تاثیر چاقی بر رابطه زناشویی

تاثیر منفی چاقی و پرخوری بر رابطه زناشویی

کد مطلب : 30902تعداد نظرات : 2 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
رابطه جنسی با میزان کالری دریافتی و وزن بدن رابطه مستقیم دارد و هرچه شاخص توده بدنی افراد بیشتر باشد میل جنسی آن ها کاهش می یابد بنابراین چاقی تاثیر زیادی بر روابط زناشویی دارد.

تاثیر منفی چاقی بر رابطه زناشویی

همه ما تاثیرات اضافه و کاهش وزن بر جسم و روح افراد را می دانیم اما شاید دانستن اینکه تغییرات وزن در رابطه زناشویی نیز تاثیرگذار است برایتان تعجب انگیز باشد . رابطه جنسی با تناسب اندام و میزان دریافت کالری رابطه مستقیم دارد ، در این بخش از سلامت جنسی نمناک تاثیرات میزان دریافت کالری و تغییرات وزن را در رابطه جنسی خواهید خواند.

نتیجه پرخوری بر رابطه زناشویی

تاثیر اضافه وزن بر رابطه زناشویی

تاثیر چاقی و اضافه وزن بر رابطه زناشویی

لاغری و کنترل کردن اشتها تاثیر زیادی در رابطه جنسی دارد . تناسب اندام و لاغر بودن موجب افزایش میل جنسی می شود . افرادی که دارای تناسب اندام هستند و چربی شکمی ندارند و در کل شاخص توده بدنی آن ها بین 22 و 28 است میل جنسی بیشتری نسبت به افرادی که دارای اضافه وزن هستند دارند.

کاهش کالری دریافتی رابطه زناشویی بهتر

نتایج یک تحقیق گسترده ثابت کرده است که کسانی که از اضافه وزن رنج میبردند و میزان کالری دریافتی خود را کاهش دادند میل جنسیشان نسبت به زمانی که رژیم غذایی نداشتند بالاتررفته است.
رژیم کم کالری ارتباط مستقیمی با رابطه زناشویی بهتر و افزایش میل جنسی دارد بنابراین اگر دچار کاهش میل جنسی هستید پر خوری را کنار بگذارید و رژیم غذایی کم کالری بگیرید.

ارتباط اضافه وزن و اختلال نعوظ در مردان

تاثیر چاقی در رابطه جنسی

چاقی چه تاثیری در رابطه جنسی دارد

اضافه وزن با اختلال گردش خون و کاهش تستوسترون همراه است که هر دوی سبب اختلال نعوظ می شود . همچنین چاقی در عین حال زمینه ساز دیابت نوع 2 است که یک عامل خطرساز دیگر برای ناتوانی در نعوظ است.

کاهش وزن زنان و ارتباط آن با رابطه زناشویی

همانطور که در قبل گفتیم رژیم غذایی که موجب کاهش وزن می شود ، می تواند بر رابطه زناشویی تاثیرگذار باشد . همچنین زنانی که برای کاهش وزن جراحی های معده انجام می دهند بر زندگی جنسی آنان تاثیر زیادی می گذارد . کارکرد جنسی از جمله بهبود در لغزندگی، برانگیختگی و میل جنسی در این زنان افزایش می یابد.
 
تاثیر منفی چاقی بر رابطه زناشویی

آیا چاقی بر رابطه زناشویی تاثیر منفی دارد

ارتباط وزن بدن و لذت جنسی

کم کردن وزن در حد متوسط می تواند به بهبود کارکرد جنسی شما کمک کند . لذت جنسی در زنان نیز با کاهش وزن مرتبط است . زنانی که کاهش وزن پیدا کرده اند، توانایی پوشیدن لباس های با سایز کوچکتر و بهبود قوام عضلانی، رامی یابند که این علت باعث می شود فرد از وضعیت بدنی اش احساس خشنودی کند و این امر به بهبود میل جنسی می انجامد. از طرفی این زنان در بدن شان احساس آسودگی بیشتری می کنند و به راحتی می توانند به برانگیختگی برسند و لذت جنسی ببرند .

 

تاثیر منفی چاقی و پرخوری بر رابطه زناشویی

491
این مطلب مفید بود ؟7318
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
2 نظر به ثبت رسیده است
هلیا1397-11-23
سلام عزیزم آره که فرق داره
2618
حدیث1397-07-26
یک سوال دارم آیا خون پرده بکارت با دیگر خون ها تفاوت داره یا خیر
4220
وبگردی