورند که این هرم در طول 10 تا 20 سال ساخته و تا حدود 2560 پیش از میلاد به پایان رسیده است.

بیش از 3800 سال، هرم بزرگ جیزه به بلندی بلندترین ساختمان دنیا ایستاد تا اینکه این مکان توسط آسمان خراش های دنیای مدرن جایگزین شد. این هرم مهندسین و معماران را در سراسر جهان برای چگونگی ساخته شدن در زمانی که تاسیسات زیربنایی مدرن وجود نداشتند، گیج کرده است. این هرم آرامگاه فرعون دودمان چهارم مصر باستان است.

هرم بزرگ جیزه

عجایب هفتگانه جهان را بیشتر و کامل تر بشناسید

3.842
این مطلب مفید بود ؟3210
منبع : worldatlas / matadornetwork / بخش سرگرمی نمناک/ن/ف/ز.ت
وبگردی